Reklama

Głos z Torunia

KSM w diecezji toruńskiej

Niedziela toruńska 38/2013, str. 1, 4

Archiwum KSM Diecezji Toruńskiej

Podstawowym miejscem apostołowania dla członka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest parafia. Młodzież chętnie angażuje się w pomoc w parafii m.in. przez współredagowanie gazetek parafialnych, prowadzenie czuwań i spotkań modlitewnych, czynne angażowanie się w Liturgię i nabożeństwa przy parafii, pomoc w przygotowaniu rekolekcji i festynów, a także w wiele innych inicjatyw na rzecz dzieci i młodzieży. Jednocześnie jest szereg okazji, by młodzież zaangażowana w działalność KSM mogła spotykać się ze sobą, by razem spędzać czas czy świętować jubileusze. Dotyczy to zarówno okresu roku szkolnego, jak i wakacji.

W tegorocznych wakacjach młodzież z KSM diecezji toruńskiej zorganizowała i brała udział m.in. w III Pielgrzymce Śladami Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki Górsk-Włocławek, a także uczestniczyła w warsztatach ekologicznych w ramach spływu kajakowego.

Natomiast 8 września br. w parafii pw. św. Wawrzyńca w Kijewie Królewskim swoje 10-lecie obchodził oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Na jubileusz KSM z Kijewa Królewskiego przyjechała młodzież z oddziałów: z Torunia, Grudziądza, Złotorii i Chełmna.

Reklama

Święto rozpoczęło się o godz. 12. uroczystą Eucharystią, podczas której homilię wygłosił diecezjalny asystent KSM ks. Marek Januszewski. Następnie w salce przy kościele odbyło się spotkanie młodzieży, gdzie przy kawie i przygotowanym przez druhny cieście, zostały omówione sprawy bieżące stowarzyszenia. Po obradach wszyscy zebrani udali się na wspólne świętowanie przy ognisku.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń między oddziałami oraz poznania nowych osób. Bardzo cieszymy się z zawiązania oddziału KSM przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Grudziądzu, którego członkowie zaszczycili nas swoją obecnością. Dziękujemy wszystkim oddziałom, które przybyły, aby wraz z nami cieszyć się z minionych 10 lat naszej działalności. Dziękujemy ks. kan. Stanisławowi Grzywaczowi, który zainicjował powstanie naszego oddziału i przez wiele lat go prowadził oraz naszemu proboszczowi ks. kan. Szczepanowi Średzińskiemu, który to dzieło kontynuuje.

Młodzież pragnącą wspólnoty zgromadzonej wokół Chrystusa i chętną do rozwijania się przez służbę, gorąco zapraszamy do stowarzyszenia. W diecezji toruńskiej oddziałały parafialne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży istnieją w takich miejscowościach, jak: Biskupice, Chełmno, Grudziądz, Kijewo Królewskie, Kowalewo Pomorskie, Toruń. Młodzież zainteresowana KSM-em może zgłosić się do istniejącego oddziału bądź do biura KSM DT (biuro@ksm-torun.pl).

2013-09-19 11:17

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Ból to radość, co jeszcze twarzy nie odkryła...

Niedziela sosnowiecka 6/2014, str. 4-5

Bożena Sztajner

Więcej ...

Niepokalana – nasz ideał

Francisco de Zurbaran

"Niepokalane Poczęcie", Francisco de Zurbaran, olej na płótnie, 1630-1635

Mój przyjaciel powtarza, że Kościół co rusz popełnia błędy. Nie powinien np. ogłosić dogmatu o Niepokalanym Poczęciu. „Dogmat – tłumaczy – dotyczy mojego zbawienia, a ta maryjna prawda nie ma nic wspólnego ze mną. Wiąże się tylko ze zbawieniem Maryi”.

Więcej ...

Obłóczyny w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu

2022-12-08 07:55
Obłóczeni klerycy z przełożonymi

kl. Gabriel Patrylak

Obłóczeni klerycy z przełożonymi

W Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu 6 alumnów przyjęło szatę duchowną. Uroczystym nieszporom przewodniczył bp Krzysztof Chudzio.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Wiara

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Maria czy Maryja?

Wiara

Maria czy Maryja?

Nakazane święta kościelne w 2022 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2022 roku

Nie zmuszać młodych do modlitwy?

Wiara

Nie zmuszać młodych do modlitwy?

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Niedziela Kielecka

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...