
Karol Porwich
Reklama
Więcej informacji w najbliższym wydaniu Niedzieli Częstochowskiej.
Reklama
Karol Porwich
Podczas uroczystej Mszy św. w parafii św. Stanisława Kostki w Częstochowie bp Andrzej Przybylski poświęcił nowe organy, które wysiłkiem całej wspólnoty rozbrzmiały w świątyni.
Bądź na bieżąco!
Karol Porwich
Reklama
Więcej informacji w najbliższym wydaniu Niedzieli Częstochowskiej.
Monika Jaworska
Obrzęd wybudzania nowych organów.
– Wiara powinna znaleźć swoje miejsce także w muzyce, gdzie następuje nie tylko wcielenie słowa, ale i uduchowienie ciała. W tym kontekście muzyka liturgiczna musi być pokorna; jej celem nie jest poklask, lecz zbudowanie – powiedział bp Piotr Greger w Skoczowie, gdzie poświęcił nowe 17-głosowe organy piszczałkowe.
Vatican Media
O nauce dyplomacji, zabiegach o pokój i dialog, a także o swej amerykańsko-peruwiańskiej tożsamości, a nawet o kibicowaniu podczas Mistrzostw Świata - to niektóre z wątków pierwszego wywiadu udzielonego przez Leona XIV dziennikarce „Crux”, Elise Ann Allen.
Marzena Cyfert
Jerzy Gzowski, lektor i nadzwyczajny szafarz Komunii św.
Pan Jerzy Gzowski, lektor i nadzwyczajny szafarz Komunii św. obchodzi diamentowy jubileusz służby przy ołtarzu. W uroczystej Mszy św. sprawowanej w jego intencji towarzyszyło mu ponad 30 lektorów – przyjaciół z różnych wrocławskich parafii.
Reklama
Kościół
Wiara
Wiara
Wiara
Wiadomości
Wiara
Kościół
Wiadomości
Kościół