Reklama

Niedziela Sandomierska

Zapraszamy na

Diecezjalne Dni Młodych w Nisku

ks. Adam Stachowicz

Młodzież z poszczególnych dekanatów przybywa do różnych parafii. I tak:

- Gorzyce, Klimontów, Nisko, Rudnik nad Sanem, Tarnobrzeg-Południe do parafii Matki Bożej Fatimskiej w Nisku

Reklama

- Opatów, Tarnobrzeg-Północ, Sandomierz, Szewna do parafii św. Józefa w Nisku

- Baranów Sandomierski, Ożarów, Połaniec, Stalowa Wola, Zawichost do parafii pw. Jan Chrzciciela w Nisku

- Koprzywnica, Pysznica, Staszów, Ulanów, Zaklików do parafii pw. Stanisława w Racławicach

Reklama

- Janów Lubelski, Ostrowiec Świętokrzyski, Modliborzyce, Raniżów, Świętokrzyski do parafii Matki Bożej Królowej Polski w NowosielcuJuż po raz czwarty spotkanie młodych organizowane będzie w nowej formule. Pierwsze takie spotkanie w naszej diecezji odbyło się w Stalowej Woli w 1998 r. Hasłem tego spotkania były słowa „Duch Święty wszystkiego was nauczy”. Kolejne spotkanie miało miejsce w Tarnobrzegu w 1999 r., a do roku 2000 spotkania odbywały się na Świętym Krzyżu. Dwa pierwsze odbyły się w maju, kolejne zostały przeniesione na wrzesień. W 2009 r. spotkanie młodych naszej diecezji zorganizowane zostało w Sandomierzu i związane było z pożegnaniem Matki Bożej w Cudownym Wizerunku Nawiedzenia. XIII spotkanie, już w całkiem nowej formule, zostało przeniesione do Janowa Lubelskiego, kolejne do Tarnobrzega i Ostrowca Świętokrzyskiego.

Nasze diecezjalne spotkanie jest niejako nawiązaniem do Światowych Dni Młodzieży. Całość ma charakter formacyjno-modlitewny. Tematyka oscyluje wokół duszpasterskiej pracy roku. Jest to czas refleksji i skupienia, ale również tańca i zabawy oraz możliwość spotkania z rówieśnikami poważnie myślącymi o sprawach wiary. Nie zabraknie ciekawych ludzi, którzy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem. Ale przede wszystkim jest to czas modlitwy i dumy z tego, że jesteśmy uczniami w szkole Chrystusa. Wielu przybywa, aby na takim spotkaniu „zarazić się” pozytywną energią, by móc cały rok w swojej parafii na spotkaniach formacyjnych odkrywać radość bycia w szkole Jezusa. W tym roku młodzi gościć będą w Nisku w dniach 20-22 września. Diecezja została podzielona na pięć części i młodzież z poszczególnych dekanatów będzie zapisywać się do wyznaczonych parafii.

Informacje praktyczne:

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy wcześniej zgłosić swoją grupę. Można tego dokonać, wysyłając zgłoszenie na adres: sms@sandomierz.opoka.org.pl lub dzwoniąc pod nr tel.: +48 515 498 261. W wiadomości należy podać: parafię, z której przyjeżdżamy i liczbę osób chcących uczestniczyć w spotkaniu. Zapisy ze względów organizacyjnych będą przyjmowane do 15 września. Każdy z uczestników przywozi ze sobą wypełnioną kartę uczestnika. Udział w spotkaniu kosztuje 20 zł. Noclegi będą w domach prywatnych u mieszkańców parafii (podobnie jak w czasie pielgrzymki). W razie konieczności noclegi będą także w szkołach. Młodzież zabiera ze sobą: śpiwór, karimatę oraz suchy prowiant. Więcej informacji na stronie: www.sms.sandomierz.opoka.org.pl

2013-08-28 12:15

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Ks. Lombardi: wzruszające spotkanie papieża z osobami molestowanymi przez duchownych

Włodzimierz Rędzioch

Dzisiejsze spotkanie papieża Franciszka z osobami molestowanymi jako dzieci czy osoby nieletnie przez duchownych było bardzo wzruszające - powiedział dziennikarzom rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SJ.

Więcej ...

Zmarł ks. Marian Rola, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego

2021-09-21 14:18

Archidiecezja Warszawska

W poniedziałek w wieku 79 lat zmarł ksiądz Marian Rola, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego - poinformowało we wtorek biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Więcej ...

Rozpoczęło się diecezjalne pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę

2021-09-22 19:44

Karol Porwich/Niedziela

Pielgrzymką maturzystów diecezji rzeszowskiej na Jasnej Górze rozpoczyna się tegoroczne diecezjalne spotkanie młodych z Matką Bożą Częstochowską. Przez najbliższe miesiące, jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, do Sanktuarium przybywać będą teraz uczniowie ostatnich klas szkół średnich, by zawierzyć nie tylko egzaminy, ale swoje dalsze wybory i życiową drogę.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Franciszek o Mszy trydenckiej: powrót do prawdziwych...

Franciszek

Franciszek o Mszy trydenckiej: powrót do prawdziwych...

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które...

Wiara

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które...

Akt oskarżenia za znieważenie wizerunku Matki Boskiej

Polska

Akt oskarżenia za znieważenie wizerunku Matki Boskiej

ONZ: Prezydent Duda oskarżył Białoruś o atak hybrydowy...

Wiadomości

ONZ: Prezydent Duda oskarżył Białoruś o atak hybrydowy...

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od...

Wiara

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od...

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

Kościół

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę,...

Wiara

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę,...

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...

Niemcy

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...

Ona wskaże drogę

Kościół

Ona wskaże drogę