Reklama

Wszystkie nasze dzienne sprawy

Różnokolorowe koperty, które trafiają codziennie na redakcyjne biurka, a ostatnio coraz częściej e-maile, są świadectwem głębokiego zaufania, jakim darzą nas Czytelnicy. Dzieląc się na łamach niektórymi listami z redakcyjnej poczty, pragniemy, aby „Niedziela” była owocem zbiorowej mądrości redakcji i Czytelników.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Trzeba pomagać!

Od kilku lat pomagam, zwłaszcza emerytom, odpisywać 1 proc. podatku. Proszę o przeznaczenie go na rehabilitację mojego bratanka Marcina – 7 lat, z zespołem Downa – albo na Caritas. Smutno mi, że wciąż są osoby, które nie rozumieją, że ich to nic nie kosztuje. Nic nie tracą, bo jest to tylko odpis od podatku, który i tak muszą zapłacić państwu!

Co mają zrobić rodzice dzieci niepełnosprawnych? Pojechać do Warszawy i strajkować w gmachu Sejmu? Mojej bratowej nie stać nawet na bilet kolejowy do Warszawy. A emeryci mają pieniądze. Skąd wiem? Przecież w aferze Amber Gold większość poszkodowanych to emeryci. Naciąganie „na wnuczka” również dotyczy emerytów. To także głównie emeryci nieświadomie kupują akcje – i na tym tracą. Oczywiście, najpierw musieli „ciułać”. Ktoś mówi: „Ja sam nie mam pieniędzy, a innym mam dawać?”. Właśnie dlatego dziel się, pomagaj – Pan Bóg będzie Ci je mnożył. Zrób dobry uczynek, choćby ten darmowy – 1 proc. Tylko zero pomnożone przez 100 czy 1000 zawsze będzie zerem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Śmiem twierdzić, że gdyby każdy, kto może, przekazał 1 proc. swojego podatku na rzecz osób niepełnosprawnych, to nie byłoby tego strajku w Warszawie.

Reklama

Pan Jezus powiedział: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25, 40b).

Halina

O sercu w żałobie

Po przeczytaniu korespondencji pt. „Serce w żałobie” („Niedziela” nr 11, 16 marca br.) postanowiłam skreślić parę słów na ten temat. Otóż moim zdaniem, jeśli kochało się szczerze osobę, która odeszła, to żałoba po niej zostanie na zawsze w naszym sercu. Rozpacz po stracie ukochanej osoby można jednak ukoić, uświadamiając sobie, że nie pozostajemy na ziemi sami, lecz towarzyszy nam Duch Święty Pocieszyciel. To On, posługując się różnymi narzędziami, a także osobami, przekazuje nam łaskę pocieszenia. W moim przypadku była to usłyszana wypowiedź matki młodego misjonarza, który zginął, udawszy się na misje święte. Brzmiała ona tak: „Bóg dał, Bóg zabrał”. Ta kobieta nie rozpaczała – głęboko wierzyła, że taka była wola Pana Boga. Jeżeli uświadomimy sobie tę oczywistą prawdę, że wszystko, co mamy na ziemi, także osoby najbliższe, dał nam Pan, to oczywiste staje się to, że mógł nam Pan Bóg te osoby zabrać w chwili, która według Niego była najodpowiedniejsza.

Warto sięgnąć także po książkę Jana Pawła II pt. „Pamięć i tożsamość”, aby uświadomić sobie, że na ziemi jesteśmy tylko krótką chwilę, a czeka na nas wieczność, gdzie będziemy mogli spotkać się z osobą, którą utraciliśmy. Tylko od nas zależy, czy tę krótką chwilę przeżyjemy tak, by spotkać się z najbliższymi w Domu naszego Ojca.

Czytelniczka

Oczekujemy na listy pod adresem:
„Niedziela”, ul. 3 Maja 12
42-200 Częstochowa.
Na kopercie należy napisać: „Listy”
e-mail: redakcja@niedziela.pl

Podziel się:

Oceń:

2014-06-03 14:58

Wybrane dla Ciebie

W siedzibie MEN przedstawiono szokujący ranking szkół przyjaznych osobom LGBTQ+

2024-04-24 13:58

PAP/Rafał Guz

„Bednarska" - I społeczne liceum ogólnokształcące im. Maharadży Jam Saheba Digvijay Sinhji w Warszawie zostało najwyżej ocenione w najnowszym rankingu szkół przyjaznych osobom LGBTQ+. Ranking przedstawiła Fundacja "GrowSpace" w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Więcej ...

Bp Milewski: nie możemy ustawać w głoszeniu Ewangelii

2024-04-25 19:23

Karol Porwich/Niedziela

Wielu powie, że głoszenie Ewangelii to niemożliwe zadanie. Trzeba nam jednak ją głosić i się nie zniechęcać, choć przeszkód i problemów tak dużo - uważał bp Mirosław Milewski w Nasielsku w diecezji płockiej, w święto św. Marka Ewangelisty. Zachęcił także wiernych, aby „pozostawali wierni sobie i wierni Bogu”.

Więcej ...

Jan Paweł II wciąż obecny – ulice, szkoły, pomniki, muzea imienia Papieża Polaka

2024-04-26 16:09

Zdzisław Sowiński

Na mapie Polski często spotkać można imię Jana Pawła II. To m.in. ponad 679 ulic, 139 placów i prawie 80 rond. Za patrona przyjęło Papieża Polaka też niemal 40 parafii i ponad 1000 szkół oraz Uniwersytetów. Nie brakuje także sanktuariów, muzeów oraz ośrodków myśli imienia Świętego Patrona, który wciąż inspiruje wielu Polaków. W sobotę przypada 10. rocznica kanonizacji Jana Pawła II, która miała miejsce 27 kwietnia 2014 roku.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Niedziela Sosnowiecka

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Bóg daje nam miłość, wolność i nieskończenie więcej

Wiara

Bóg daje nam miłość, wolność i nieskończenie więcej

Dni Krzyżowe 2024 - kiedy wypadają?

Kościół

Dni Krzyżowe 2024 - kiedy wypadają?

Oświadczenie diecezji warszawsko-praskiej ws. księdza...

Kościół

Oświadczenie diecezji warszawsko-praskiej ws. księdza...

Maryjo ratuj! Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w...

Kościół

Maryjo ratuj! Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w...

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec

Kościół

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec

Sosnowiec: bp Artur Ważny – nowym biskupem sosnowieckim

Kościół

Sosnowiec: bp Artur Ważny – nowym biskupem sosnowieckim

Bp Andrzej Przybylski: Jezus jest Pasterzem, nie...

Wiara

Bp Andrzej Przybylski: Jezus jest Pasterzem, nie...

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Wiara

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...