Reklama

A na prowincji to mówią...

Bądźmy gotowi!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wybory prezydenckie w Polsce A.D. 2015 miały swoją znaczącą odsłonę w Internecie, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Może nawet tam się rozstrzygnęły, głównie za sprawą młodego pokolenia, najbardziej otwartego – co zrozumiałe – na absorpcję nowoczesnych technologii i narzędzi komunikowania.

Oprócz internetowych dialogów i komentarzy, a także niezliczonej liczby tzw. memów trafiały się też komunikaty zaskakujące. W euforyczny niedzielny wieczór po II turze wyborów ktoś przytoczył w Internecie słowa z Pierwszego Listu św. Pawła do Tesaloniczan: „Kiedy bowiem będą mówić: «Pokój i bezpieczeństwo» – tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie ujdą” (1 Tes 5, 3).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Nadinterpretacja? Przecież List traktuje o „nadejściu dnia ostatecznego”, a nie o wyborczej porażce kandydata ze „zgodą i bezpieczeństwem” na sztandarach! Kto chce, niech tak uważa. Kto chce, niech czyta dalej: „Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi! (...) Bądźmy trzeźwi, odziani w pancerz wiary i miłości oraz hełm nadziei zbawienia. (...) Dlatego zachęcajcie się wzajemnie i budujcie jedni drugich, jak to zresztą czynicie” (por. 1 Tes 5, 6-11).

Czy to tylko przesłanie na kampanię przed jesiennymi wyborami o parlamentu? Po Chrystusie wszyscy żyjemy w czasach ostatecznych! Bądźmy gotowi!

Podziel się:

Oceń:

2015-06-09 13:32

Wybrane dla Ciebie

60. rocznica Milenijnego Aktu Oddania Polski w macierzyńską niewolę Maryi Matki Kościoła

2026-05-03 12:53

BP Jasnej Góry

Mija 60 lat od złożenia na Jasnej Górze Milenijnego Aktu Oddania Polski w Macierzyńską Niewolę Miłości za wolność Kościoła w Polsce i na świecie. 3 maja 1966 r. Episkopat Polski pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego oraz rzeszy wiernych zawierzył Pani Jasnogórskiej Kościół i Ojczyznę. To przyrzeczenie jest każdego roku ponawiane w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski w jasnogórskim sanktuarium.

Więcej ...

2 maja dokonał się cud św. Januarego. Wierni w Neapolu świętują

2026-05-03 07:17
Cud św. Januarego

commons.wikimedia.org

Cud św. Januarego

W Neapolu wierni byli świadkami dokonania się "cudu krwi św. Januarego", który jest patronem miasta. W sobotę krew świętego powróciła do stanu płynnego - informuje Polsat News.

Więcej ...

Bogurodzica łączy pokolenia

2026-05-03 17:29
Fragment rękopisu

pl.wikipedia.org

Fragment rękopisu "Bogurodzicy" z 1408 r. przechowywany w Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie

Od wieków rozbrzmiewa w polskich świątyniach, niemalże każdego dnia na początku Apelu Jasnogórskiego w Kaplicy Cudownego Obrazu niosąc w sobie modlitwę i narodową dumę. „Bogurodzica” to najstarsza polska pieśń, która jednoczyła pokolenia w chwilach próby, wciąż porusza serca i inspiruje do refleksji nad korzeniami wiary. O jej niezwykłej historii, duchowym przesłaniu i znaczeniu dla współczesnych Polaków opowiada ks. Igor Urban, dyrektor Metropolitalnego Studium Organistowskiego we Wrocławiu.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie ws....

Kościół

Oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie ws....

2 maja dokonał się cud św. Januarego. Wierni w Neapolu...

Kościół

2 maja dokonał się cud św. Januarego. Wierni w Neapolu...

Światowe media informują: Melchicki duchowny odnalazł...

Kościół

Światowe media informują: Melchicki duchowny odnalazł...

W cichości pracował, w cichości cierpiał, w cichości...

Niedziela Świdnicka

W cichości pracował, w cichości cierpiał, w cichości...

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Czy w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej...

Kościół

Czy w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej...

Świdnica. Zmarł ks. Paweł Traczykowski, miał 42 lata

Niedziela Świdnicka

Świdnica. Zmarł ks. Paweł Traczykowski, miał 42 lata

W Szwajcarii udzielono Komunii świętej... psom. Nie...

Kościół

W Szwajcarii udzielono Komunii świętej... psom. Nie...

Nowenna do św. Józefa Rzemieślnika o znalezienie dobrej...

Wiara

Nowenna do św. Józefa Rzemieślnika o znalezienie dobrej...