Reklama

Niedziela Rzeszowska

Świadczyć o Chrystusie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wspólnoty powstały by wielbić i świadczyć o Jezusie, Jego wielkiej miłości do nas aż po Krzyż oraz wieczną obecność w tabernakulum w Najświętszym Sakramencie. To z miłości do Jezusa odbywają się cotygodniowe adoracje w każdej parafii.

Wspólnoty powstały by, zgodnie z przesłaniem Pana Jezusa do służebnicy Bożej Rozalii Celak, odpowiedzieć na Jego prośbę, by w Polsce można było dokonać Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa i uznać Go swym Królem, przez porzucenie grzechów i życie w stanie łaski uświęcającej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Posłannictwo swoje realizują przez: osobiste poświęcenie się Sercu Jezusa, życie zgodne z Ewangelią i przykazaniami, wypełnianie woli Bożej na każdy dzień życia, ofiarując swoje radości i cierpienia na większą chwałę Bożą oraz dla rozwoju tego wielkiego i tak potrzebnego Dzieła. Modlitwa osobista i wspólnotowa, częsta Eucharystia dodaje nam sił do świadczenia życiem o wielkiej miłości Bożej.

Apostolstwo życiem, słowem, modlitwą adoracyjno-wynagradzającą, udostępnianie materiałów, książek dotyczących intronizacji przygotowuje parafian do podjęcia walki z własnym grzechem, aby już nie obrażać Bożego Serca i coś dla Niego z miłości zrobić. Przygotowanie parafii i zaproszenie Pana Jezusa do swego życia, rodziny, zakładu pracy i uznania Go swym Królem przez całkowite podporządkowanie się woli Bożej, a także zobowiązanie do świadczenia i obrony tych wartości, które wyznajemy, należy do zadań Wspólnoty. Po intronizacji w parafii podtrzymujemy modlitwą, wspólną adoracją, nabożeństwami i wspólnymi parafialnymi inicjatywami więź z parafianami. Służymy parafii zgodnie z zapotrzebowaniem Wspólnoty i propozycjami Księdza Proboszcza. Modlimy się też w intencji rozwoju Dzieła i powstania Wspólnot w innych parafiach. Gdy jest już więcej Wspólnot parafialnych to następuje przygotowanie do intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w mieście.

Reklama

Z miłości do Boga prowadzona jest przez Wspólnoty nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielkiej Nowennie Adoracyjnej trwającej od 14 września (święto Podwyższenia Krzyża) do 21 listopada (uroczystość Chrystusa Króla). Podejmowane są też 24-godzinne parafialne adoracje prowadzone przez Wspólnotę, jak i w kościołach z wieczystą adoracją w ustalone indywidualnie godziny. Podejmowane są też pielgrzymki na ogólnopolskie nocne adoracje. Odprawiane są też: w okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa, nabożeństwo fatimskie, pięć pierwszych sobót miesiąca czy adoracja przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Formacja Wspólnot przez rekolekcje dla członków i dla animatorów przygotowuje do podjęcia kolejnych zadań we Wspólnotach. Inicjatywy są zatwierdzane ogólnie dla wszystkich Wspólnot, ale też indywidualnie według zapotrzebowania w parafii.

Zaangażowanie Wspólnot i modlitwa na kolanach przed Najświętszym Sakramentem przyspiesza upragniony cel, jakim ma być Intronizacja Najświętszego Serca w Polsce z udziałem Kościoła i Rządu, o jaką prosił Pan Jezus służebnicę Bożą Rozalię Celak.

Podziel się:

Oceń:

2013-11-21 10:54

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Pomnażają dary

Na spotkanie przybyły osoby z Torunia oraz z Aleksandrowa i Bydgoszczy

Renata Czerwińska

Na spotkanie przybyły osoby z Torunia oraz z Aleksandrowa i Bydgoszczy

– Pomysł Katolickiego Networkingu przyszedł młodej mamie wtedy, kiedy cudem znalazła chwilę dla siebie, czyli… w łazience.

Więcej ...

Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego

2024-04-25 11:34

Karol Porwich/Niedziela

Zabawkarstwo drewniane ośrodka Łączna-Ostojów, oklejanka kurpiowska z Puszczy Białej, tradycja wykonywania palm wielkanocnych Kurpiów Puszczy Zielonej, Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę oraz pokłony feretronów podczas pielgrzymek na Kalwarię Wejherowską to nowe wpisy na Krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Tworzona od 2013 roku lista liczy już 93 pozycje. Kolejnym wpisem do Krajowego rejestru dobrych praktyk w ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego został natomiast konkurs „Palma Kurpiowska” w Łysych.

Więcej ...

Abp S. Budzik: dialog Kościołów Polski i Niemiec jest na najlepszej drodze

2024-04-25 16:33

Episkopat News

„Cieszymy się, że nasz dialog przebiegał w bardzo sympatycznej atmosferze, wzajemnym zrozumieniu i życzliwości. Mówiliśmy także o różnicach, które są między nami a także o niepokojach, które budzi droga synodalna” - podsumowuje abp Stanisław Budzik. W dniach 23-25 kwietnia br. odbyło się coroczne spotkanie grupy kontaktowej Episkopatów Polski i Niemiec. Gospodarzem spotkania był metropolita lubelski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Św. Marek, Ewangelista

Święci i błogosławieni

Św. Marek, Ewangelista

W siedzibie MEN przedstawiono szokujący ranking szkół...

Wiadomości

W siedzibie MEN przedstawiono szokujący ranking szkół...

Współpracownik Apostołów

Święci i błogosławieni

Współpracownik Apostołów

Abp Gądecki: chrześcijaństwo zawsze wysoko ceniło...

Kościół

Abp Gądecki: chrześcijaństwo zawsze wysoko ceniło...

Maryjo ratuj! Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w...

Kościół

Maryjo ratuj! Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w...

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Wiara

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec

Kościół

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec

Bp Andrzej Przybylski: Jezus jest Pasterzem, nie...

Wiara

Bp Andrzej Przybylski: Jezus jest Pasterzem, nie...

Sosnowiec: bp Artur Ważny – nowym biskupem sosnowieckim

Kościół

Sosnowiec: bp Artur Ważny – nowym biskupem sosnowieckim