Reklama

II Białołęckie Betlejem zakończone

Kilkanaście zespołów muzycznych i teatralnych zostało laureatami II Białołęckiego Betlejem, czyli konkursu bożonarodzeniowego, który zakończył się 19 stycznia w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie-Płudach.

Koncert finałowy laureatów poprzedziły tygodniowe przesłuchania konkursowe. W ich trakcie wystąpiło 8 teatrów i ponad 30 solistów oraz zespołów muzycznych (wokalnych, wokalno-instrumentalnych i chóralnych), skupiających dzieci, młodzież i dorosłych. Uczestnicy pochodzili z Warszawy i okolic. Organizatorzy stworzyli w tym roku dwie kategorie wykonawcze: muzyczną i teatralną. W kategorii muzycznej wykonawca prezentował 3 utwory kolędowe, w tym obowiązkowo W żłobie leży. Zespół teatralny prezentował natomiast przedstawienie związane z tematyką Bożego Narodzenia, nie dłuższe niż 1 godzina. Występy oceniały dwa trzyosobowe profesjonalne składy jurorów: w kategorii teatralnej: Tomasz Służewski, Jacek Bereżański i Karina Kunkiewicz, a w kategorii muzycznej: Stanisław Kuczewski, Jerzy Sznajder i Magdalena Siedlacka.
W kategorii muzycznej, w grupie dziecięcej, laureatami zostali: I miejsce ex aequo wokalny zespół dziecięcy "Gong" z Domu Kultury "Rakowiec" i zespół wokalny "Ziarenko" z Bemowa, II miejsce zespół "Studio 12" ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Wesołej. W grupie młodzieżowej I miejsce zajął chór "Skowronki" ze Szkoły Podstawowej w Otwocku-Mlądzu, II miejsca nie przyznano, a III miejsce przypadło scholi "Emmanuel" z parafii Nawrócenia św. Pawła na Grochowie. W kategorii dorosłych I miejsce otrzymał kameralny chór "Signum" Towarzystwa Muzycznego im. Edwina Kowalika w Warszawie, II miejsce przyznano natomiast chórowi "Cantores Misericordiae" z parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach, a III miejsce zajęli chórzyści z parafii św. Wincentego na Targówku. Wśród solistów wyróżniono: Dagmarę Głowacką oraz zespół solistów - seniorów "Melomani" z Klubu Ikar na Okęciu za kolędę patriotyczną Do Betlejem, choć rzecz trudna, przyszły wszystkie dzieci z Bródna. Za najbardziej urzekające wykonanie kolędy obowiązkowej W żłobie leży wyróżniono chór "Signum".
W kategorii teatralnej, w grupie młodszej, I nagrodę otrzymał teatr dziecięcy "Pinokio" z Domu Kultury "Zacisze". Wyróżnienie w tej grupie otrzymał zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie. W grupie starszej przyznano dwa wyróżnienia. Otrzymała je wspólnota młodzieży z parafii Matki Bożej Różańcowej w Warszawie oraz młodzież z Gimnazjum nr 4. Przyznano również nagrody indywidualne. Wyróżnienie za rolę Lucyfera otrzymała Basia Lipińska z Teatru "Pinokio", a za rolę Kasi wyróżniono Katarzynę Berlińską z Gimnazjum nr 4.
- Nasz konkurs w swoich założeniach ma umożliwiać prezentację i krzewienie wartości związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Chcemy ocalić od zapomnienia piękną tradycję kolędowania, a także stworzyć okazję do spotkania, wymiany doświadczeń i integracji dla grup muzycznych działających w różnych środowiskach. Uważam, że tegoroczna impreza udała się znakomicie - mówi Bartłomiej Włodkowski, organizator Białołęckiego Betlejem.

Wybrane dla Ciebie

Bp Chrząszcz do młodzieży: Chrystus chce głosić Ewangelię waszymi ustami!

2021-07-24 20:02

diecezja.pl

Chrystus chce głosić Ewangelię do współczesnego młodego człowieka ustami jego rówieśników. Wasze świadectwo wiary jest bardzo ważne, ono ma wielką moc. Nie możemy tego zaprzepaścić ani zmarnować - mówił bp Robert Chrząszcz w homilii podczas Mszy św., odprawionej w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie z okazji 5. rocznicy ŚDM.

Więcej ...

Jakubowe camino na polskich drogach

2021-07-20 10:22

Niedziela Ogólnopolska 30/2021, str. 10

Adobe Stock

Camino de Santiago – Droga św. Jakuba to istniejący od ponad 1200 lat szlak pielgrzymkowy prowadzący do hiszpańskiego sanktuarium św. Jakuba w Santiago de Compostela. Droga ta biegnie także przez Polskę i coraz więcej na niej pątników.

Więcej ...

Abp Fisher: eutanazja to katastrofalne rozwiązanie

2021-07-25 14:31

Vatican News

Legalizacja eutanazji i wspomaganego samobójstwa byłaby katastrofalnym posunięciem – ostrzegł abp Anthony Fisher, komentując przygotowania australijskiego parlamentu Nowej Południowej Walii do debaty na ten temat.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Jutro - 25 lipca, w Dniu Dziadków, można uzyskać...

Jutro - 25 lipca, w Dniu Dziadków, można uzyskać...

Zmiany kapłanów 2021 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2021 r.

Znak obecności Pana

Wiara

Znak obecności Pana

Papież zachęca do spotkań dziadków z wnukami

Papież zachęca do spotkań dziadków z wnukami

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Kościół

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Polska

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Bp Batut: Motu proprio papieża Franciszka w sprawie Mszy...

Kościół

Bp Batut: Motu proprio papieża Franciszka w sprawie Mszy...

Ksiądz na wakacjach

Kościół

Ksiądz na wakacjach

Św. Maria Magdalena – pierwszy świadek Zmartwychwstania

Święci i błogosławieni

Św. Maria Magdalena – pierwszy świadek Zmartwychwstania