Reklama

Niedziela Sandomierska

Rodzina – Wspólnota – Polska

Archiwum Autora

Wielopokoleniowy marsz w Tarnobrzegu...

Warto jest wyjść z domu, by na ulicach i placach promować wartości rodzinne, tak jak czyniono to ostatnio w wielu miejscowościach naszej diecezji

Ostatnie miejsca, gdzie w naszej diecezji maszerowano w sprawie życia i rodziny to Koniemłoty i Tarnobrzeg.

Ks. Paweł Cygan, proboszcz parafii w Koniemłotach, opowiada: – Cały dzień modlitw ofiarowaliśmy w intencji życia i rodziny. Punktem kulminacyjnym był Marsz dla Życia i Rodziny. Radość modlitwy wyraziliśmy śpiewem i podkreśleniem pozytywnej postawy Polaków w sprawie obrony życia oraz ważnością międzynarodowej konferencji na temat rodziny na uniwersytecie w Toruniu.

Natomiast przebieg Marszu w Tarnobrzegu relacjonuje Joanna Rybczyńska: – Tarnobrzeskie rodzinne świętowanie rozpoczęła wspólna modlitwa na pl. Bartosza Głowackiego. Odśpiewano Koronkę do Miłosierdzia Bożego, następnie uformowana została kolumna marszowa. Zarówno młodzi ludzie, rodzice z dziećmi, jak i seniorzy idąc w barwnym korowodzie radośnie skandowali „Chodźcie z nami, rodzinami”, „Każdą godzinę inwestuj w rodzinę”. „Uzbrojeni” w kolorowe wiatraczki, wymachując barwnymi kwiatami dawali wyraz, że rodzina to radość, największa wartość i dar Boży. W tak barwnym, rozśpiewanym korowodzie uczestnicy Marszu przeszli ulicami miasta do kościoła Miłosierdzia Bożego, gdzie odbył się piknik rodzinny. Atrakcji nie brakowało. Były kiermasze, konkursy, występy dzieci i młodzieży, loteria oraz punkty gastronomiczne. Rozstrzygnięto też konkurs plastyczno-literacki „Moja Rodzina” oraz konkurs „Wzorowy rowerzysta”. Wzruszeń dostarczył Koncert Życzeń dla Mamy i Taty. Gwiazdą tegorocznego pikniku był zespół „Nazaret” z Krakowa.

Reklama

Kolumnę marszową prowadziła Orkiestra Dęta z Komorowa i tarnobrzeskie tamburetki. A nad porządkiem czuwali uczniowie klas mundurowych z Górnika. Wśród uczestników Marszu nie zabrakło także członków Bractwa św. Józefa, osób duchownych, przedstawicieli władz, ale przede wszystkim mieszkańców miasta.

Ks. Tomasz Cuber, dyrektor Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, zaznacza: – Po raz kolejny pokazaliśmy mieszkańcom Tarnobrzega, jak radosnym wydarzeniem jest Marsz dla Życia i Rodziny. Tworzymy wspólnotę ludzi, dla których wartości rodzinne są bardzo ważne. Rodzina jest tak cenna, że nawet mimo olbrzymiego upału, jaki nam doskwierał, warto było wyjść z domu, by ją promować i dać wyraz swoim poglądom – dodaje organizator tarnobrzeskiego Marszu.

2015-06-25 13:30

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

W obronie życia i rodziny

Paweł Kula/Narodowy Marsz Życia

Uczestnicy Narodowego Marszu Życia będą upominać się o przyjęcie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”

Za tydzień ulicami stolicy przejdzie Narodowy Marsz Życia. Warto wziąć w nim udział, aby z tysiącami innych osób upomnieć się o prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Więcej ...

Człowiek uzależniony

2020-07-21 12:05

Niedziela Ogólnopolska 30/2020, str. 10-13

Adobe Stock

Uzależnienie to choroba umysłu, ciała i ducha. Największym problemem uzależnionego nie są wódka, hazard czy narkotyki, lecz brak zgody na własne życie. Artykuł Rafała Porzezińskiego, twórcy programu "Ocaleni"

Więcej ...

Kolejni biskupi zarażeni koronawirusem

2020-08-03 17:39

Vatican News

Na Filipinach drugi biskup katolicki zakaził się koronawirusem. 79-letni emerytowany ordynariusz diecezji Kalookan - Deogracias Iñiguez miał pozytywny test i został przewieziony do szpitala, poinformował 2 sierpnia jego następca bp Pablo David.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Chłopak z krzyżem dotarł na Jasną Górę

Kościół

Chłopak z krzyżem dotarł na Jasną Górę

Niemcy:

Benedykt XVI

Niemcy: "Passauer Neue Presse": stan zdrowia Benedykta XVI...

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Człowiek uzależniony

Rodzina

Człowiek uzależniony

W sprawie drugiego ślubu Jacka Kurskiego

Wiadomości

W sprawie drugiego ślubu Jacka Kurskiego

Rozwodów kościelnych nie ma!

Niedziela Łódzka

Rozwodów kościelnych nie ma!

Dzieją się cuda

Kościół

Dzieją się cuda

Francja: nocna straż młodych katolików przed kościołami

Francja

Francja: nocna straż młodych katolików przed kościołami

Warszawa: na pomniku Chrystusa nieznani sprawcy umieścili...

Wiadomości

Warszawa: na pomniku Chrystusa nieznani sprawcy umieścili...