Reklama

Niedziela Wrocławska

V Marsz Mężczyzn

Mężczyzno, do boju!

2014-10-23 11:13

Niedziela wrocławska 43/2014, str. 1

Krzysztof Kunert

Szli w obronie życia, opowiadali się za odważnym wyznawaniem prawdy, wskazywali na siłę płynąca z wiary i potrzebę wierności rodzinie – w tym roku pójdą głosić mieszkańcom Wrocławia wolność i odpowiedzialność w Jezusie. 26 października pod hasłem „Wolni i odpowiedzialni w Jezusie” przejdzie ulicami Wrocławia piąty już Marsz Mężczyzn. – Ten marsz ma nam uświadomić, że tylko w Jezusie możemy być całkiem wolni. Ta wolność jest darem i zadaniem. Dlatego pociąga za sobą odpowiedzialne przyjęcie konsekwencji swoich decyzji. To jest często trudne i nieprzyjemne, ale uczy i hartuje. Jest konieczne, by stać się prawdziwym mężczyzną, który nie ucieka, nie poddaje się, bo wie, że dopóki czerpie z Jezusa i Go naśladuje, jest niepokonany. Mężczyzno, do boju! Wiele zależy od ciebie. Nie jesteś byle kim, należysz do rycerzy Jezusa – przekonują organizatorzy Marszu.

Ideą Marszu Mężczyzn jest uaktywnienie mężczyzn w Kościele, podkreślenie ich roli i odpowiedzialności wobec ważnych zagadnień współczesności. To także wspaniała uliczna ewangelizacja i danie świadectwa swojej wiary. – Na Marszu byłem już trzykrotnie i w tym roku też na pewno pójdę – mówi Tomasz Mirosławski, szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci. – Bóg stworzył mnie mężczyzną, nie żebym się bał, chował z tyłu, czekał, aż inni coś zrobią, ale bym stał w pierwszym szeregu, bronił tych, którzy nie mogą się obronić i chronił tych, których Bóg mi powierzył. Żebym pokazywał swoim dzieciom, co jest wartością, a co nią nie jest. Bóg stworzył mnie do walki i wezwał do jasnego opowiedzenia się po jego stronie. Marsz Mężczyzn jest do tego świetną okazją – podkreśla pan Tomasz.

Reklama

Projekt pierwszego Marszu Mężczyzn, zorganizowanego w 2010 r. w obronie życia, powstał jako odpowiedź na wezwanie papieża Benedykta XVI do wspólnej modlitwy w intencji obrony życia. Głównymi organizatorami Marszu są Duszpasterstwo Akademickie „Wawrzyny” oraz wspólnoty Agalliasis, Hallelu Jah, Jan Chrzciciel. W inicjatywę włączyło się także wiele innych wrocławskich wspólnot i ruchów. Czemu, by zaktywizować mężczyzn, wybrano akurat marsz? – Bo mężczyzna sprawdza się w działaniu – odpowiadają organizatorzy. – Święty proboszcz z Ars uznał, że nawracanie parafii musi zacząć od nawrócenia mężczyzn. Mężczyzna ma znać swoją rolę i wartość, nie chować się za kobietą, nie uciekać od odpowiedzialności, ale pierwszy stawić czoła niebezpieczeństwom i zagrożeniom czyhającym na bliskich. On ma brać na siebie pierwsze ciosy (kiedyś miecza, dzisiaj ideologii), ma obnażać fałsz utopijnych światopoglądów, doktryn politycznych, zakłamania mediów, odpierać ataki narkomanii, pornografii, alkoholizmu. Tego się nie nauczy siedząc w domu. To może się w nim obudzić, gdy poczuje siłę grupy mężczyzn, we wspólnym działaniu.

Zapraszamy wszystkich mężczyzn na V Marsz Mężczyzn 26 października. Tegoroczny marsz rozpocznie się o godz. 13.30 Eucharystią w bazylice garnizonowej, następnie przemarsz ulicami Wrocławia i zakończenie modlitwą uwielbienia. Mężczyzno, do boju!

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Tłumy na Marszu Niepodległości w Warszawie

2019-11-11 17:08

TV TRWAM

101 lat temu Rada Regencyjna przekazała naczelne dowództwo wojsk polskich Józefowi Piłsudskiemu; w 1937 r. Sejm RP ustanowił w dniu 11 listopada państwowe obchody Święta Niepodległości. W całym kraju organizowane są patriotyczne uroczystości. W Warszawie odbył się Marsz Niepodległości.

Więcej ...

Watykan: zakończono prace nad rewizją Księgi VI Kodeksu Prawa Kanonicznego

2020-01-24 17:59

Vatican News

Papieska Rada ds. Tekstów Prawnych zakończyła rewizję Księgi VI Kodeksu Prawa Kanonicznego (KPK) z 1983, mówiącej o sankcjach i karach w Kościele.

Więcej ...

„Niedziela” stanęła do apelu

2020-01-24 23:11

www.youtube.com

– Media katolickie sięgają głębiej i patrzą dalej. Skupiają się na wyjaśnianiu i pogłębianiu zjawisk zawsze w Duchu i prawdzie. Podają do wiadomości to, co inni odrzucają – powiedział podczas Apelu jasnogórskiego 24 stycznia, we wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, ks. dr Jarosław Grabowski, redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zawód podwyższonego ryzyka

Wiadomości

Zawód podwyższonego ryzyka

Jej misja trwa

Wiara

Jej misja trwa

W Niepokalanowie trwa wielka ekspiacja za grzechy przeciwko...

Polska

W Niepokalanowie trwa wielka ekspiacja za grzechy przeciwko...

Dlaczego chrzcimy dzieci, a nie dorosłych?

Kościół

Dlaczego chrzcimy dzieci, a nie dorosłych?

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla...

Kościół

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla...

Medjugorie. Miejsce objawienia... Kościoła

Kościół

Medjugorie. Miejsce objawienia... Kościoła

Rzecznik Episkopatu: abp Lenga nie reprezentuje Kościoła...

Kościół

Rzecznik Episkopatu: abp Lenga nie reprezentuje Kościoła...

"Szczęść Boże" czy... "Niech będzie pochwalony Jezus...

Dosyć obrażania papieża Franciszka przez katolików

Kościół

Dosyć obrażania papieża Franciszka przez katolików