Reklama

Aspekty

Modlitewne czuwanie w Otyniu

Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w Otyniu, nie odbyło się w kościele, ale zostało zorganizowane w plenerze, pod namiotem

Karolina Krasowska

Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w Otyniu, nie odbyło się w kościele, ale zostało zorganizowane w plenerze, pod namiotem

W Otyniu przy sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju trwa modlitewne czuwanie przed jutrzejsza uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwę prowadzi Wspólnota Ewangelizacyjna „Syjon”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w Otyniu, nie odbyło się w kościele, ale zostało zorganizowane w plenerze, pod namiotem. To czas niezwykłej modlitwy do Ducha Świętego, połączony z uwielbieniem, modlitwą różańcową, adoracją Najświętszego Sakramentu i świadectwami. Głównym punktem wydarzenia będą modlitwa o napełnienie Duchem Świętym i Eucharystia, która rozpocznie się tuż przed północą.

- To dzisiejsze czuwanie jest dla nas ogromnym przeżyciem, dlatego że pierwszy raz odbywa się w takich okolicznościach plenerowych, pod namiotem, w przestrzenie otwartej, a jednocześnie z niesamowitym oczekiwaniem na tę modlitwę i wołanie do Ducha Świętego – mówi Justyna Wojtaszewska, liderka Wspólnoty Ewangelizacyjnej „Syjon”. – Chcemy skupić się na modlitwie za parafię, za ludzi, z którymi Syjon współpracuje już 8 rok, a których coraz więcej przy nas się gromadzi. Chcemy tą wspólnotę rozszerzać, chcemy by ta ziemia napełniała się mocą Bożą, żeby ludzie mieli to doświadczenie żywego Kościoła. Ufamy, że tak będzie, będziemy się napełniać Duchem Świętym – dodaje.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zobacz zdjęcia: Czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego

Reklama

Głównym punktem wydarzenia była modlitwa o napełnienie Duchem Świętym i Eucharystia, która rozpoczęła się tuż przed północą. W czuwaniu uczestniczyła Lucyna Maciejewska z Nietkowa, która przyjechała z grupą znajomych. Wcześniej przeżywali czuwanie w kościele w Czerwieńsku: - Przychodzę na czuwania, by prosić Ducha Świętego, by działał, by pouczał, prowadził, wylewał się, dlatego, że doświadczam Jego działania w moim życiu. Nie zawsze tak było. Przyznam, że wcześniej niewiele o Nim słyszałam i nie prosiłam o Niego, aż przyszedł moment kiedy zobaczyłam, że Słowo jest żywe i prawdziwe. Miałam pragnienie poznawać Jezusa, szukać Go wszędzie. Dziś wiem,że to Duch Święty, że to wszystko Jego mocą, nie moją siłą. To z Nim stawiam pierwsze kroki w różnych posługach, we wspólnotach: Kręgu Biblijnym, wspólnocie Różańca, grupie modlitewnej "Obdarowani" czy kursie Alpha, choć to światło często tylko na jeden krok. A potem widzę owoce, mam niesamowitą radość. Nie było by tego bez Jego łaski, już nie można inaczej, modlitwa do Ducha Świętego musi być, czuwania muszą być. To On jest sprawcą wszystkiego. Chwała Panu!

W czuwaniu w Otyniu uczestniczyła też Justyna Samek z Lasek: - Do święta Zesłania Ducha Świętego przygotowuję się poprzez Nowennę. W naszym kościele parafialnym było już także czuwanie przed tym świętem. Razem ze wspólnotą modliliśmy się i oczekiwaliśmy na dary, którymi Duch Święty będzie obdarowywał. W moim sercu jest radość i pragnienie obecności Bożej. 

Z Lasek przyjechała również Małgorzata Kowalik: - Jeszcze nigdy nie czekałam tak jak dziś na Zesłanie Ducha Świętego. Moja wiedza względem Ducha Świętego była bardzo uboga, a moje serce zamknięte na Jego dary i łaski. Dziś wiem, że jest inaczej - chcę czuwać jak Maryja z apostołami i prosić Go o Jego dary i łaski: wiarę, odwagę, miłość, siłę, moc, pokój oraz radość, która płynie z serca czystego i pokornego. Jest to dla mnie bardzo ważne wydarzenie, które daje mi pewność, że Duch Święty jest moją drogą, prawdą i życiem.

Podziel się:

Oceń:

2025-06-07 21:10

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Od akademików do misji w Nepalu

W każdy drugi czwartek miesiąca wspólnota uwielbia Boga śpiewem i tańcem z flagami

Archiwum wspólnoty

W każdy drugi czwartek miesiąca wspólnota uwielbia Boga śpiewem i tańcem z flagami

W sześć lat urośli z 40 do 300 osób, stworzyli własne diakonie i misje na kilku kontynentach. Wspólnota Syjon z Ursynowa przyciąga młodych entuzjazmem, relacjami i modlitwą o uzdrowienie.

Więcej ...

Nowenna przed Wniebowzięciem NMP

Adobe Stock

6 sierpnia rozpoczynamy dziewięciodniową nowennę, która przygotuje nas do Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Więcej ...

Nuncjusz apostolski do pielgrzymów w Lewiczynie: całe nasze życie jest drogą ku Bogu

2026-08-07 16:45
Abp Antonio Guido Filipazzi

Karol Porwich/Niedziela

Abp Antonio Guido Filipazzi

O tym, że całe życie człowieka jest drogą ku Bogu przypomniał dziś nuncjusz apostolski w Polsce podczas Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Lewiczynie. Abp Antonio Guido Filipazzi odwiedził tam uczestników Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej zmierzających na Jasną Górę.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Konar drzewa spadł na pielgrzymów podczas burzy. Dwie...

Wiadomości

Konar drzewa spadł na pielgrzymów podczas burzy. Dwie...

Nowenna przed wspomnieniem św. Maksymiliana Marii Kolbego

Wiara

Nowenna przed wspomnieniem św. Maksymiliana Marii Kolbego

Nowy wikariusz generalny archidiecezji częstochowskiej i...

Niedziela Częstochowska

Nowy wikariusz generalny archidiecezji częstochowskiej i...

Nowenna za wstawiennictwem św. Teresy Benedykty od Krzyża

Wiara

Nowenna za wstawiennictwem św. Teresy Benedykty od Krzyża

Medjugorie: Zatrzymany Polak przyznał się do winy i...

Wiadomości

Medjugorie: Zatrzymany Polak przyznał się do winy i...

Na Madagaskarze masowo znikają dzieci

Wiadomości

Na Madagaskarze masowo znikają dzieci

Wizerunek świętego Jana Pawła II sprofanowany podczas...

Wiadomości

Wizerunek świętego Jana Pawła II sprofanowany podczas...

Filip Gurłacz: Każdy niesie swój krzyż; nie da się go...

Wiara

Filip Gurłacz: Każdy niesie swój krzyż; nie da się go...

Odpust Porcjunkuli: łaska szczególna, na życzenie św....

Kościół

Odpust Porcjunkuli: łaska szczególna, na życzenie św....