Reklama

Książki

Kalendarz Pszczelarza Polskiego 2013

Obecnie w sprzedaży jest wiele kalendarzy. I tych planszowych, i tych książkowych. Wśród tych ostatnich większość składa się z wielu poliniowanych kartek z zaznaczonymi dniami, tygodniami i miesięcami, a na początku lub na końcu podawane są jeszcze kierunki telefonów, wykazy odległości, jednostki miar. „Kalendarz Pszczelarza Polskiego 2013”, który polecamy Czytelnikom „Niedzieli”, różni się, i to bardzo, od powszechnie dostępnych kalendarzy przede wszystkim bogactwem wartościowej treści. Na 232 stronach formatu B, na kredowym papierze, zamieszczono kilkaset nigdzie niepublikowanych zdjęć, ilustrujących podawaną treść, która stanowi o wartości kalendarza.

Przy poszczególnych miesiącach podana jest kolejność prac przy pszczołach. To z myślą o pszczelarzach i stąd bierze się, mogący mylić czytelnika, tytuł „Kalendarz Pszczelarza Polskiego 2013”. Pozostała część może być pomocna w pracy pszczelarza, który znajdzie tu mnóstwo informacji, m.in. w jaki sposób leczyć czy też zapobiegać chorobom, wykorzystując pszczele wytwory, ale też każdy czytelnik, biorąc do ręki tę wartościową książkę, pozna, jakie działanie ma pyłek, posiadający więcej odżywczych składników niż miód. Czytelnik dowie się, że aż połowa pszczół, w co trudno uwierzyć, zbiera pyłek, z którego na okres zimy, gdy pszczoły nie mogą go zbierać, wytwarzają pierzgę, niedający się niczym zastąpić pokarm, podawany m.in. kosmonautom.

Reklama

Przyjmując ten pyłek przez kilka tygodni, aż 88,9 proc. mężczyzn po pięćdziesiątce, jak to wykazały szwedzkie badania, wychodzi z choroby gruczołu krokowego, czyli prostaty. Paniom natomiast tenże pyłek przywraca funkcjonowanie zwieracza pęcherza, w wyniku czego mogą utrzymać mocz.

W kalendarzu jest również mowa o leczeniu przy pomocy propolisu niektórych nieuleczalnych przez medycynę akademicką chorób. W tym celu zamieszczony jest m.in. dokładny przepis na przygotowanie i dawkowanie tego naturalnego i, co bardzo ważne, niepowodującego działań ubocznych antybiotyku wytwarzanego przez pszczoły.

Tak wielu już ludzi dostrzegło spustoszenia w przyrodzie i w ludzkim organizmie, jakie wywołuje chemia, i szuka żywności bez konserwantów, bez pozbawiającej wartości obróbki termicznej, a w tym także miodu. Wiele szumu narobiła niedawno nachalna reklama miodu manuka. Dokładne badania prof. Bogdana Kędzi w niewielkim tylko zakresie potwierdzają reklamowane właściwości tego miodu. Nasze polskie miody - o ile są niezafałszowane, a więc nie te „lejące”, sprowadzane z Unii i spoza Unii, jak to czytamy na etykietkach, pod którymi uginają się półki w supermarketach, lecz te skrystalizowane, których ludzie niedoinformowani nie kupują, „bo są scukrzone”, a więc zafałszowane, jak myślą, cukrem - posiadają nie mniej właściwości zdrowotnych, i to nie tylko na serce czy przeziębienie. O tym m.in. można się dowiedzieć z kalendarza.

Reklama

Choćby tylko dlatego ten wyjątkowy kalendarz wart jest nabycia i stałej obecności w naszych rodzinach. A jest w nim jeszcze całe mnóstwo pouczeń, wskazań i porad w wielu codziennych, ludzkich sprawach, w tym porad kulinarnych, np. że sól w solniczce nie zwilgotnieje, jeśli umieścimy tam kilka ziaren ryżu; że tarkę, po ścieranej na niej skórce cytryny czy pomarańczy, oczyszcza kostka cukru; że noże tracą ostrość, gdy myjemy je w gorącej wodzie.

„Kalendarz Pszczelarza Polskiego 2013” przygotowała i wydała Fundacja Pomocy Człowiekowi i Środowisku z Torunia. Tam też można uzyskać informację i nabyć kalendarz. Adres: Fundacja Pomocy Człowiekowi i Środowisku „Humana Divinis”, ul. Biała 1a, 87-100 Toruń, e-mail: humana.divinis@op.pl, tel. 694-475-695, 694-475-693, (56) 651-40-46.

Gorąco polecam ten kalendarz Czytelnikom „Niedzieli”.

2013-02-18 13:30

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

NIK o sprzedaży państwowych nieruchomości rolnych

Przemysław Awdankiewicz

Polskie społeczeństwo boi się możliwości nabywania gruntów przez cudzoziemców. Niestety, proceder ten ma już miejsce. Cudzoziemcy stają się posiadaczami gruntów rolnych w Polsce, nabywając udziały w polskich spółkach, które są właścicielem ziemi.

Więcej ...

Dziurawa wiara

2021-08-31 12:08

Niedziela Ogólnopolska 36/2021, str. 23

Karol Porwich/Niedziela

Warto, abyśmy wyszli z naszych własnych chat i dziur i oddali całkowite pierwszeństwo Jezusowi w Jego Słowie, Eucharystii i Kościele

Więcej ...

ONZ: Prezydent Duda oskarżył Białoruś o atak hybrydowy i podał w wątpliwość solidarność globalnej Północy

2021-09-22 07:26

PAP

Prezydent Andrzej Duda w przemówieniu na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ oskarżył Białoruś o prowadzenie ataku hybrydowego przeciwko Polsce, Litwie i Łotwie. Zasugerował też, że bogate kraje - w tym Polska - niewystarczająco solidarnie postąpiły w obliczu pandemii, a także wobec konfliktów na Ukrainie, w Syrii czy Libii.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które...

Wiara

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które...

„Cud św. Januarego”: krew przechowywana w ampułce...

Wiara

„Cud św. Januarego”: krew przechowywana w ampułce...

Papież do słowackich jezuitów: wciąż żyję, choć...

Franciszek

Papież do słowackich jezuitów: wciąż żyję, choć...

Bp Krzysztof Włodarczyk nowym biskupem bydgoskim

Kościół

Bp Krzysztof Włodarczyk nowym biskupem bydgoskim

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od...

Wiara

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od...

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

Kościół

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...

Niemcy

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę,...

Wiara

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę,...

Ona wskaże drogę

Kościół

Ona wskaże drogę