Reklama

Niedziela w Warszawie

Nowi prorektorzy UKSW

Od lewej: ks. dr hab. Ryszard Sadowski, prof. ucz., ks. dr hab. Marek Stokłosa, prof. ucz., ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz., dr hab. Sebastian Sikorski, prof. ucz.

UKSW

Od lewej: ks. dr hab. Ryszard Sadowski, prof. ucz., ks. dr hab. Marek Stokłosa, prof. ucz., ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz., dr hab. Sebastian Sikorski, prof. ucz.

- Zaangażowanie, współpraca, poczucie odpowiedzialności za dobro UKSW to elementy, które będą stanowić trzon naszej współpracy w kolejnych latach - powiedział ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, rektor UKSW, wręczając powołania nowym prorektorom uczelni na kadencję 2024-2028.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kolegium rektorskie rozszerzy się o stanowiska prorektora ds. kadr i projektów oraz prorektora ds. promocji i współpracy z otoczeniem.

Podczas uroczystości ks. prof. Czekalski zwrócił uwagę na potrzebę nieustannego rozwoju UKSW. Rektor wyraził przekonanie, że nowa kadencja nie będzie tylko dobrą kontynuacją, ale przyniesie wiele nowych przestrzeni do działania na rzecz społeczności akademickiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Pragnę wyrazić wdzięczność nowo powołanym prorektorom za przyjęcie tych odpowiedzialnych ról. Wierzę, że Państwa doświadczenie, wiedza, poczucie misji i zaangażowanie przyniosą naszemu uniwersytetowi wiele korzyści i pozwolą nam osiągać nowe, jeszcze ambitniejsze cele. Jestem przekonany, że wspólnie będziemy kontynuować budowę przyjaznej, silnej i nowoczesnej uczelni, która będzie dumą nas wszystkich - powiedział ks. prof. Czekalski.

Prorektorem ds. studenckich i kształcenia pozostała na kolejną kadencję dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz. Z UKSW jest związana od 2000 r., najpierw jako adiunkt w Instytucie Studiów nad Rodziną, następnie na Wydziale Nauk Pedagogicznych, gdzie w latach 2012-2016 pełniła urząd prodziekana. Od 2016 r. jest prorektorem ds. studenckich i kształcenia. Specjalista i ekspert w obszarze pedagogiki resocjalizacyjnej. Absolwentka Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN, gdzie ukończyła studia Executive Master of Business Administration.

Reklama

Ks. dr hab. Marek Stokłosa, prof. ucz., dotychczasowy prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej został powołany na stanowisko prorektora ds. kadr i projektów. W latach 2016-2019 pełnił funkcję prodziekana Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW, a w październiku 2019 r. został dziekanem Wydziału. Kierownik Zakładu Prawa Kościołów Wschodnich Kierownik Katedry Ustroju Kościoła i Kanonicznych Form Życia Konsekrowanego. Jest wykładowcą prawa kanonicznego w Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Sercanów w Stadnikach, redaktor naczelny kwartalnika „Prawo Kanoniczne”. W kadencji 2020-2024 pełnił funkcję prorektora ds. nauki i współpracy międzynarodowej.

Ks. dr hab. Ryszard Sadowski, prof. ucz. został mianowany na stanowisko prorektora ds. nauki i współpracy międzynarodowej. Dotychczas związany z Wydziałem Filozofii Chrześcijańskiej UKSW, gdzie pełnił funkcje kierownika Katedry Ekofilozofii oraz dyrektora Instytutu Filozofii. Główne obszary badań naukowych nowego prorektora dotyczą zagadnień zrównoważonego rozwoju, różnorodności biokulturowej, ekologii kulturowej i historii środowiska. Ponadto w toku swoich badań naukowych wprowadza nowy nurt badawczy w Polsce zwany „religią i ekologią”. Redaktor naczelny czasopisma Studia Ecologiae et Bioethicae.

Dr hab. Sebastian Sikorski, prof. ucz. został powołany na prorektora ds. promocji i współpracy z otoczeniem. Do tej pory związany z Wydziałem Prawa i Administracji UKSW, zatrudniony w Katedrze Prawa Administracyjnego i Samorządu Terytorialnego. Kierownik ścieżki kształcenia w zakresie nauk prawnych oraz członek Rady Szkoły Doktorskiej UKSW. Współpracownik Telemedicine, Innovative Technologies and Digital Health Working Group Telemedicine, The European Federation of Internal Medicine (EFIM). Ekspert ds. e-zdrowia i prawa medycznego. Członek Sekcji Prawa Medycznego i Farmaceutycznego Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Podziel się:

Oceń:

2024-07-03 18:49

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

„W trosce o młodych” – w weekend kongres na UKSW

www.facebook.com/KongresMlodziezyPolonijnej

W najbliższą sobotę i niedzielę na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbędzie się kongres „W trosce o młodych”.

Więcej ...

Abp Jędraszewski: chrześcijanin musi zmagać się o prawe sumienie

2026-05-10 19:37

Jacek Ryczkiewicz/konkatedra-ostrowwlkp.pl

- Chrześcijanin musi trwać przy Chrystusie jako Bożym Synu, musi pogłębiać swoją wiarę tak, by wiedzieć, jak jej bronić, musi na co dzień zmagać się o prawe sumienie - mówił abp Marek Jędraszewski, który przewodniczył sumie odpustowej ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika w konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim.

Więcej ...

Lubelskie/ Ok. 20 osób w szpitalu po wypadku na trasie Lublin-Bełżyce

2026-05-11 16:55

Adobe Stock

Około 20 osób, w tym dzieci, zostało przewiezionych do szpitali po czołowym zderzeniu busa z samochodem osobowym, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie w Konopnicy na trasie Lublin-Bełżyce – podała policja.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Majowe podróże z Maryją: Kraków - U Matki Bożej...

Kościół

Majowe podróże z Maryją: Kraków - U Matki Bożej...

Filipiny: ksiądz rezygnuje z przyjęcia święceń...

Kościół

Filipiny: ksiądz rezygnuje z przyjęcia święceń...

Izrael zrównał z ziemią chrześcijańską wioskę w...

Wiadomości

Izrael zrównał z ziemią chrześcijańską wioskę w...

Karol Nawrocki wręczył nominacje sędziowskie 162...

Wiadomości

Karol Nawrocki wręczył nominacje sędziowskie 162...

Neapol: Cud św. Januarego powtórzył się w obecności...

Kościół

Neapol: Cud św. Januarego powtórzył się w obecności...

Nowenna o pokój za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej

Wiara

Nowenna o pokój za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej

Papież zadzwonił do działu obsługi klienta....

W wolnej chwili

Papież zadzwonił do działu obsługi klienta....

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Wiara

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką