Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

XI Góra Tabor

Niedziela szczecińsko-kamieńska 30/2013, str. 2

Ks. Rafał Sorkowicz TChr

To nie był normalny początek wakacji ani zwyczajne letnie rekolekcje. W dniach 3-7 lipca br. XI Góra Tabor po raz pierwszy stanęła w Mórkowie k. Leszna, na terenie nowicjatu księży chrystusowców, organizatorów tego spotkania.

Dobre słowa, pełne mądrości życiowej i wiary, mieli dla uczestników m.in. doświadczony mąż i ojciec - p. Roman Wojciechowski ze Wspólnoty „Emmanuel” ze Szczecina, który głosił katechezy, Mirek z zespołem „Full Power Spirit”, którego entuzjastyczny, pozytywny i rytmiczny przekaz, był tyleż ciekawy artystycznie, co podnoszący nas na duchu. Był z nami także „dowodzący” Bractwu Małych Stópek - ks. Tomasz Kancelarczyk, na co dzień z wielkim zaangażowaniem działający w obronie życia nienarodzonych dzieci.

Spotkania to nieodłączna, bardzo energetyczna mieszanka wybuchowa na Górze Tabor. Wpadamy na siebie na porannej gimnastyce, podczas wspólnych posiłków w plenerze, na warsztatach, w czasie nocnego kina, dyskutując w małych i większych grupach, bawiąc się wspólnie w trakcie wieczoru zabaw i świętowania prowadzonego przez wodzireja Norberta Śliwę. Mamy szansę porozmawiać z dziećmi, młodzieżą, studentami, kapłanami, siostrami zakonnymi, doświadczonymi małżonkami i rodzicami, oraz ze wspaniałymi gośćmi, którzy wcześniej głosili nam słowo (lub fantastycznie pokazywali je swoim ciałem - jak p. Adam Kuliś w swoich pantomimach). Efektem jest eksplozja radości, nowych znajomości, odkrywanie talentów, a także zdrowa sportowa rywalizacja w czasie taborowego turnieju siatkówki (warto wspomnieć, że tegorocznymi zwycięzcami byli wolontariusze, a drugie miejsce zajęli znakomici gospodarze - nowicjusze).

Wszystko to prowadzi do uwielbienia Pana Boga. Wieczorna modlitwa przy blasku świec, Jutrznia, codzienna okazja do spotkania w sakramencie pokuty oraz Msze św., w czasie których pomagał nam modlić się muzyką i śpiewem ogromnie utalentowany zespół, sprawiały, że chęć zbliżenia się do Niego, poznawania Go, dziękowania za życie i powierzania trudnych spraw rosła... Wieczór na rynku w Lesznie był okazją do podzielenia się swoją radością i wiarą z innymi. Razem z zaproszonymi do świętowania mieszkańcami tańczyliśmy, modliliśmy się, śpiewając oraz słuchając koncertu zespołu „Love Story”, a także opowiadaliśmy o spotkaniach z Bogiem - własnymi słowami i dzięki przedstawieniom przygotowanym przez pana Adama. Ważnym doświadczeniem było dla wszystkich Muzyczne Uwielbienie, które odbyło się w kościele w Lipnie Nowym. Szansa spędzenia jakiegoś czasu przed Najświętszym Sakramentem jest zawsze szansą na przemianę. Smutku w radość, strachu w spokój, zwątpień w ufność. Dlatego choć po zejściu z Góry Tabor wyglądamy wciąż tak samo, to jesteśmy przemienieni. Jesteśmy pewni, że „Bóg w nas wierzy!”.

2013-07-24 09:52

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Dwaj młodzi katolicy zamordowani w Birmie

Karol Porwich /Niedziela

Alfred Ludo i Patrick Bo Reh byli dwoma młodymi katolikami, którzy nieśli pomoc wewnętrznym przesiedleńcom w Birmie. Zginęli od kul snajperów, kiedy jechali na motorze do jednej z parafii w stanie Kaja z żywnością dla najuboższych. „Zachowali się bohatersko i jesteśmy z nich bardzo dumni. Oddali swoje życie za bliźnich naśladując Jezusa” – powiedział w rozmowie z L'Osservatore Romano nauczyciel osiemnastolatków Joe Thein.

Więcej ...

Szlachetna Paczka: jeszcze ponad 1100 rodzin czeka na wsparcie

2022-12-07 14:56

Materiał prasowy

W najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. Na wsparcie w ramach akcji wciąż czeka ponad 1100 rodzin w potrzebie.

Więcej ...

Otwarcie nowego skrzydła SOSW nr 10 we Wrocławiu

2022-12-07 15:48

Ilona Baran

7 sal lekcyjnych wyposażonych w nowoczesne tablice multimedialne, 2 świetlice i sala do muzykoterapii dla dzieci z niepełnosprawnościami - to wszystko znajduje się w rozbudowanym budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 10 przy ul Parkowej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Wiara

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Godzina Łaski

Kościół

Godzina Łaski

Maria czy Maryja?

Wiara

Maria czy Maryja?

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Niedziela Kielecka

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...