Reklama

Monika Jaworska

Nowy obraz Królowej Różańca w Skoczowie

2014-01-30 09:38

Monika Jaworska
Edycja bielsko-żywiecka 5/2014, str. 3

Jedno jest pewne i zapewnia nas o tym Słowo Boże, że śmierć nie jest końcem wszystkiego. Nasze odejście z ziemi nie jest nieszczęściem ani unicestwieniem. I chociaż jest przykra i trudna do przeżycia, to przecież jest początkiem nowego życia w pokoju – powiedział biskup senior Tadeusz Rakoczy, który koncelebrował Mszę św. dla Apostolstwa Dobrej Śmierci (ADŚ) diecezji bielsko-żywieckiej. Eucharystia odbyła się 19 stycznia w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie. Podczas tej Mszy św. Biskup Senior poświęcił nowy obraz Matki Bożej Pompejańskiej.

Wraz z Księdzem Biskupem Mszę św. celebrowali: dyrektor krajowy ADŚ ks. Antoni Żebrowski, proboszcz parafii w Skoczowie – ks. prał Alojzy Zuber, proboszcz parafii pw. św. Jerzego w Cieszynie – ks. prał. Stefan Sputek, ks. Wojciech Tyczyński ze Skoczowa i wikariusz parafii w Skoczowie, ks. Stanisław Lipowski. Uroczystości śpiewem uświetniał chór parafialny „Laudate Dominum”.

– Co to jest świętość? To radość z pełnienia woli Bożej. Przychodzi do nas w Komunii św. Ten, który przynosi radość z pełnienia woli Bożej, Ten, który przynosi świętość. Jezus przynosi nam wezwanie do świętości i nieustannie daje siłę do świętości. Wciąż daje nam możliwość stania się dziećmi Bożymi. I jak głosi dzisiejsza liturgia w śpiewie „Alleluja”, ta moc uświęcenia człowieka, stała i niewyczerpana, jest znakiem Baranka Bożego. Jan wskazuje na Niego nad Jordanem i mówi: „Oto jest Syn Boży”. Jest tym, który chrzci Duchem Świętym. I w tym znaku On sam, który jest pełen mocy i Ducha Świętego, jawi się jako przyczyna i sprawca naszej świętości. Pozwólmy, aby On działał w nas mocą Ducha Świętego, aby nas prowadził drogami wiary, nadziei i miłości, czyli drogami świętości – zachęcał Hierarcha.

Reklama

– Żyjemy coraz bardziej – jak zauważył Ojciec Święty Franciszek – w kulturze tymczasowości, doczesności, która nie pomaga człowiekowi dostrzec i zrozumieć kim człowiek naprawdę jest. A przecież człowiek jest dzieckiem Boga powołanym do życia w Bogu na wieki. I w ten sposób dorastamy również do świętości. Nie jest ona tylko udziałem nielicznych wybranych. Wszyscy jesteśmy powołani do życia w Bogu, czyli do świętości – podkreślił biskup Tadeusz Rakoczy, dodając, że świętość człowiek zdobywa przez współpracę z Bogiem. Zachęcał również, by postawić Jezusa w centrum życia i iść za Nim. Nawiązał również do charyzmatu ADŚ, przytaczając słowa bł. Jana XXIII: „Każdy dzień dobry, aby się w nim narodzić. Każdy dzień jest dobry, aby w nim umrzeć. Chodzi tylko o jedno – aby stanąć z czystym sercem przed Bożym Oblubieńcem”.

Pod koniec Mszy św. Ksiądz Biskup udał się przed wystawiony obraz Matki Bożej Pompejańskiej i poświęcił go. Jak zaznaczyła diecezjalna zelator ADŚ Lidia Greń-Wajdzik, dziękując Księdzu Biskupowi za obecność i jego posługę w diecezji, ten obraz Matki Bożej będzie umieszczony na Kaplicówce w miejsce poprzedniego, który odtąd będzie peregrynował po parafiach.

Po Mszy św. uczestnicy wraz z kapłanami udali się do sali MDK „Pod Pegazem” na spotkanie opłatkowe.

Tagi:
obraz

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Misja specjalna Kościoła

Misja specjalna Kościoła

„Nadzieja. Zwycięstwo”

„Nadzieja. Zwycięstwo”

Bracia 24h

Bracia 24h

Wzajemne wsparcie

Wzajemne wsparcie

Noc czuwania

Noc czuwania

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem w Krośnie Odrzańskim.

Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem w Krośnie Odrzańskim.

X Międzynarodowy Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej

X Międzynarodowy Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej

Generał Salezjanów w Łodzi

Generał Salezjanów w Łodzi

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem