Reklama

Pasterska wizyta w dziecięcej klinice

Mszą św. sprawowaną w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego przez metropolitę wrocławskiego abp. Józefa Kupnego zainaugurowano nowy rok nauczania w przyszpitalnej szkole podstawowej. Księdza Arcybiskupa, który pierwszy raz przybył do placówki działającej w ramach Uniwersytetu Medycznego, w serdecznych słowach powitał rektor tej uczelni prof. dr hab. Marek Ziętek. W Eucharystii uczestniczyli również m.in. proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca, na terenie której znajduje się klinika, ks. Jan Opala CMF, kapelan szpitala ks. Krystian Piechaczek CMF oraz przyjaciele tej placówki: dyrektor Wydziału Programów Katolickich i Patriotycznych PSE „Polest” Bronisław Pałys, konsul honorowy Luksemburga Krzysztof Bramorski i red. Jacek Wenzel z TVP Wrocław.

Zabierając głos na zakończenie Mszy św. Metropolita wrocławski nawiązał do fragmentu Ewangelii, w którym Chrystus nakazał apostołom, aby dopuścili do Niego dzieci. Stwierdził w tym kontekście, że trudno, aby biskup nie naśladował Pana Jezusa. - Przybywam do Was, aby błogosławić pacjentom, ich rodzicom, bo - jak powiedział - dla Boga nie ma nic niemożliwego. Chrystus, chcąc wzmocnić w nas nadzieję, posyła aniołów, którzy nam pomagają. Tymi aniołami jesteście wy: lekarze, pielęgniarki i cały personel tej kliniki, bo niesiecie nadzieję - zaznaczył abp Kupny. Podkreślił przy tym wagę tej posługi ze względu na bezsilność, którą często czujemy, gdy mamy do czynienia z poważną chorobą.

Dziękując Księdzu Arcybiskupowi za wizytę w klinice, sprawowaną Eucharystię, jej kierownik prof. dr hab. Alicja Chybicka zauważyła, że kiedy piętnaście lat temu zaczynała tutaj swoją pracę, wyleczalność dzieci wynosiła tylko 15, a dziś dochodzi do 80 proc. - Nie przypisuję sobie zasług, ale zawsze prowadzę z Panem Bogiem rozmowę dotyczącą naszych pacjentów, prosząc Go, aby jeszcze ich zostawił tutaj na ziemi. Wydaje się, że te prośby są skuteczne - stwierdziła prof. Chybicka.

Przed Eucharystią dzieci przywitały Księdza Arcybiskupa specjalnym programem artystycznym, a tych pacjentów, którzy ze względu na swój stan zdrowia nie mogli w niej uczestniczyć, nawiedził potem w salach szpitalnych. Z każdym, także z czuwającymi przy nich rodzicami, opiekunami, zamienił kilka słów, wręczył obrazek z wizerunkiem aniołów i udzielił indywidualnego błogosławieństwa.

2013-09-19 11:17

Wybrane dla Ciebie

Irak: ONZ uznał zbrodnie Państwa Islamskiego przeciw chrześcijanom

2022-12-07 20:01

Karol Porwich/Niedziela

Organizacja Narodów Zjednoczonych oficjalnie uznała, że chrześcijanie w Iraku padli ofiarą zbrodni wojennych ze strony Państwa Islamskiego. Takie uznanie na szczeblu międzynarodowym przywraca nam godność i stanowi przestrogę na przyszłość – komentuje chaldejski arcybiskup Irbilu.

Więcej ...

Godzina Łaski

Karol Porwich/Niedziela

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia każdego roku od godz. 12:00 do 13:00 trwa Godzina Łaski.

Więcej ...

Franciszek: z pomocą Maryi wybierajmy dobro

2022-12-08 12:10

Grzegorz Gałązka

„Maryja, jedyne ludzkie stworzenie w dziejach wolne od grzechu, jest z nami w walce, jest dla nas siostrą, a przede wszystkim naszą Matką. A my, którzy z trudem wybieramy dobro, możemy się jej powierzyć” – przypomniał papież 8 grudnia w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Wiara

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Maria czy Maryja?

Wiara

Maria czy Maryja?

Nakazane święta kościelne w 2022 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2022 roku

Nie zmuszać młodych do modlitwy?

Wiara

Nie zmuszać młodych do modlitwy?

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Niedziela Kielecka

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...