Reklama

Przed obliczem Matki i Królowej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kard. Józef Glemp, prymas Polski, przewodniczył ceremonii powitania Matki Bożej Jasnogórskiej przybywającej w Obrazie Nawiedzenia do sanktuarium św. Maksymiliana w Pabianicach. Wraz z Księdzem Prymasem Panią Jasnogórską witał abp Władysław Ziółek, metropolita łódzki.
Uroczystość zgromadziła tysiące wiernych - osoby starsze, rodziny, młodzież, dzieci. Wszyscy przyjmowali Maryję serdecznie i radośnie, z modlitwą i śpiewem na ustach. Przed ustawionym w świątyni Obrazem Nawiedzenia pochylali się kapłani diecezjalni i zakonni, osoby życia konsekrowanego, ludzie chorzy, cierpiący i osamotnieni. Hołd Maryi oddali przedstawiciele władz z Łodzi, Pabianic i powiatu pabianickiego. Reprezentanci szkół, uczelni, instytucji, organizacji, stowarzyszeń, wojska, policji, straży pożarnej oraz innych służb mundurowych, asysty parafialne i liczne poczty sztandarowe.
Witając Obraz Nawiedzenia proboszcz i kustosz sanktuarium ks. prał. Ryszard Olszewski podkreślił, że pabianicka parafia św. Maksymiliana gości Obraz Nawiedzenia po raz pierwszy. Podczas poprzedniej peregrynacji parafia i sanktuarium św. Maksymiliana jeszcze nie istniały. Słowa powitania wypowiedzieli także przedstawiciele wspólnoty parafialnej - młodzież, dzieci, rodzice.
Przed rozpoczęciem Liturgii ks. prał. Andrzej Dąbrowski, kanclerz kurii metropolitalnej łódzkiej, odczytał telegram Benedykta XVI skierowany na ręce abp. Władysława Ziółka, metropolity łódzkiego. Ojciec Święty życzył, by święty czas Nawiedzenia Matki Bożej przyniósł wszystkim błogosławione owoce. „Niech radosne Magnificat unoszące się ku Bogu, wyśpiewywane wraz z Maryją przez umiłowany Kościół łódzki, będzie wspaniałą dziękczynną modlitwą za dokonującą się przemianę, za odnowę serc i sumień. Niech skierowane do Maryi pełne mocy wołanie «Zawsze z Twoim Synem» owocuje wśród wiernych mocnym trwaniem w wierze, nadziei i miłości”. Modlitwom uczestników peregrynacji Ojciec Święty powierzył także swoje osobiste intencje i intencje całego Kościoła. Matce Bożej Królowej Polski zawierzył duchowieństwo Kościoła łódzkiego i wiernych archidiecezji łódzkiej. Na czas Nawiedzenia Ojciec Święty udzielił wszystkim apostolskiego błogosławieństwa.
- Matka Boża pragnie nieustannie być ze swym ludem. Z tymi, którzy cierpią, doznają niesprawiedliwości, poszukują pomocy i ratunku - podkreślał w słowie pasterskim Ksiądz Prymas. Zawierzmy Jej zatem wszystkie nasze trudne sprawy. Ona nas nie zawiedzie.
Na zakończenie abp Władysław Ziółek mówił: - Maryjo, nawiedzająca nasze parafie, oto stajemy przed Twoim obliczem, aby złożyć Ci najgłębszy pokłon. Ty jesteś naszą Matką i Królową. Ty zawsze dzieliłaś losy naszego narodu, jego radości i nadzieje, dramaty i zagrożenia. Dlatego Jasna Góra stała się duchową stolicą Polski. Byłaś z nami także wtedy, gdy traciliśmy niepodległość. Twój Obraz był zawsze znakiem matczynej solidarności z uciemiężonym narodem. (…) Maryjo również dzisiaj pragniemy Ci powierzyć wszystkie ważne sprawy Kościoła w Polsce, sprawy narodu i państwa.
Po Eucharystii przy Obrazie Nawiedzenia czuwali przedstawiciele władz miasta Pabianic, rodziny, młodzież, zespoły parafialne. O północy kapłani pochodzący z parafii św. Maksymiliana i ci, którzy w niej posługiwali, celebrowali Pasterkę Maryjną. Następnie zaczęły się trwające do rana czuwania modlitewne mieszkańców Pabianic.
W poniedziałek 23 listopada była sprawowana Liturgia pożegnania Matki Bożej Jasnogórskiej w Obrazie Nawiedzenia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2009-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

#PodcastUmajony (odcinek 14.): Starty

2024-05-13 20:55

Mat.prasowy

W jaki sposób najlepiej rozpoczynać nowe sprawy? Co zrobić, kiedy życie nagle stawia przede mną niespodziewane zadania? Gdzie znajdę pomoc, jeśli boję się wyzwań i już na starcie mam ochotę się wycofać? Zapraszamy na czternasty odcinek „Podcastu umajonego”, w którym ks. Tomasz Podlewski opowiada o Maryi w kontekście początków ludzkich dróg.

Więcej ...

Litania nie tylko na maj

Karol Porwich/Niedziela

Jak powstały i skąd pochodzą wezwania Litanii Loretańskiej? Niektóre z nich wydają się bardzo tajemnicze: „Wieżo z kości słoniowej”, „Arko przymierza”, „Gwiazdo zaranna”…

Więcej ...

Filipiny odwdzięczają się misjonarzom licznymi powołaniami

2024-05-14 18:22

Karol Porwich/Niedziela

W wyspiarskim kraju, jakim są Filipiny liczba pallotyńskich powołań rośnie z roku na rok. O swojej misji opowiadał w Polsce ks. Bineet Kerketta, misjonarz z Indii, rektor pallotyńskiego seminarium na Filipinach.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

Apostoł, który zastąpił zdrajcę

Święci i błogosławieni

Apostoł, który zastąpił zdrajcę

Czy jestem świadomy tego, ile kosztowałem Jezusa?

Wiara

Czy jestem świadomy tego, ile kosztowałem Jezusa?

Św. Maciej Apostoł

Święci i błogosławieni

Św. Maciej Apostoł

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

8 maja - wielkie pompejańskie święto

Kościół

8 maja - wielkie pompejańskie święto

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania