Reklama

Archiwum Autora
Wielopokoleniowy marsz w Tarnobrzegu...

Rodzina – Wspólnota – Polska

2015-06-25 13:30

Adam Lisowski
Edycja sandomierska 26/2015, str. 6

Warto jest wyjść z domu, by na ulicach i placach promować wartości rodzinne, tak jak czyniono to ostatnio w wielu miejscowościach naszej diecezji

Ostatnie miejsca, gdzie w naszej diecezji maszerowano w sprawie życia i rodziny to Koniemłoty i Tarnobrzeg.

Ks. Paweł Cygan, proboszcz parafii w Koniemłotach, opowiada: – Cały dzień modlitw ofiarowaliśmy w intencji życia i rodziny. Punktem kulminacyjnym był Marsz dla Życia i Rodziny. Radość modlitwy wyraziliśmy śpiewem i podkreśleniem pozytywnej postawy Polaków w sprawie obrony życia oraz ważnością międzynarodowej konferencji na temat rodziny na uniwersytecie w Toruniu.

Natomiast przebieg Marszu w Tarnobrzegu relacjonuje Joanna Rybczyńska: – Tarnobrzeskie rodzinne świętowanie rozpoczęła wspólna modlitwa na pl. Bartosza Głowackiego. Odśpiewano Koronkę do Miłosierdzia Bożego, następnie uformowana została kolumna marszowa. Zarówno młodzi ludzie, rodzice z dziećmi, jak i seniorzy idąc w barwnym korowodzie radośnie skandowali „Chodźcie z nami, rodzinami”, „Każdą godzinę inwestuj w rodzinę”. „Uzbrojeni” w kolorowe wiatraczki, wymachując barwnymi kwiatami dawali wyraz, że rodzina to radość, największa wartość i dar Boży. W tak barwnym, rozśpiewanym korowodzie uczestnicy Marszu przeszli ulicami miasta do kościoła Miłosierdzia Bożego, gdzie odbył się piknik rodzinny. Atrakcji nie brakowało. Były kiermasze, konkursy, występy dzieci i młodzieży, loteria oraz punkty gastronomiczne. Rozstrzygnięto też konkurs plastyczno-literacki „Moja Rodzina” oraz konkurs „Wzorowy rowerzysta”. Wzruszeń dostarczył Koncert Życzeń dla Mamy i Taty. Gwiazdą tegorocznego pikniku był zespół „Nazaret” z Krakowa.

Reklama

Kolumnę marszową prowadziła Orkiestra Dęta z Komorowa i tarnobrzeskie tamburetki. A nad porządkiem czuwali uczniowie klas mundurowych z Górnika. Wśród uczestników Marszu nie zabrakło także członków Bractwa św. Józefa, osób duchownych, przedstawicieli władz, ale przede wszystkim mieszkańców miasta.

Ks. Tomasz Cuber, dyrektor Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, zaznacza: – Po raz kolejny pokazaliśmy mieszkańcom Tarnobrzega, jak radosnym wydarzeniem jest Marsz dla Życia i Rodziny. Tworzymy wspólnotę ludzi, dla których wartości rodzinne są bardzo ważne. Rodzina jest tak cenna, że nawet mimo olbrzymiego upału, jaki nam doskwierał, warto było wyjść z domu, by ją promować i dać wyraz swoim poglądom – dodaje organizator tarnobrzeskiego Marszu.

Tagi:
marsz

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Adwent 2019 – Modlitwa wiernych

Adwent 2019 – Modlitwa wiernych

Adwent 2019 – Wyznanie wiary

Adwent 2019 – Wyznanie wiary

Cierpliwe adwentowe czekanie

Cierpliwe adwentowe czekanie

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Prezentacja nr 50/2019

Prezentacja nr 50/2019

Nauka i wiara

Nauka i wiara

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Apb Kazachstanu w parlamencie UE

Apb Kazachstanu w parlamencie UE

III Diecezjalna Gala Wolontariatu

III Diecezjalna Gala Wolontariatu

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem