Reklama

Ewelina Pertkiewicz

W drodze

Ważne słowa

2014-03-17 15:16

Krzysztof Czabański
Niedziela Ogólnopolska 12/2014, str. 35

Zbliża się czwarta rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginął Prezydent RP Lech Kaczyński z żoną Marią oraz wielu wybitnych Polaków.

Po 10 kwietnia 2010 r. byliśmy świadkami krętactw, zwodzenia, kłamstw ze strony rządu Tuska w sprawie wyjaśnienia przyczyn tej katastrofy. Na dodatek odbywało się to w upokarzającej naszą dumę narodową atmosferze poddaństwa polskich władz państwowych wobec Rosji i Putina. Tamta strona jakże nieraz brutalnie naigrywała się z władz polskich, bo tak zwykły postępować reżimy autorytarne z tymi, których lekceważą. W ostatnich miesiącach cały świat mógł zobaczyć, jaka jest twarz autokracji rosyjskiej. Inna sprawa, czy i jakie wyciągnie z tego wnioski?

Jeśli chodzi o Polskę, to władze państwowe starają się dziś zrobić wrażenie, że będą twardo bronić interesów narodowych, czyli że lekcja ukraińska nie pójdzie na marne. Czy wytrwają w tym postanowieniu, nie mam takiego przekonania, bo lata swoich rządów Tusk i Komorowski poświęcili na to, żeby rozmontować i osłabić nasze państwo. Ale, oczywiście, pod wpływem szoku – a jawna agresja militarna Rosji jest dla nich zapewne szokiem, choć każdy myślący Polak nigdy nie miał wątpliwości, że Putin i jego drużyna zmierzają do odbudowy imperium – więc, powtórzę, pod wpływem szoku Tusk i Komorowski mają szansę otrzeźwieć. Dlatego ważne jest to, co powiedział Jarosław Kaczyński podczas comiesięcznego Marszu Pamięci 10 marca tego roku na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie: „Za miesiąc czwarta rocznica, musimy się tutaj spotkać w naprawdę wielkim gronie. Za miesiąc musimy zademonstrować naszą postawę, ale także wyciągnąć rękę do tych wszystkich, którzy w nowych okolicznościach są gotowi zmienić zdanie, są gotowi stanąć po stronie prawdy, są gotowi stanąć po stronie Polski. Musimy wyciągnąć tę rękę, bo musimy być razem. Ale razem w prawdzie, nie w kłamstwie”.

Reklama

Oby się spełniło. I pamiętajmy o masowym i godnym uczczeniu czwartej rocznicy katastrofy smoleńskiej – 10 kwietnia 2014 r.

* * *

Krzysztof Czabański
Publicysta, przewodniczący Kongresu Mediów Niezależnych, autor kilku książek; był prezesem PAP (za rządu Jana Olszewskiego), przewodniczącym Komisji Likwidacyjnej RSW (za rządu Jerzego Buzka) i prezesem Polskiego Radia SA (za rządu Jarosława Kaczyńskiego).
www.krzysztofczabanski.pl

Tagi:
polityka

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Adwent 2019 – Dziękczynienie

Adwent 2019 – Dziękczynienie

II Konferencja Maryjna

II Konferencja Maryjna

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Spotkania z  Maryją...

Spotkania z Maryją...

Spotkanie z

Spotkanie z "Niedzielą"

komentarz i życzenia

komentarz i życzenia

Rekolekcje adwentowe  w parafii św. Barbary w Wieluniu

Rekolekcje adwentowe w parafii św. Barbary w Wieluniu

XXII Forum Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw Archidiecezji Częstochowskiej

XXII Forum Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw Archidiecezji Częstochowskiej

Koncert w Warszawie

Koncert w Warszawie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem