Reklama

Przed ŚDM

Mężczyzna jak lew

2016-04-20 08:33

Agnieszka Konik-Korn
Niedziela Ogólnopolska 17/2016, str. 52

Już po raz kolejny 24 kwietnia w Szczecinie odbędzie się największy w Polsce Marsz dla życia. W tym roku będzie on przebiegał pod hasłem „Mężczyzna waleczne serce”. Inicjatorem akcji od lat jest Bractwo Małych Stópek oraz Civitas Christiana. Ks. Tomasz Kancelarczyk, odpowiedzialny za organizację Marszu, opowiada:

– Tegoroczne motto marszu odczytuję jako znak od Pana Boga. To hasło wytypowane przez młodą osobę! To są właściwe słowa na te czasy i odpowiedź na to, co się wokoło dzieje. Podkreślają one rolę mężczyzny, który ma chronić zarówno kobietę, jak i dziecko. To hasło jest dla mnie odpowiedzią na zachowanie jednego z moich byłych uczniów ze szkoły samochodowej, o którym dowiedziałem się, że został ojcem. Początkowo przyjąłem tę wiadomość z umiarkowaną radością. Zawsze mówiłem moim uczniom o zachowaniu czystości przedmałżeńskiej, o odpowiedzialności, współżyciu w odpowiednim czasie. Ale ci młodzi ludzie, którzy przekazali mi tę wiadomość, powiedzieli: – Proszę księdza, on niesamowicie walczył o to życie, walczył jak lew. Trochę ciężko mi było to zrozumieć, wyobrazić sobie tego drobnego chłopaka w roli walecznego lwa. Okazało się, że zarówno jej, jak i jego rodzice, a przez to także i ta dziewczyna w ciąży, chcieli dokonać aborcji. A chłopak powiedział: „NIE”. Wywalczył życie.

Reklama

Kiedy jakiś czas potem zobaczyłem go, jak prowadził wózek, zatrzymałem się i pogratulowałem mu, on od razu zaczął się chwalić swoją córeczką i z miłością o niej mówił. Kiedy powiedziałem, że wiem, jaka była jego postawa, odpowiedział, że nie tylko zostało uratowane życie tego dziecka, ale także i miłość, i cała rodzina. Zresztą, ci młodzi rodzice byli już wtedy na drodze do sakramentalnego małżeństwa. Ta sytuacja uświadomiła mi, jak bardzo potrzeba nam odważnych i walecznych mężczyzn, którzy będą potrafili mężnie stawać w obronie życia i dawać wsparcie kobietom, które noszą pod sercem ich dzieci.

Organizatorzy marszu już od wielu tygodni przygotowują się do tego wydarzenia, przygotowując plakaty, transparenty i ulotki. Nagrano teledysk, który otrzyma każdy mężczyzna, biorący udział w marszu. Powstaje 300-metrowy zwój materiału, na który uczniowie szczecińskich szkół przepiszą adhortację św. Jana Pawła II „Redemptoris custos”. Więcej na: dlazycia.info .

Tagi:
marsz Niedziela Młodych

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Adwent 2019 – Dziękczynienie

Adwent 2019 – Dziękczynienie

II Konferencja Maryjna

II Konferencja Maryjna

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Spotkania z  Maryją...

Spotkania z Maryją...

Spotkanie z

Spotkanie z "Niedzielą"

komentarz i życzenia

komentarz i życzenia

XXII Forum Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw Archidiecezji Częstochowskiej

XXII Forum Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw Archidiecezji Częstochowskiej

Koncert w Warszawie

Koncert w Warszawie

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem