„Jeśli dzisiaj jesteśmy tutaj, jeśli dzisiaj te wszystkie sprawy, które pięć lat temu były zupełnie niejasne, są znacznie bardziej jasne. Jeżeli wiemy dużo więcej, jeżeli wielu Polaków wie już dzisiaj, kim był Lech Kaczyński, kim byli jego współpracownicy, to dlatego, że przed pięciu laty zrodził się wielki ruch, który trwa, który nie pozwolił o tym zapomnieć, nie pozwolił kłamać. (…) Bez prawdy o Smoleńsku nie będzie wolnej, niepodległej, silnej, zapewniającej nam bezpieczeństwo i sprawiedliwy, solidarny ład społeczny Polski, tej Polski, o którą nam chodzi, o której marzymy”.
Z przemówienia przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie
Sylwester nie jest przełomem, a 1 stycznia nie rozpoczyna…. Nowego Roku!
2024-12-31 13:49
Milena Kindziuk
Red.
Milena Kindziuk
Widzę, że w ostatni dzień roku 2024 na portalu niedziela.pl na czołówce został zamieszczony tekst pt. „Jak spędzić Sylwestra i Nowy Rok?”. W podobnym duchu piszą dziennikarze innych mediów, np. Stacja 7: „Czy postanowienia noworoczne mają sens?”, KAI: „Sylwester po chrześcijańsku”, a PAP informuje, jacy artyści wystąpią podczas imprezy sylwestrowej na Stadionie Śląskim. To ja wsadzę kij w mrowisko i postawię tezę, że sam Sylwester, czyli dzień 31 grudnia nie jest wcale przełomem ani też żadnym świętem, a obchody pierwszego dnia Nowego Roku są w istocie tylko symbolicznym zwyczajem. Dlaczego?
Jubileusz 2025: obraz Maryi na Placu Św. Piotra to zasługa studenta?
2025-01-01 11:09
Ks. Waldemar Turek/Vatican News
Vatican News
Wchodzących na Plac św. Piotra ze szczytu Pałacu Apostolskiego wita mozaika Matki Kościoła. To nie tylko ślad po Papieżu Polaku, ale także przypomnienie roli polskich biskupów w akcentowaniu roli Matki Bożej wobec Kościoła. I spotkania z Janem Pawłem II grupy studentów.