Reklama

Jadwiga Zynwala

Spotkali św. Michała Archanioła

2013-11-07 12:54

Jadwiga Zynwala
Edycja sandomierska 45/2013, str. 7

„Któż jak Bóg” – to słowa towarzyszyły nawiedzeniu figury św. Michała Archanioła. Figura przybyła 25 października do parafii Trójcy Przenajświętszej, gdzie proboszcz parafii, ks. Tomasz Wilisowski, witając zebranych powiedział: – To szczególna chwila dla naszej wspólnoty, dla Stalowej Woli.

Następnie licznie zgromadzeni wierni uczestniczyli we Mszy św. O. Roman Ryndak, który przewodniczył duchowo zgromadzenu, opowiadał historię objawień św. Michała Archanioła na Górze Gargano we Włoszech w V wieku: – Bóg daje nam pomoc w znaku figury św. Michała, który przypomina swoim imieniem, że Bóg jest na pierwszym miejscu.

Po Mszy św. odbyło się czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim. W kolejnym dniu wierni trwali na modlitwie w parafii Trójcy Świętej, a następnie w parafii bł. Jana Pawła II. Najważniejszym momentem nawiedzenia w parafii akademickiej była Eucharystia z indywidualnym błogosławieństwem. O Roman zwracając się do zebranych odkreślał, że św. Michał, który stanął po stronie Boga, walczył i wygrał z szatanem, nieustannie pomaga nam w walce ze złem. Na koniec nawiedzenia proboszcz parafii ks. Mariusz Kozłowski zawierzył opiece św. Michała wszystkich parafian i całe środowisko akademickie.

Reklama

Po powrocie figury do parafii Trójcy Przenajświętszej odprawiona została Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów. W niedzielę, podczas każdej Eucharystii, następował akt poświecenia się św. Michałowi, a po ostatniej figura Archanioła udała się do Sióstr Służebniczek, pracujących przy parafii Matki Bożej Królowej Polski.

Ks. Tomasz Wilisowski, po zakończeniu nawiedzenia, powiedział, że był to czas mocy i łaski. Bardzo wielu ludzi uczestniczyło w tym wydarzeniu, wielu skorzystało z sakramentu pokuty, a 220 osób przyjęło szkaplerz św. Michała. Figura św. Michała podróżuje po Polsce od 12 kwietnia.

Tagi:
peregrynacja św. Michał Archanioł

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Adwent 2019 – Dziękczynienie

Adwent 2019 – Dziękczynienie

II Konferencja Maryjna

II Konferencja Maryjna

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Spotkania z  Maryją...

Spotkania z Maryją...

Spotkanie z

Spotkanie z "Niedzielą"

komentarz i życzenia

komentarz i życzenia

XXII Forum Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw Archidiecezji Częstochowskiej

XXII Forum Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw Archidiecezji Częstochowskiej

Koncert w Warszawie

Koncert w Warszawie

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem