Reklama

Archiwum Rodziny Krzywdzińskich
Rodzina Krzywdzińskich z Zabłocia z obrazem Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej

Maryjo, dekanat Nowogrodziec dziękuje!

2014-04-16 15:58

Urszula Krzywdzińska i ks. Waldemar Wesołowski
Edycja legnicka 16/2014, str. 4-5

Maryja – Matka Boża Trzykroć Przedziwna, Zwycięska Królowa z Szensztatu, zawitała do dekanatu Nowogrodziec. Peregrynacja obrazu rozpoczęła się od parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu

Nowogrodziec i Zabłocie

Przygotowując się do przyjęcia obrazu, wierni udali się najpierw na Jasną Górę, gdzie w nocy z 29 na 30 marca odbywało się czuwanie Rodziny Szensztackiej z okazji 100-lecia powstania Ruchu. W drodze do Częstochowy nawiedzili maleńkie sanktuarium szensztackie w Winowie na Opolszczyźnie. Na Jasnej Górze dziękowali Maryi za Jej obecność w życiu, opiekę i pomoc. Prosili też o potrzebne łaski i wstawiennictwo u Boga. Po uroczystej Mszy św. oraz radosnym dziękczynieniu, przedstawicielom diecezji został przekazany Auxiliar – obraz Matki Bożej Pielgrzymującej.

3 kwietnia wierni powitali Maryję w parafialnej wspólnocie. Peregrynację obrazu rozpoczęła Eucharystia sprawowana przez proboszcza ks. Krzysztofa Słabickiego. Dzień zakończył się wspólną modlitwą różańcową oraz Apelem Jasnogórskim.

W piątek 4 kwietnia od rana można było spotkać się z Maryją na wspólnym czuwaniu, modlitwie „Anioł Pański”, Koronce do Bożego Miłosierdzia, Drodze Krzyżowej, Różańcu, Apelu Jasnogórskim, a także indywidualnej modlitwie. Maryja zgromadziła wokół siebie nie tylko osoby z Ruchu Szensztackiego. Przed Jej wizerunkiem modliły się dzieci z przedszkola, szkoły podstawowej, młodzież i wielu dorosłych. Wszyscy, którym Maryja jest bliska, mogli wielbić Ją w wizerunku Królowej Nowej Ewangelizacji. Dzień zakończyła uroczysta Msza św., podczas której ukoronowane zostały kapliczki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, pielgrzymujące po parafii. Na zakończenie było jeszcze wspólne wieczorne czuwanie modlitewne.

Reklama

Ostatni dzień peregrynacji obrazu Matki Bożej zakończyła Eucharystia w kościele parafialnym, podczas której zawierzno Maryi parafię, a także zobowiązano się być apostołami nowej ewangelizacji. Maryja nawiedziła także wiernych zgromadzonych w kaplicy w Zabłociu. Po Mszy św. i krótkim czuwaniu parafianie pożegnali Matkę Bożą Pielgrzymującą.

Czerna i Gierałtów

Z Zabłocia obraz powędrował do kościoła w Czernej. W sobotnie popołudnie do kościoła przyszła rzesza wiernych. Choć w tej miejscowości są tylko 2 kręgi szensztackie, z pewnością po wizycie Matki Bożej przybędzie chętnych, którzy raz w miesiącu będą chcieli gościć Maryję w swoim domu. Świątynia wypełniła się modlitwą. Obecni byli zarówno starsi, jak i młodsi. Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Proboszcz ks. Franciszek Modrzyński po błogosławieństwie nałożył na dwie kapliczki korony, które przypominają o uroczystości ukoronowania wizerunku Maryi w 2012 r.

Podobnie było w kościele parafialnym w Gierałtowie. Również i tam pojawiło się wielu wiernych oraz poczty sztandarowe młodzieży, strażaków i kombatantów. Wspólnej Eucharystii przewodniczył ks. Zenon Wnuk z sąsiedniej parafii w Brzeźniku. Ukoronował też jedną kapliczkę, która wędruje po gierałtowskich rodzinach. W homilii ks. Wnuk mówił o historii ruchu, jego duchowości, wyjaśniając znaczenie tytułu – Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. – Ona jest Matką Boga, Matką Zbawiciela i Matką Odkupionych. To jest zatem po trzykroć godne podziwu. Maryja jednoczy nas wszystkich z Bogiem i ze sobą nawzajem. Jej obecność w naszych domach, a szczególnie w naszych rodzinach jest dziś bardzo ważna. Wiele rodzin przeżywa różne trudności i problemy, wielu ludzi opuszcza rodziny, szukając lepszego życia. Obecność Matki Zbawiciela, przymierze miłości z Maryją i między sobą jest zatem szczególnie ważne – mówił. – Jak podkreśla wiele osób, obecność Maryi w domach, w rodzinach wiele zmienia. Ludzie otwierają się na siebie, rozmawiają ze sobą, zbliżają się do siebie i do Boga. Dokonują się wielkie rzeczy, wystarczy otworzyć drzwi dla Maryi. W dzisiejszym świecie pełnym różnorakich zagrożeń; w świecie, w którym brak szacunku dla Boga i dla drugiego człowieka; w świecie, gdzie tak wielu o Bogu zapomniało albo słyszeć nie chce, trzeba dawać świadectwo wiary w naszych rodzinach, społecznościach lokalnych, wszędzie tam, gdzie pośle nas Bóg. Bo jeśli nie my, to kto? Jeśli nie dziś, to kiedy? Nie marnujmy darowanego nam czasu. Każdy z nas ma swoje zadanie do wykonania. Nie zakopujmy talentów, niech wydadzą jak największy plon. Maryjo, nic bez Ciebie, nic bez nas. Spraw, byśmy byli użytecznymi narzędziami w Twoim ręku, byśmy z radością głosili chwałę Pana i byli gorliwymi apostołami nowej ewangelizacji! – dodał ks. Wnuk.

Obszerna relacja i zdjęcia z peregrynacji znajdują się na stronie Radia Plus Legnica: www.legnica.fm.

Tagi:
peregrynacja

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Adwent 2019 – Dziękczynienie

Adwent 2019 – Dziękczynienie

II Konferencja Maryjna

II Konferencja Maryjna

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Spotkania z  Maryją...

Spotkania z Maryją...

Spotkanie z

Spotkanie z "Niedzielą"

komentarz i życzenia

komentarz i życzenia

Koncert w Warszawie

Koncert w Warszawie

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Apb Kazachstanu w parlamencie UE

Apb Kazachstanu w parlamencie UE

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem