Reklama

Niedziela 14/2013

Szczegółowy spis treści

2

Dwóch papieży w Castel Gandolfo

(Red.)

Zgodnie z obietnicą, 23 marca br. Ojciec Święty Franciszek odwiedził w Castel Gandolfo papieża emeryta Benedykta XVI. Ich rozmowa trwała 45 minut.

„KTÓŻ JAK BÓG…”
3

Wielkość, która prostotą się mierzy

Ks. Ireneusz Skubiś

Misja Biedaczyny z Asyżu stała się misją obecnego Papieża Chrystusowego Kościoła.

OJCIEC ŚWIĘTY FRANCISZEK
4-7

Programem Kościoła jest życie Chrystusem

Z abp. Wacławem Depo rozmawia ks. inf. Ireneusz Skubiś

O nowym Papieżu, ludzkich głodach i ewangelizacji z abp. Wacławem Depo - metropolitą częstochowskim - rozmawia ks. inf. Ireneusz Skubiś

MEDIALNA ZAWIERUCHA
8-9

Ataki na papieża Franciszka

Włodzimierz Rędzioch

Rezygnacja Benedykta XVI z urzędu Biskupa Rzymu, przygotowania do konklawe i wyboru nowego papieża sprawiły, że Kościół katolicki, Stolica Apostolska oraz członkowie Kolegium Kardynalskiego stali się przedmiotem niebywałego zainteresowania światowych mediów.

Z WATYKANU
10

Z Watykanu

ZE ŚWIATA
11

Ze świata

Z JASNEJ GÓRY
12

Z Jasnej Góry

O. Stanisław Tomoń OSPPE - rzecznik Jasnej Góry

Z KRAJU
13

20 lat „Niedzieli Łódzkiej”

Ks. inf. Ireneusz Skubiś, redaktor naczelny „Niedzieli”

Upływa 20 lat od czasu, kiedy zaczęliśmy wydawać „Niedzielę Łódzką”. Jest to pierwsza edycja „Niedzieli”.

Z kraju

MEKSYK
14-15

W Meksyku Jana Pawła II

Ks. Marek Łuczak

Meksyk przemierzyliśmy już niemal wzdłuż i wszerz - mówią spotkani w hotelu Francuzi. Jan Paweł II spoglądał na nas z obrazów i figur obecnych w prawie każdym kościele.

7 IV 2013 - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
16-17

Bóg Miłosierny

Ks. Andrzej Witko

Na początku pontyfikatu, w 1979 r., bł. papież Jan Paweł II ogłosił swą pierwszą encyklikę „Redemptor hominis”. Rok później opublikował kolejną, zatytułowaną „Dives in misericordia”, w której z mocą pisał, że „potrzeba tych przełomowych i trudnych czasów przemawia za tym, aby w tym samym Chrystusie odsłonić raz jeszcze oblicze Ojca, który jest «Ojcem miłosierdzia oraz Bogiem wszelkiej pociechy» (por. 2 Kor 1, 3)”.

17-19

Wyjątkowa książka

(L. D.)

Wileński dom św. Faustyny

Andrzej Jankowski

Gdy s. Faustyna Kowalska po raz pierwszy przybyła do Wilna, w lutym 1929 r., zamiast jakiegoś mniej lub bardziej okazałego klasztoru, zdziwiona, ujrzała „(…) malutkie chałupki porozrzucane (…)”.

ROZMAWIAMY O POLSCE
20-23

Poszerzanie pola wolności

Z Jackiem i Michałem Karnowskimi rozmawia Wiesława Lewandowska

O trudnych dziennikarskich wyborach, cenie prawdy i desperackim poczuciu misji z Jackiem i Michałem Karnowskimi rozmawia Wiesława Lewandowska

3. ROCZNICA KATASTROFY
24-25

Smoleńska wiara doktora Laska

Artur Stelmasiak

Wiceszef komisji Millera rozpaczliwie próbuje bronić raportu, pod którym widnieje jego podpis. W walce ze smoleńską niewiarą coraz bardziej brnie w stronę kłamstwa.

26-27

96 razy zabije „Serce Łodzi”

Jadwiga Kamińska

Dzwon „Serce Łodzi” na wieży archikatedry rozbrzmiewa codziennie o 15.00, przypominając o godzinie Miłosierdzia Bożego. Usłyszeć go można także podczas uroczystości kościelnych, m.in. w Wielkanoc, w Święto Eucharystii, we wspomnienie bł. Jana Pawła II - honorowego obywatela Łodzi.

Jasnogórska Szkoła Wiary

WIARA I ŻYCIE
27

On był w centrum

Ks. Mariusz Rosik

LITURGIA TYGODNIA
28-29

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli

Pokój i miłosierdzie

Ks. Mariusz Frukacz

NOWA KSIĄŻKA BIAŁEGO KRUKA POD PATRONATEM „NIEDZIELI"
30

Niezwykła pamiątka wyboru papieża Franciszka

Joanna Szczerbińska

Książka „Pamiętnik konklawe 2013” jest oryginalnie pomyślana, frapująco napisana i jakże pięknie wydana. Tu i ówdzie opublikowano naprędce niewielkie książeczki na temat Ojca Świętego Franciszka, bez żadnej dbałości edytorskiej; byle coś zarobić…

FELIETONY
31

Biblioteki szkolne ocalały

Jan Maria Jackowski

Po ogromnej fali krytyki minister administracji i cyfryzacji Michał Boni wycofał się na razie z pomysłu likwidacji bibliotek szkolnych, który miał zostać zrealizowany przez rząd Donalda Tuska pod hasłem ich łączenia z bibliotekami publicznymi.

Słoneczko i profesjonalizm

Krzysztof Czabański

Jest w naszym polskim życiu kilka słoneczek. Należy do nich Justyna Kowalczyk, świetna narciarka. Właśnie zakończyła zwycięsko sezon zimowy, zdobywając po raz czwarty główne trofeum Pucharu Świata.

PAPIESKIE ŚLADY
32

Jan Paweł II wciąż żywy

Z abp Mieczysławem Mokrzyckim rozmowia z Marta Jacukiewicz

O odejściu Ojca Świętego Jana Pawła II, kolejnej rocznicy jego beatyfikacji oraz decyzji Ojca Świętego Benedykta XVI mówi metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki w rozmowie z Martą Jacukiewicz.

Mocne wejście papieża Franciszka

Marian Salwik

Są dwa światy!

(nk)

Nowe rozmaitości

(pr)

Z PRASY ZAGRANICZNEJ
33

Papież odwiedzi ojczyznę?

(pr)

Ulubione książki Papieża

(pr)

Biskup na czarnej liście

(pr)

Teraz śpię spokojniej

(pr)

Święty Ameryki

(pr)

FRANCISZEK DIONIZY WILKOSZEWSKI - WIELCY POLACY
34-35

Kim był Igrek?

Witold Iwańczak

Na pewno był Polakiem, którego działalność może służyć nowym pokoleniom rodaków w zrozumieniu definicji patriotyzmu.

BIBLIOTEKA DLA NIEWIDOMYCH
36-37

Dotknąć - to znaczy widzieć

Mateusz Wyrwich

Jest twórczynią jedynej w Polsce biblioteki dla małych niewidomych dzieci. Profesjonalistką i pasjonatką. Autorką, producentem i wydawcą książeczek dla niewidomych. Po kilkunastu latach pracy jej biblioteka posiada blisko tysiąc publikacji dotykowych, z trzystoma tytułami, dla dzieci w wieku od trzech do pięciu lat

38-43

Piotr

Anna Cichobłazińska

„Nazywam się Piotr, mam 23 lata. W wyniku wypadku uszkodziłem rdzeń kręgowy, przez to jestem całkowicie sparaliżowany i niewydolny oddechowo. Dzięki swojej determinacji ukończyłem studia na kierunku Informatyka i Ekonometria. Po wszczepieniu rozrusznika nerwów przeponowych i nowatorskiej terapii w Turynie po czterech latach mogę znów cieszyć się własnym oddechem...”.

Gdy rodzinie zabierają dzieci

Maria Fortuna-Sudor

Mama - Karolina, tata - Bartosz i ich dzieci: trzynastoletnie bliźniaki Krzyś i Staś oraz dziesięcioletni Piotruś są rodziną. W lutym br. usłyszała o nich cała Polska. Za sprawą kolejnych sądowych decyzji oraz upowszechniających je mediów historia rodziny Bajkowskich wraca jak bumerang

Obrońmy „okna życia”!

Katarzyna Woynarowska

Komitet Praw Dziecka ONZ chce namówić Parlament Europejski, by ten wydał zakaz funkcjonowania tzw. okien życia. Z jakiego powodu? Ponieważ pozostawiane tam niemowlaki pozbawione są prawa poznania swoich rodziców...

Najstarsze „okno życia”

Margita Kotas

Rzym. Z zatłoczonej i głośnej Via della Conciliazione przechodzę na równoległą do niej, biegnącą w stronę Tybru Borgo di Santo Spirito. Zaledwie kilka kroków od arterii prowadzącej do Bazyliki św. Piotra wchodzę w zupełnie inny świat.

LISTY DO „NIEDZIELI"
44

Wszystkie nasze dzienne sprawy

Chcą korespondować

Pomóżmy Timurowi

Wyszłam z dołka

Aleksandra

PREZENTACJE
45

„Arsenał Pamięci”

Anna Skopińska

VI Konkurs Dobrej Piosenki

(nk)

Z „NIEDZIELĄ" NA CO DZIEŃ
46

Placki babci Anieli

Jolanta Marszałek

Polecamy przepis na szybkie i smaczne placki z jabłkami. Przepis nadesłał p. Mariusz Cicharski, Pękoszów, parafia Kotla z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Kalendarium 7-13 IV 2013

Ewa Aszkiewicz

Metoda na męża i na żonę

(R.)

NIEDZIELA MŁODYCH
47-50

Wiosenne zapachy wiary

Monika Tomalik

Cena życia list z Afganistanu

Paulina

Wojowniczka

Katarzyna Jaskólska

Kroki miłosierdzia

Aleksandra Nitkiewicz

59

Uroczystości 3. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Muzyczne DarY

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

Niedziela częstochowska

Pomagają i dają nadzieję

Margita Kotas

Dokładnie w 20. rocznicę zarejestrowania przez Sąd Wojewódzki Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, 16 marca, w Filharmonii Częstochowskiej odbyła się uroczysta gala jubileuszowa.

Życie to świętość

Ks. Ireneusz Skubiś

8 kwietnia przypada Dzień Świętości Życia. Chodzi o każde życie, ale zwłaszcza ludzkie, a w nim to bezbronne i zagrożone. Kościół zawsze stał na straży ludzkiego życia, na straży godności i szacunku dla niego.

Gotowanie z uczniem Okrasy

Jolanta Marszałek

Szymon Szlendak, który od dwóch lat pracuje w restauracji znanego z telewizyjnych programów kulinarnych Karola Okrasy, 20 marca poprowadził świąteczne warsztaty gotowania dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 5 przy ul. Słowackiego w Częstochowie.

Okno nadziei

Beata Włoga

W „oknie życia” im. bł. Edmunda Bojanowskiego, które znajduje się w Domu Małych Dzieci przy ul. św. Kazimierza w Częstochowie, 11 marca pozostawiono dziecko. Było ciepło ubrane, opatulone w kocyk, kurtkę dziecka na wiek 4-5 lat, sweter damski i męski - widać było, że ktoś zadbał, by nie zmarzło.

Bóg stworzył nas do radości

Z ks. prof. Władysławem Golisem rozmawia Anna Wyszyńska

Czas wielkanocny to czas, kiedy przystępujemy do spowiedzi. Jak się do niej przygotować, aby była szczera? Co w sobie zmienić, aby postanowienie poprawy było owocne?

Niedziela podlaska

Eucharystia w intencji Papieża

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

19 marca, w dniu inauguracji pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka, bp Antoni Dydycz celebrował w drohiczyńskiej katedrze Eucharystię dziękczynną za pontyfikat Ojca Świętego Benedykta XVI oraz o potrzebne łaski dla nowego papieża.

Wdzięczność Chrystusowi za Jego obecność

Natalia Bala

W Niedzielę Palmową 24 marca w Ciechanowcu odbyło się uroczyste zakończenie 16. Regionalnego Konkursu na Wykonanie Palmy Wielkanocnej.

Kościół południowoamerykański ma czym się podzielić

Z ks. Andrzejem Puchalskim rozmawia Dorota Kalinowska

Po konklawe świat, a szczególnie Kościół zwraca się w stronę Argentyny, kraju, z którego pochodzi nowy Ojciec Święty Franciszek. Dla proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Platerowie - ks. Andrzeja Puchalskiego Argentyna to 13 lat życia i posługi kapłańskiej.

Niedziela małopolska

Miłosierni są wśród nas!

Maria Fortuna-Sudor

Dowodem na to są laureaci i wyróżnieni w zorganizowanym po raz 9. plebiscycie „Miłosierny Samarytanin”. Podczas podsumowującej gali, która odbyła się 22 marca br. w auli Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach, zebrani poznali nazwiska laureatów i wyróżnionych za rok 2012.

Ty też jesteś solą ziemi!

Agnieszka Gawron

Prawie trzysta osób uczestniczyło 22-24 marca w XI Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Przyświecały im hasła: „Być solą ziemi” oraz „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”.

Małgorzata, czyli perła

Małgorzata Cichoń

Matka Małgorzata Łucja Szewczyk uczyła się ubóstwa od św. Franciszka z Asyżu. Charakteryzowała ją wewnętrzna wolność, dyspozycyjność, energiczność, prostota. W młodości dużo wycierpiała, ale nie rozpamiętywała własnego bólu.

Niedziela lubelska

W Kościele jest wielu ubogich

Urszula Buglewicz

Z ks. Wiesławem Kosickim, dyrektorem Caritas Archidiecezji Lubelskiej, rozmawia Urszula Buglewicz

Siedem słów Zbawiciela

Anna Gliwa

W sobotni wieczór 23 marca Warszawska Orkiestra Symfoniczna „Sonata” im. Bogumiła Łepeckiego zaprezentowała lubelskiej publiczności oratorium Josepha Haydna „Siedem ostatnich słów Zbawiciela na krzyżu”.

Świat potrzebuje świadków wiary

Urszula Buglewicz, współpraca: Agnieszka Ogórek

Archidiecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży, jakie w dniach 22-24 marca odbyły się w Lublinie, po raz kolejny pokazały, że młodzi, otwarci na Chrystusa i swoich rówieśników, są prawdziwą nadzieją Kościoła.

II Lubelski Festiwal Chórów Parafialnych

Urszula Buglewicz

W kościele Matki Bożej Różańcowej w Lublinie odbył się Lubelski Festiwal Chórów Parafialnych. Druga edycja przeglądu chórów była poświęcona utworom wielkopostnym.

Niedziela łódzka

Święto patrona archidiecezji

Henryk Tomczyk

W uroczystość św. Józefa, patrona ludzi pracy i archidiecezji łódzkiej, w bazylice archikatedralnej modlono się o potrzebne łaski dla Kościoła łódzkiego oraz dla ludzi pracy i ich rodzin, a także dla wszystkich, którzy pracy nie mają.

Z Jezusem drogą życia

Henryk Tomczyk

Chodzimy w świetle Pana. Dzisiaj tym światłem szczególnym będzie dla nas krzyż Pana naszego Jezusa Chrystusa” - mówił abp Marek Jędraszewski na rozpoczęcie Łódzkiej Drogi Krzyżowej.

Tygodnik dla Kościoła lokalnego

Ks. Waldemar Kulbat

20 lat obecności łódzkiej edycji „Niedzieli” w archidiecezji łódzkiej to cząstka naszej najnowszej historii, ważnej nie tylko dla redaktorów i dziennikarzy, którzy na przestrzeni tego czasu tworzyli pismo, ale także dla czytelników naszej edycji.

Niedziela rzeszowska

Medal XX-lecia Stowarzyszenia Idōkan Polska dla bp. Kazimierza Górnego

Ks. Krzysztof Cieśla

Kapituła Medali Honorowych Stowarzyszenia Idōkan Polska, przyznała bp Kazimierzowi Górnemu srebrny Medal XX-lecia swojej działalności edukacyjnej, sportowej i naukowej.

Pszczelarz nie tylko spija miód

Dorota Zańko

O pracy pszczelarza i inicjatywach podejmowanych przez Rejonowe Koło Pszczelarzy w Kolbuszowej z jego prezesem, Janem Gorzelanym i wiceprezesem Romanem Jasińskim rozmawia Dorota Zańko

Pożegnanie ks. prał. Bronisława Janika

Ks. Krzysztof Cieśla

15 marca br. po wieczną nagrodę odszedł do Pana ks. prał. Bronisław Janik, wieloletni duszpasterz w Chicago. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 18 marca br., w kościele św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Modlitwie kilkudziesięciu kapłanów oraz setek wiernych przewodniczył bp Kazimierz Górny.

Niedziela sandomierska

Jubileusz „Alzheimera” w Koprzywnicy

Ks. Adam Stachowicz

Mija właśnie 10 lat od czasu, gdy 7 kwietnia 2003 r. rozpoczął w Koprzywnicy działalność Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla osób chorych na chorobę Alzheimera i zespoły otępienne. Zakład obecnie pełni opiekę całodobową dla 49 chorych - mężczyzn i kobiet.

Artystyczna pasja Jerzego Turzyńskiego

Piotr Jackowski

Zaczynał już jako mały chłopiec, kiedy chodził w pole paść krowy. Znajdując patyczki z lipy albo wierzby, wykonywał z nich piszczałki. Równolegle odkrywał w sobie talent malarski, bo - jak wspomina - rysunki w szkole wychodziły mu bardzo dobrze. Mowa o Jerzym Turzyńskim.

Niedziela Palmowa w diecezji

Ks. Adam Stachowicz

Diecezjalny Dzień Młodych rozpoczął się obrzędem poświęcenia palm na sandomierskim Rynku. Modlitwie przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz.

Niedziela sosnowiecka

Przyjdź i daj świadectwo!

Agnieszka Lorek

III Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Będzina w niedzielę 28 kwietnia.

Dom dający nadzieję

Piotr Lorenc

Ten dom będzie schronieniem, azylem, ale i przystanią, z której będzie można ponownie wypłynąć na wody życia. Mowa o powstającym Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu.

Uchwycić się ramion krzyża

Agnieszka Lorek

W wigilię Niedzieli Palmowej, 23 marca w galerii „Na styku” w Chrzanowie (MOKSiR) został otwarty wernisaż wystawy Stanisława Wywioła „Misteria”.

Promotor miłości Boga i Ojczyzny

Ks. Tomasz Zmarzły

Relikwie bł. Wincentego Kadłubka przywieziono z Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie do kaplicy Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. Uroczyste wprowadzenie ich nastąpi na początku nowego roku szkolnego 2013/2014.

Niedziela świdnicka

Pod patronatem miłosierdzia

Ks. Sławomir Marek

Nasze miłosierdzie okazywane drugim winno być odpowiedzią na miłosierdzie Boże wobec nas. Przypomina nam o tym Chrystus, gdy mówi: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6,36); „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Siostra Anastazja zdradziła swoje sekrety

Przemysław Awdankiewicz

Blisko 2 mln sprzedanych książek. Cielęcina w kurkach, chrzan wielkanocny z jajkiem czy poezja smaków - to tylko niektóre z propozycji kulinarnych siostry Anastazji, o których osobiście opowiadała w Pszennie.

Miłosierdzie człowieka odpowiedzią na Boże Miłosierdzie

Bp Ignacy Dec

W naszym dotychczasowym życiu wiele razy doświadczaliśmy już Bożego Miłosierdzia, gdy przeżywaliśmy sakrament pojednania. Powtarzała się wtedy historia z przypowieści o synu marnotrawnym i miłosiernym Ojcu.

Niedziela szczecińsko-kamieńska (Kościół nad Odrą i Bałtykiem)

Rajd Motocyklowy 2013

Piotr Mąkosa - prezydent Blue Knights VIKs. Wiesław Dyk - kapelan Blue Knights VI

Rajd Motocyklowy od Bałtyckiego Krzyża Nadziei w Pustkowie do Krzyża na Giewoncie w Zakopanem także ma już bogatą historię i piękne tradycje.

Nie bądź cicho!

Julia A. Lewandowska

W poniedziałek 8 kwietnia będziemy przeżywać Dzień Świętości Życia. A prawdę, że życie jest święte i że jest darem wymagającym naszej troski zamanifestują szczecinianie podczas XI Szczecińskiego „Marszu dla Życia”, który odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę po Wielkanocy, tj. 14 kwietnia.

Od beatyfikacji do kanonizacji

O. dr Bernard Gonska SJ

W roku 2002 r. św. Andrzej Bobola został ogłoszony patronem Polski. Dzisiaj przypada jego wspomnienie liturgiczne.

Debata na fejsie

Przemysław Fenrych

Zaczęło się niewinnie – koleżanka umieściła na swoim profilu link do internetowego nagrania wykładu pewnego biskupa, kpiąc sobie po trosze z dość napuszonego języka mówcy. Wykład był do studentów, prelegent w przedziwny sposób mieszał język naukowy z młodzieżowym, co przynosiło efekt raczej zabawny niż pouczający.

Niedziela wrocławska

Wiosna zmartwychwstania?

Bp Andrzej Siemieniewski

Słowo wiosna, które kojarzy się nam głównie z porą roku, i słowo Zmartwychwstanie mają coś wspólnego.

Wrocław na szlaku miłosierdzia

Luiza Koszałka

Niewiele osób wie, że Wrocław może poszczycić się mianem Miasta Miłosierdzia. Tutaj bowiem od ponad pół wieku znajduje się oryginał obrazu „Jezu ufam Tobie” pędzla Adolfa Hyły, autora cudownego obrazu z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Trybunał i źródło miłosierdzia

Z o. Julianem Różyckim OP rozmawia Paweł Trawka

Konfesjonał to trybunał i źródło Miłosierdzia, z którego zaczerpnąć może i penitent, i spowiednik. Bo Bóg nie ustaje w przebaczaniu, nie męczy go odpuszczanie grzechów, nawet wciąż tych samych -

Niedziela zielonogórsko-gorzowska (Aspekty)

„Jezu, ufam Tobie”

Anna Bensz-Idziak

W kwietniu 2011 r. rozpoczęła się w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. Nawiedzenie obrazu odbywa się pod hasłem: „Ożywmy modlitwę w rodzinie” i zakończy się w październiku 2015 r. Owocem peregrynacji ma być ożywienie kultu Bożego Miłosierdzia w rodzinach i parafiach.

Konkurs papieski

Ks. Adrian Put

23 marca w Zespole Szkół Budowlanych w Zielonej Górze odbył się diecezjalny finał 9. Konkursu „Młodzież w nauczaniu Jana Pawła II”.

Wiele możliwości czynienia dobra

Anna Bensz-Idziak

Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się 69. Tydzień Miłosierdzia Chrześcijańskiego. Co roku w przeżywanie Tygodnia Miłosierdzia włączają się w sposób szczególny Parafialne Oddziały Caritas, Szkolne Koła Caritas oraz placówki prowadzone przez Caritas diecezjalne.

Reklama

Najpopularniejsze

#NiezbędnikRóżańcowy: „Pan z Tobą

Kościół

#NiezbędnikRóżańcowy: „Pan z Tobą"

Możemy być pewni, że papież wie więcej niż...

Watykan

Możemy być pewni, że papież wie więcej niż...

#NiezbędnikRóżańcowy: Maryja łaski pełna

Wiara

#NiezbędnikRóżańcowy: Maryja łaski pełna

Tajemnice chwalebne

Modlitwa

Tajemnice chwalebne

Komunikat w sprawie Wyższego Seminarium Duchownego w...

Kościół

Komunikat w sprawie Wyższego Seminarium Duchownego w...

Kim są najbardziej znani archaniołowie?

Święci i błogosławieni

Kim są najbardziej znani archaniołowie?

Katar: Polscy piłkarze przeciwni założeniu tęczowej...

Sport

Katar: Polscy piłkarze przeciwni założeniu tęczowej...

Biskup Piotrowski zapowiedział diakonat stały w swojej...

Kościół

Biskup Piotrowski zapowiedział diakonat stały w swojej...

Zmarł bp Jan Styrna

Kościół

Zmarł bp Jan Styrna