Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

20 lat jeleśniańskiej wspólnoty

Członkowie Apostolatu Maryjnego w Jeles´ni

Monika Jaworska

Członkowie Apostolatu Maryjnego w Jeles´ni

Maj jako miesiąc maryjny był też szczególnym miesiącem dla wspólnot Apostolatu Maryjnego naszej diecezji, świętowały bowiem swoje jubileusze. W maju świętowanie odbyło się w Ujsołach i w Pogórzu, a w ostatnią niedzielę maja – w Jeleśni w dekanacie jeleśniańskim

Apostolat Maryjny w parafii św. Wojciecha w Jeleśni istnieje od 10 marca 1995 r. W tym roku obchodzi 20-lecie istnienia. Jak wspomina przewodnicząca Jadwiga Wróbel, pierwsza Niedziela Maryjna odbyła się w marcu 1995 r. Wtedy rozdali tysiąc cudownych medalików na wszystkich Mszach św. – Obecnie każdego 27. dnia miesiąca mamy Mszę św. Modlimy się za naszą wspólnotę i całą parafię – podkreśla p. Jadwiga. – Początkowo zorganizowaliśmy pielgrzymkę do Kalwarii. Jechały 4 autokary, 177 osób. Potem pojechaliśmy na zjazd AM do Częstochowy. Byłam zbudowana tymi wyjazdami. I do teraz organizujemy pielgrzymki – dodaje przewodnicząca.

Reklama

Na jubileuszowe spotkanie przyjechał dyrektor krajowy Stowarzyszenia Cudownego Medalika ks. Jacek Wachowiak CM z Warszawy. – Jubileusz 20-lecia istnienia jest dla was potwierdzeniem, że wasze umiłowanie Matki Bożej nie jest słomianym zapałem. Jeżeli np. ksiądz świętuje 20 lat kapłaństwa to już ma tytuł, aby popatrzeć na swoje życie jako na świadectwo wierności Chrystusowi. I tak jest też z waszą, istniejącą 20 lat wspólnotą. Apostoł Maryjny tym się wyróżnia, że tam, gdzie jedni skreślą, obmówią ludzi obojętnych religijnie, tam apostoł o nich walczy – powiedział ks. dyrektor do wspólnoty.

Kapłan koncelebrował niedzielne Msze św. w Jeleśni i wraz z siostrami szarytkami z diecezji chełmińsko-poznańskiej rozdawał medaliki i materiały o AM. Wśród obecnych znalazł się także opiekun wspólnoty ks. proboszcz Jan Jakubek i księża wikariusze: ks. Wojciech Pastwa i ks. Krzysztof Legut oraz przedstawiciele AM naszej diecezji z diecezjalną moderator Urszulą Raszką AM na czele. – Z inicjatywy naszej wspólnoty zostały zakupione krzyże i zawieszone w izbie chorych w naszym ośrodku zdrowia. Przygotowaliśmy również spotkanie opłatkowe dla chorych i przekazaliśmy im cudowne medaliki. Obdarowaliśmy nimi także osoby niepełnosprawne przebywające na wypoczynku wakacyjnym w sąsiedniej parafii. Poza tym apostołowie maryjni starają się każdego zauważać w swoim otoczeniu potrzebujących i pragną czynić dobro indywidualnie. Odwiedzamy chorych i zaniedbanych, niosąc im pocieszenie i nadzieję – mówi Jadwiga Wróbel. Modlitewne świętowanie połączono z uroczystą agapą. A dzień wcześniej w Jeleśni powody do radości miała Akcja Katolicka, bowiem bp Roman Pindel poświęcił ośrodek edukacyjno-rekolekcyjny AK.

2015-06-11 09:55

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Archidiecezjalne Spotkanie Apostolatu Maryjnego

Niedziela łódzka 23/2018, str. VIII

Spotkanie zjednoczyło wszystkich

Archiwum Apostolatu Maryjnego

Spotkanie zjednoczyło wszystkich

Więcej ...

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

Więcej ...

Tokio 2020 [NA ŻYWO]

2021-07-23 22:19

PAP

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2021 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2021 r.

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia...

Polska

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia...

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Polska

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Ksiądz na wakacjach

Kościół

Ksiądz na wakacjach

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Kościół

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Dziękujemy Bogu za każdy dzień

Polska

Dziękujemy Bogu za każdy dzień

Ojciec Pio i epidemie

Wiara

Ojciec Pio i epidemie

Bp Batut: Motu proprio papieża Franciszka w sprawie Mszy...

Kościół

Bp Batut: Motu proprio papieża Franciszka w sprawie Mszy...

Od piątku jedna forma liturgii rzymskiej

Kościół

Od piątku jedna forma liturgii rzymskiej