Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Rajd Motocyklowy 2013

Niedziela szczecińsko-kamieńska 14/2013, str. 5

Archiwum ks. Wiesława Dyka

Świat usłany jest siecią dróg rozpościerających się na równinie, po wzgórzach i wąwozach. W tym bogato ukształtowanym pejzażu naszego globu poruszają się różnorodne pojazdy jedno i dwuśladowe.

W Księdze Ezechiela czytamy, że prorok Ezechiel wybrał się w podróż na pokrzepiającym umysł i ducha tajemniczo skonstruowanym pojeździe. Pojazd ten sprawnie poruszał się po ziemi i łagodnie wznosił się w powietrze. Najbardziej interesujące jest to, że w czasie swej podróży Ezechiel spotkał Boga, który także poruszał się rydwanem wyglądającym jak obraz całości świata (por. Ez 1,4-25). Czytając Księgę Ezechiela, przekonujemy się, że pielgrzymka na żelaznych rumakach ma już od niepamiętnych czasów swe korzenie i historię.

Nasz Rajd Motocyklowy od Bałtyckiego Krzyża Nadziei w Pustkowie do Krzyża na Giewoncie w Zakopanem także ma już bogatą historię i piękne tradycje. Jesteśmy bezpieczni na drogach, miejscach postoju i w wspinaczce na szczyt, bo mamy wsparcie kapłanów, braci policjantów z Blue Knights VI Szczecin oraz braci z innych klubów motocyklowych. Ksiądz Arcybiskup wspiera nas duchowo, a komendant wojewódzki zapewnia pilotaż i wsparcie na ziemi. Na prośbę wielu fanów motocykli archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej w 2013 r. planowany rajd odbędzie się w połowie sierpnia, tzn. 10 sierpnia przyjazd ok. godz. 18 w Pustkowie, gmina Rewal. Rano po Mszy św. sprawowanej przez Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego wyruszamy trasą: Pustkowo - Licheń - Częstochowa - Zakopane (13 sierpnia br. wejście na Giewont) - (zatrzymamy się u kard. Stanisława Dziwisza w Krakowie) - Wrocław - Szczecin, 15 sierpnia br. - w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym. O godz. 13 Msza św. pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi. Po Mszy św. wspólny posiłek. Już teraz prosimy wszystkich motocyklistów ze Szczecina i całej archidiecezji o dołączenie, kto może i chce wziąć udział w Rajdzie Motocyklowym 2013. Bracia motocykliści, którzy nie będą mogli uczestniczyć w rajdzie, proszeni są o dołączenie do nas na czas uroczystości Matki Bożej Wniebowziętej w sanktuarium na os. Słonecznym. Nikt nie odjedzie opuszczony i głodny - zapewniają ks. prał. Henryk Silko i wspólnota parafialna.

Tych, którzy pragną wziąć udział w tegorocznym rajdzie, prosimy o zgłoszenie najpóźniej do końca maja br. liczby osób i typu motocykla na e-mail: wdyk@wp.pl oraz wpłatę 300 PLN za noclegi i posiłki (kwota w rozsądnych granicach może ulec zmianie, ale mamy nadzieję, że się nie zmieni). Wiadomości te są konieczne do zamówienia noclegów i posiłków w miejscach postoju (Pustkowo, Licheń, Częstochowa, Zakopane, Wrocław). Zgłoszonym po 31 maja br. nie gwarantujemy zabezpieczenia socjalnego.

2013-04-05 14:30

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Rok Stanisława Hadyny

Informacja prasowa

„Koncerty na Zamku” organizowane w Koszęcinie przez Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” cieszą się popularnością. Tym razem zespół zaprasza na cykl pięciu koncertów zorganizowanych z okazji 100. rocznicy urodzin swojego twórcy i dyrektora Stanisława Hadyny

Więcej ...

NBP: Jacek Kurski nowym przedstawicielem Polski w Radzie Dyrektorów Wykonawczych Banku Światowego

2022-12-07 10:53

Youtube.com

Jacek Kurski został nowym przedstawicielem Polski w Radzie Dyrektorów Wykonawczych Banku Światowego - wynika ze środowego komunikatu NBP. Informacje te potwierdził Kurski; napisał, że podjął pracę zgodną z jego wykształceniem i doświadczeniem menadżera.

Więcej ...

W sobotę w diecezji opolskiej święcenia biskupia nominata Waldemara Musioła

2022-12-08 07:17

www.diecezja.opole.pl

W sobotę 10 grudnia biskup nominat Waldemar Musioł przyjmie święcenia biskupie w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu - poinformowało biuro prasowe Episkopatu Polski.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Wiara

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Godzina Łaski

Kościół

Godzina Łaski

Maria czy Maryja?

Wiara

Maria czy Maryja?

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Niedziela Kielecka

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...