Reklama

Niedziela Częstochowska

Mam talent od Jezusa

Marta Kołodziejczyk

Niedzielne popołudnie (15 czerwca) zgromadziło na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu kilka tysięcy ludzi. Dlaczego? Koncert plenerowy w formie rodzinnego pikniku stał się miejscem występu znanych polskich artystów. Na scenie pojawili się także finaliści konkursu „Mam talent od Jezusa”. A działo się, to wszystko za sprawą Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Regionu Zawierciańskiego, którego działania koordynuje ks. Michał Jaskuła (wikariusz zawierciańskiej parafii pw. św. Stanisława Kostki).

Spotkanie prowadzone przez Karolinę Podlewską (Radio Fiat) i piszącego te słowa rozpoczął modlitwą bp Antoni Długosz. Jednocześnie był on pierwszym z zaproszonych gości, którzy swoimi występami dziękowali Bogu za talenty. Nie można było wyjść z podziwu na widok Księdza Biskupa, który dość szybko zszedł ze sceny, by przed nią – tańczyć, skakać i śpiewać z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Po pierwszym finałowym występie odbyła się „integracyjna zumba” – wspólny taniec. Prowadził go Artur Mizgała. Kolejne występy finałowe pozwoliły zebranym usłyszeć i zobaczyć na scenie młodych muzyków, aktorów, tancerzy, a nawet rekordzistów w układaniu kostki Rubika. Swój występ miała także Orkiestra Dęta Huty CMC Poland w Zawierciu.

Reklama

Spotkaniu towarzyszyły licytacje, z których pieniądze przeznaczone zostały na cele ewangelizacyjne i charytatywne. Zlicytowano wizerunki Jezusa Chrystusa, na których swoje podziękowania za talent złożyli wraz z autografami zaproszeni goście. Pod młotek poszły też piłki z autografami polskich sportowców. Na uczestników koncertu czekał namiot modlitwy i spowiedzi oraz różne stoiska. Między zebranymi przechadzali się rycerze i dworskie damy ze Związku Rycerskiego Ziemi Ogrodzienieckiej.

Drugą część spotkania to występy zaproszonych gwiazd. Uczestnicy nie mogli się napatrzeć na mistrza Europy w barmańskiej sztuce „flair” – Krzysztofa Drabika (znanego z telewizyjnego programu „Mam talent”), który zachwycał zebranych pomysłowością i artystycznymi wyczynami. Niedługo potem na niebie rozegrała się walka zdalnie sterowanych samolotów. Nad uczestnikami latały 4 modelarskie arcydzieła. Zaraz po pokazie na scenie pojawił się znany zespół muzyczny „Testimonium”.

Po krótkiej przerwie i licytacji, w towarzystwie pianistki, wszedł na scenę ks. Paweł Sobierajski, wybitny tenor o międzynarodowej sławie. Zapewnił zebranym nie tylko wspaniały występ operowego śpiewu i pokaz swoich umiejętności, lecz także porządną dawkę dobrego humoru i ciekawych anegdot. I tak po występie tenora nadszedł czas na najbardziej oczekiwanego artystę – Marcina Wyrostka, akordeonistę, zwycięzcę II edycji programu „Mam talent”, który wraz z zespołem wystąpił w Zawierciu ze swoim projektem „Tango – Corazon”. Ten niemalże godzinny występ był czasem, w którym przed sceną zgromadziło się najwięcej ludzi. Także Marcin złożył na jednym z wizerunków Chrystusa podziękowanie Panu za otrzymanie muzycznego talentu oraz swój autograf.

Reklama

Gdy występ Marcina Wyrostka dobiegał końca, w kierunku sceny zmierzała już procesja maryjna z reprodukcją Jasnogórskiej Ikony. Obok abp. Wacława Depo i bp. Antoniego Długosza uroczyście wprowadzili ją na scenę kapłani i Ojcowie Paulini. Zespół „Testimonium” wykonał hymn „Bogurodzica”, a po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego ks. Jan Batorski (dziekan regionu zawierciańskiego) poprowadził rozważanie. Po nim Metropolita Częstochowski uroczyście zawierzył Matce Bożej „Pełnej Bożych Talentów” całą archidiecezję. Tekst zawierzenia przygotował kl. Krzysztof Gryz z Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Po modlitwie różańcowej schola z parafii św. Stanisława Kostki w Zawierciu poprowadziła dla zebranych wieczór uwielbienia. Spotkanie zakończyło się pokazem pirotechnicznym.

Spotkanie z czystym sumieniem można nazwać wyjątkowo udanym i świetnie zorganizowanym. Przez ponad pół roku przygotowywano każdy detal, a w dniu koncertu zaangażowało się w pomoc i organizację ponad 100 wolontariuszy. Największe podziękowania należą się ks. Michałowi Jaskule. Oby to ewangelizacyjne spotkanie przez długi czas owocowało nie tylko wspomnieniami, ale konkretnymi czynami i przemianą serc.

2014-07-02 16:29

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Lublin: koncert pasyjny

Więcej ...

Kościół jest mądry

Niedziela Ogólnopolska 24/2021, str. 25

Karol Porwich/Niedziela

Więcej ...

Papież mianował swego delegata dla Memores Domini

2021-09-24 14:34

Monika Książek

Papież mianował swego delegata dla Stowarzyszenia Memores Domini. Jest to żeńskie stowarzyszenie świeckich, związane z Ruchem Komunia i Wyzwolenie. Jego członkinie żyją według ewangelicznych rad ubóstwa, czystości i posłuszeństwa.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Jak naprawdę jest w czyśćcu? Poznaj kilka wizji od św....

Wiara

Jak naprawdę jest w czyśćcu? Poznaj kilka wizji od św....

Teraz inaczej patrzę na życie - bp Janiak o swojej...

Polska

Teraz inaczej patrzę na życie - bp Janiak o swojej...

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej odkryto pradziejową...

W wolnej chwili

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej odkryto pradziejową...

Człowiek różańca – o. Jerzy Tomziński wspomina św....

Kościół

Człowiek różańca – o. Jerzy Tomziński wspomina św....

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

Kościół

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które...

Wiara

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które...

Franciszek o Mszy trydenckiej: powrót do prawdziwych...

Franciszek

Franciszek o Mszy trydenckiej: powrót do prawdziwych...

Akt oskarżenia za znieważenie wizerunku Matki Boskiej

Polska

Akt oskarżenia za znieważenie wizerunku Matki Boskiej

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...

Niemcy

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...