Reklama

Niedziela Wrocławska

Noce Kościołów po raz szósty!

Tomasz Lewandowski

Podczas Nocy Kościołów swoje podwoje otworzą kościoły i klasztory, które na co dzień nie są dostępne dla zwiedzających

Przed nami szósta edycja Nocy Kościołów. To niezwykłe wydarzenie religijno-kulturalne promuje kulturę, porozumienie i dialog na bazie chrześcijańskich korzeni wspólnej Europy. Jego międzynarodowy charakter podkreślają zaproszeni artyści, m.in. z Białorusi, Czech, Pakistanu, a nawet z Chin. Od lat organizatorem Nocy Kościołów jest Katolickie Radio Rodzina. W tym roku bogaty program Nocy Kościołów zainteresuje na pewno wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska. Od 16 do 26 czerwca odbędzie się ponad 200 różnych wydarzeń w 30 miastach Dolnego Śląska: koncerty, wykłady, wystawy, dyskusje poruszające istotne aspekty życia chrześcijan. Będzie można spotkać znanych i cenionych publicystów, naukowców, aktorów i artystów, m.in. red. Tomasza Terlikowskiego, red. Jana Pospieszalskiego, piosenkarkę Monikę Kuszyńską, aktora Macieja Musiała czy red. Grzegorza Górnego. Nie zabraknie też gości z zagranicy – z Pakistanu przyjedzie bp Sebastian Shaw OFM, o prześladowaniach chrześcijan będzie także opowiadał ks. Douglas Al-Bazi z Iraku, więziony przez islamskich terrorystów.

Podczas Nocy Kościołów swoje podwoje otworzą kościoły i klasztory, które na co dzień nie są dostępne dla zwiedzających, m. in. klasztor Sióstr Notre Dame – relikt pozostałości romańskiej i gotyckiej rezydencji Piastów Wrocławskich, kościół św. Idziego – najstarsza świątynia na terenie Dolnego Śląska, kaplica Hochberga w grekokatolickiej katedrze, perła baroku czy Mauzoleum Piastów Śląskich.

Reklama

W ramach Nocy Kościołów odbędą się także Spotkania Kresowian i Festiwal Kultury Kresowej – występować będą na nim m.in. zespoły z Białorusi i Ukrainy. We Wrocławiu zaplanowano również Rowerowy Przejazd Papieski – z Ostrowa Tumskiego uczestnicy ubrani w kolorach papieskich (mężczyźni w koszulkach białych, a kobiety w żółtych) przejadą na hipodrom Partynice.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu, jakim są Noce Kościołów. Szczegółowy program wszystkich wydarzeń na stronie www.nocekosciolow.pl i na stronie internetowej Radia Rodzina.

2015-06-11 09:55

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Noce Kościołów 2017

Czas kolejnych Nocy Kościołów, organizowanych przez Radio Rodzina, obfitował w wydarzenia religijne, artystyczne i kulturalne.

Więcej ...

Kard. Nycz: Kard. Wyszyński zasługuje na wielką, a nie kameralną beatyfikację

2020-05-27 13:26

www.prymaswyszyński.pl

kard. Stefan Wyszyński

- Rozważaliśmy wariant przewidujący zorganizowanie bardzo kameralnej beatyfikacji, z udziałem kilkudziesięciu osób, na przykład w katedrze. Nie zdecydowaliśmy się na to uznając, że trzeba umożliwić udział w tym wydarzeniu wszystkim chętnym z Polski i ze świata - przyznaje w rozmowie z KAI kard. Kazimierz Nycz. Wyjaśnia, że będzie to dodatkowy czas na poznawanie spuścizny Prymasa, który doskonale wykorzystał okres swego odosobnienia. Z okazji przypadającej jutro 39. rocznicy śmierci Prymasa Tysiąclecia, przypominamy fragmenty rozmowy z kard. Nyczem, przeprowadzonej przed kilkoma tygodniami.

Więcej ...

Maryja patrząca na mnie - wizerunek Matki Bożej Karmiącej

2020-05-28 08:54

Marcin Błaszczyk

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Konferencja premiera Morawieckiego

Wiadomości

Konferencja premiera Morawieckiego

Mama, która przebaczyła

Kościół

Mama, która przebaczyła

Komunia Święta i na rękę i do ust

Wiara

Komunia Święta i na rękę i do ust

Watykan: Kościół będzie miał 4 nowych błogosławionych

Kościół

Watykan: Kościół będzie miał 4 nowych błogosławionych

Miliony od Trzaskowskiego dla byłej agentki

Wiadomości

Miliony od Trzaskowskiego dla byłej agentki

USA: szczepionka na koronawirusa ma być dobrowolna

Zdrowie

USA: szczepionka na koronawirusa ma być dobrowolna

Polka zażyła pigułki aborcyjne i urodziła ciężko...

Wiadomości

Polka zażyła pigułki aborcyjne i urodziła ciężko...

Meksyk: ksiądz w czasie Mszy  św.  odebrał telefon od...

Kościół

Meksyk: ksiądz w czasie Mszy św. odebrał telefon od...

22 maja: wspomnienie św. Rity – patronki trudnych spraw

Święci i błogosławieni

22 maja: wspomnienie św. Rity – patronki trudnych spraw