Trasa Rajdu będzie przebiegała przez Kresy Rzeczypospolitej, Białoruś, Rosję, Ukrainę, Rumunię, Bułgarię, Turcję, Serbię, Węgry, Słowację. Zakończy się 14 września o godz. 14.00 w Warszawie przed Pomnikiem Katyńskim na Podwalu.
Motocykliści zaplanowali, jak co roku, odwiedzić miejsca związane z historią Polski: pod Orszą w 500. rocznicę bitwy; pod Warną - w 570. rocznicę bitwy oraz pod Ceceorą - 394. rocznicę bitwy. Zamierzają odwiedzić miejsca urodzenia Romualda Traugutta, Tadeusza Kościuszki, Krysi Krahelskiej, Tadeusza Rejtana oraz pomodlić się się w miejscach zbrodni komunistycznych: na cmentarzach w Kuropatach, Katyniu, Butowie, Bykowni. Odwiedzą miejsce, gdzie zginął Zawisza Czarny.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Ponadto motocykliści złożą wieniec na grobie Lotników Polskich w Belgradzie, którzy zginęli, lecąc z pomocą walczącej Warszawie oraz w Budapeszcie pod Pomnikiem Katyńskim i Pomnikiem Powstania Węgierskiego 1956 roku i w wielu innych miejscach bliskich sercu Polaka.
Odwiedzą też Polaków na Polesiu, Wołyniu, Podolu, Górali Czadeckich i potomków powstańców listopadowych w Turcji. Spotkają się z rodakami w Warnie, Sofii, Belgradzie, Budapeszcie, w słowackiej Nitrze i zobaczą się z dziećmi polskimi, białoruskimi, ukraińskimi – w sierocińcach i szkołach.
13 września pokłonią się na Jasnogórskich Błoniach Matce Bożej Częstochowskiej.
14 września, wracając do Warszawy, pomodlą się pod Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych w Regnach k. Koluszek, który ciągle pozostaje niedokończony. Na zakończenie Rajdu pod Pomnikiem Katyńskim będzie można spotkać się z uczestnikami wyprawy.
Przebieg podróży motocyklistów można śledzić na stronie internetowej www.rajdkatynski.com oraz na facebookowym profilu Rajdu Katyńskiego.