Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Integracja i dobra zabawa

Scenka kabaretowa w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół nr 1

Marta Szpinda

Scenka kabaretowa w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół nr 1

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursów - plastycznego dla dzieci i młodzieży z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych i Przedszkola Niepublicznego w Hrubieszowie, i literackiego dla młodzieży z Zespołu Szkół nr 1, montaż artystyczny i oryginalna piosenka hip-hopowa, to główne atrakcje spotkania integracyjnego, które odbyło się 22 marca br. w Bibliotece Pedagogicznej - Filia w Hrubieszowie.

Na konkurs plastyczny wpłynęło 65 prac. Wykonało je 50 autorów. Pojawiły się różne materiały i techniki plastyczne - użyto kartonów, papieru, bibuły, wycinanek, plasteliny, farb, kredek, a nawet piórek. Wiosna skojarzyła się autorom z kwiatami i bocianami. Organizatorzy - Daniel Buchowiecki i Biblioteka Pedagogiczna, mając świadomość, że każda nota byłaby subiektywna i nie dawała pełnej oceny możliwości, zapału i zaangażowania uczniów, a czasem ich nauczycieli, postanowili nagrodzić wszystkie dzieła i ich autorów. Uczestnictwo w konkursie plastycznym tak licznej grupy dzieci i młodzieży to efekt zaangażowania nauczycieli i wychowawców, którzy otrzymali specjalne podziękowania.

Na konkurs literacki wpłynęło 25 prac spełniających założenia regulaminu. O wynikach zadecydowały głosy trzech jurorów: Agnieszki Zyśk - nauczyciela bibliotekarza pracującego w Bibliotece Pedagogicznej, Ewy Kozaczuk i Daniela Buchowieckiego - nauczycieli języka polskiego z ZS nr 1 w Hrubieszowie. Oto efekt ich pracy: I miejsce - Artur Charatynowicz, II miejsce - Anna Anioł, III miejsce - ex aequo - Jagoda Szpinda oraz Kacper Oleszczuk. Wyróżnienia: Marcin Baran i Michał Janiec. Wszyscy uczestnicy otrzymali skromne upominki.

Reklama

W dobry humor wprowadziła zebranych scenka kabaretowa w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół nr 1. Wystąpili: Klaudia Pruchniak, Piotr Niedźwiedź, Damian Jasina, Artur Charatynowicz oraz Dawid Sumiński. Autorską piosenkę o wiośnie zaprezentował duet „TD” - Tomek Mieczan i Damian Sidor.

Dziękujemy Marcinowi Mrozowi z Agencji Artystycznej Bruno za sprzęt nagłaśniający, a Ewie Puszek-Nowak i jej wolontariatowi za pomoc przy obsłudze cateringowej. Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie pomoc sponsorów. Serdeczne podziękowania należą się: Grażynie Kaczmarczyk - prezesowi Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, Leszkowi Smole - właścicielowi hrubieszowskiego biura podróży „Laguna Tour”, a także Krzysztofowi Mierzwie z wydawnictwa „Operon” i Fundacji „Integracja”.

2013-04-11 11:56

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Święty Janie Pawle II – pamiętamy!

Więcej ...

Irak: ONZ uznał zbrodnie Państwa Islamskiego przeciw chrześcijanom

2022-12-07 20:01

Karol Porwich/Niedziela

Organizacja Narodów Zjednoczonych oficjalnie uznała, że chrześcijanie w Iraku padli ofiarą zbrodni wojennych ze strony Państwa Islamskiego. Takie uznanie na szczeblu międzynarodowym przywraca nam godność i stanowi przestrogę na przyszłość – komentuje chaldejski arcybiskup Irbilu.

Więcej ...

Abp Depo: Maryja jest zapowiedzią daru odkupienia w Chrystusie

2022-12-08 13:35

Twitter @JasnaGóraNews

– Mimo całej swej jedyności i wyjątkowości Maryja pozostaje sobą – powiedział abp Wacław Depo. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze z udziałem przedstawicieli obrońców życia.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Wiara

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Maria czy Maryja?

Wiara

Maria czy Maryja?

Nakazane święta kościelne w 2022 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2022 roku

Nie zmuszać młodych do modlitwy?

Wiara

Nie zmuszać młodych do modlitwy?

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Niedziela Kielecka

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...