Reklama

Niedziela Sandomierska

Spotkali św. Michała Archanioła

2013-11-07 12:54

Niedziela sandomierska 45/2013, str. 7

Jadwiga Zynwala

„Któż jak Bóg” – to słowa towarzyszyły nawiedzeniu figury św. Michała Archanioła. Figura przybyła 25 października do parafii Trójcy Przenajświętszej, gdzie proboszcz parafii, ks. Tomasz Wilisowski, witając zebranych powiedział: – To szczególna chwila dla naszej wspólnoty, dla Stalowej Woli.

Następnie licznie zgromadzeni wierni uczestniczyli we Mszy św. O. Roman Ryndak, który przewodniczył duchowo zgromadzenu, opowiadał historię objawień św. Michała Archanioła na Górze Gargano we Włoszech w V wieku: – Bóg daje nam pomoc w znaku figury św. Michała, który przypomina swoim imieniem, że Bóg jest na pierwszym miejscu.

Po Mszy św. odbyło się czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim. W kolejnym dniu wierni trwali na modlitwie w parafii Trójcy Świętej, a następnie w parafii bł. Jana Pawła II. Najważniejszym momentem nawiedzenia w parafii akademickiej była Eucharystia z indywidualnym błogosławieństwem. O Roman zwracając się do zebranych odkreślał, że św. Michał, który stanął po stronie Boga, walczył i wygrał z szatanem, nieustannie pomaga nam w walce ze złem. Na koniec nawiedzenia proboszcz parafii ks. Mariusz Kozłowski zawierzył opiece św. Michała wszystkich parafian i całe środowisko akademickie.

Reklama

Po powrocie figury do parafii Trójcy Przenajświętszej odprawiona została Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów. W niedzielę, podczas każdej Eucharystii, następował akt poświecenia się św. Michałowi, a po ostatniej figura Archanioła udała się do Sióstr Służebniczek, pracujących przy parafii Matki Bożej Królowej Polski.

Ks. Tomasz Wilisowski, po zakończeniu nawiedzenia, powiedział, że był to czas mocy i łaski. Bardzo wielu ludzi uczestniczyło w tym wydarzeniu, wielu skorzystało z sakramentu pokuty, a 220 osób przyjęło szkaplerz św. Michała. Figura św. Michała podróżuje po Polsce od 12 kwietnia.

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Aniołowie w starożytności chrześcijańskiej (3)

2019-10-08 14:19

Niedziela świdnicka 41/2019, str. 8

Grażyna Kołek

Wraz z teologiczną refleksją na temat aniołów w antycznym Kościele rozwijały się rozmaite formy ich czci

Więcej ...

Łomża: 23 stycznia uroczystości pogrzebowe bp. Stanisława Stefanka

2020-01-18 18:11

EpiskopatNews

bp. Stanisław Stefanek

Uroczystości pogrzebowe śp. bp. Stanisława Stefanka odbędą się w czwartek 23 stycznia w Łomży - poinformował w liście do diecezjan biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Mszy św. pogrzebowej przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski. Zmarły 17 stycznia ordynariusz łomżyński w latach 1996-2011 zostanie pochowany w miejscowej katedrze.

Więcej ...

Patriarcha Teofil: zagrożenie dla status quo Jerozolimy

2020-01-19 16:30

Ks. Julian Nastałek

Makieta świątyni jerozolimskiej w czasach Jezusa, Muzeum Izraela w Jerozolimie

Przedstawiciele Kościoła anglikańskiego spotkali się w Jordanii z prawosławnym patriarchą Jerozolimy. Teofil III przyznał, że istnieje niebezpieczeństwo dla status quo tego miasta ze strony radykalnych grup osadników, którzy zagrażają obecności dziedzictwa chrześcijańskiego. Podziękował anglikanom za wsparcie i solidarność.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Jezusa poznawać i o Nim świadczyć

Wiara

Jezusa poznawać i o Nim świadczyć

Wstaw się za prof. Ewą Budzyńską, której grozi kara za...

Wiadomości

Wstaw się za prof. Ewą Budzyńską, której grozi kara za...

Kanada: władze Quebecu zapowiadają likwidację religii w...

Świat

Kanada: władze Quebecu zapowiadają likwidację religii w...

Pomieszani w miłości

Kościół

Pomieszani w miłości

Katolicy i Orkiestra

Katolicy i Orkiestra

"Szczęść Boże" czy... "Niech będzie pochwalony Jezus...

Ostatnie pożegnanie ks. Przemysława Wesołowskiego w...

Niedziela Częstochowska

Ostatnie pożegnanie ks. Przemysława Wesołowskiego w...

Kard. Sarah odpiera zarzuty i wydał oświadczenie

Kościół

Kard. Sarah odpiera zarzuty i wydał oświadczenie

Chrzestny czy sponsor?

Kościół

Chrzestny czy sponsor?