Reklama

Niedziela Rzeszowska

Wędrówka Matki Bożej z Guadalupe

Ks. Janusz Sądel

Dzięki staraniom Rycerzy Kolumba, działających w diecezji rzeszowskiej, parafia Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim oraz parafia św. Stanisława Biskupa w Dobrzechowie gościły kopię Cudownego Wizerunku Matki Bożej z Guadalupe. Jest to już drugie Nawiedzenie w diecezji rzeszowskiej. Pierwsze miało miejsce w dniach 11-18 lutego br. w parafii św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kopia Cudownego Wizerunku przebywała w Sędziszowie w dniach od 24 listopada do 1 grudnia, zaś w Dobrzechowie od 1 do 8 grudnia. Tygodniowy pobyt Wizerunku w parafii połączony był z szeregiem nabożeństw i spotkań formacyjnych, które wielu uczestników nazywało wielkimi rekolekcjami w Roku Wiary przeżywanymi z Maryją w kopii Jej Cudownego Wizerunku z Guadalupe.

Swoje miejsce i czas na modlitwę przy Wizerunku Matki Bożej znalazły nie tylko grupy i stowarzyszenia działające przy „nawiedzanych” parafiach. Przybyło także wiele osób z okolicy, by przez wstawiennictwo Maryi wypraszać potrzebne łaski. W bogatym programie Nawiedzenia był czas na modlitwę w intencji rodzin, matek oczekujących potomstwa, jak również kobiet, które o dar potomstwa proszą, w intencji ludzi chorych i cierpiących, w intencji młodzieży i o nowe powołania.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Nabożeństwa były połączone z konferencjami poświęconymi sprawom rodziny, ochrony życia, nowej ewangelizacji, patriotyzmu i miłości do Ojczyzny, miłosierdzia chrześcijańskiego, misji katolickich oraz modlitwy indywidualnej i wspólnotowej. Konferencje w Sędziszowie głosił ks. Jacek Szczęch, zaś w Dobrzechowie ks. Janusz Sądel, ks. Adam Dzióba, ks. Wiesław Rafacz, ks. Janusz Podlaszczak, ks. Jerzy Buczek, i ks. Rafał Przędzik.

Reklama

Wieczorem dzień Nawiedzenia kończył się uroczystym Apelem. W czasie Nawiedzenia nie zabrakło modlitwy różańcowej, prowadzonej przez Rycerzy Kolumba. Jednym z owoców Peregrynacji było przystąpienie wielu osób do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Przygotowanie, koordynacja, jak i troska o godny przebieg Nawiedzenia spoczywała na Rycerzach Kolumba. Był to dla dwóch nowych Rad tej organizacji, jakie powstały w Dobrzechowie i Sędziszowie Małopolskim wielki sprawdzian, który bardzo dobrze zdali. W Dobrzechowie podczas niedzielnej Sumy miało miejsce wręczenie oznak dla poszczególnych funkcyjnych w Radzie Dobrzechowskiej.

Zakon Rycerzy Kolumba to organizacja katolicka dla mężczyzn, która powstała w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy ks. Michaela J. McGivney’a w 1882 r. Dziś jest to duża organizacja dla świeckich mężczyzn, która liczy ponad 15 tys. Rad Lokalnych w 10 krajach, gromadząc blisko 2 miliony członków. W Polsce obecnie Zakon liczy ponad dwa tysiące Rycerzy, zgromadzonych w 45 radach lokalnych, w 19 diecezjach.

Wyznacznikiem działania Zakonu Rycerzy Kolumba są cztery zasady: Miłosierdzie, Jedność, Braterstwo i Patriotyzm. Miłosierdzie - rozumiane jest jako synonim słowa miłość, najważniejszy element cywilizacji miłości, którą wspólnie starają się budować oraz jako miłosierdzie ewangelizujące, które przyciąga ludzi do Chrystusa i Kościoła. Jedność - uczą się dostrzegać siłę płynącą z jedności z nauczaniem Kościoła oraz siłę płynącą z jedności pomiędzy braćmi Zakonu. Braterstwo - którego źródłem jest braterstwo w Chrystusie. Patriotyzm - który wymaga od Rycerzy kochania swojej ziemskiej Ojczyzny, szanowania jej historii i teraźniejszości. Do Zakonu Rycerzy Kolumba mogą być przyjęci jedynie mężczyźni, którzy ukończyli 18. rok życia, są ludźmi głęboko wierzącymi i praktykującym członkami Kościoła rzymskokatolickiego, chcą pomagać bliźnim i pogłębiać swoją wiarę.

Podziel się:

Oceń:

2012-12-31 00:00

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Słynny obraz na zestawie srebrnych monet

Skarbnica Narodowa

Panorama Racławicka, jeden z najpopularniejszych i największych polskich obrazów po raz pierwszy przedstawiono na zestawie srebrnych monet w kształcie cylindra. Do Muzeum Narodowego we Wrocławiu trafił zestaw z numerem 1.

Więcej ...

Kraków: 14. rocznica pogrzebu pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich

2024-04-18 21:40

Archidiecezja Krakowska

– Oni wszyscy uważali, że trzeba tam być, że trzeba pamiętać, że tę pamięć trzeba przekazywać, bo tylko wtedy będzie można budować przyszłość Polski – mówił abp Marek Jędraszewski w katedrze na Wawelu w 14. rocznicę pogrzebu pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich, którzy razem z delegacją na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej zginęli pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.

Więcej ...

Przegląd Niedzieli Wrocławskiej na 21 kwietnia 2024

2024-04-19 15:22

ks. Łukasz Romańczuk

Co znajdziemy w najnowszym numerze "Niedzieli Wrocławskiej"? Zapraszamy do posłuchania przeglądu prasy

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Wiara

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Kościół

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Wiara

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Św. Ekspedyt - dla żołnierzy i bezrobotnych

Św. Ekspedyt - dla żołnierzy i bezrobotnych

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Kościół

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Święci i błogosławieni

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

W „nowej”, antyklerykalnej Polsce aresztowano księdza

Kościół

W „nowej”, antyklerykalnej Polsce aresztowano księdza