Reklama

Ale kino

Uwaga na projektantki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ten film jest na poważnie i nie na poważnie.  

„Projektantka” („The Dressmaker”, reż. Jocelyn Moorhouse) jest komedią i jednocześnie melodramatem. Opowiada historię Tilly, która kiedyś musiała wyjechać z australijskiego miasteczka, gdzie oskarżali ją – jeszcze jako dziewczynkę – o spowodowanie śmierci kolegi. Była dzieckiem, nie umiała się bronić, strach odebrał jej nawet pamięć. Teraz, po latach, wraca w rodzinne strony – już jako wybitna projektantka mody, która zrobiła karierę na paryskich salonach. I – niemal dosłownie – ubiera pół miasteczka. Potrafi przemienić każdą kobietę w piękną i szykowną damę. Nawet największe straszydła i najgorsze zołzy... I to już nie jest na poważnie, podobnie jak samo zakończenie filmu, które – opiszmy to w zawoalowany sposób, żeby nie psuć zabawy – nie tylko dla znawców tego rodzaju kina jest sporą przesadą. Żartem nie są natomiast zachwyty nad Kate Winslet, odgrywającą rolę projektantki. To jej kolejna świetna rola. Tak trzymać!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2016-06-08 11:27

Wybrane dla Ciebie

Oświadczenie Teobańkologii na temat dalszej działalności i posługi ks. Teodora

2026-02-27 16:04

Materiał prasowy

Zarząd Fundacji Teobańkologia poinformował o istotnych zmianach w funkcjonowaniu jednej z największych polskojęzycznych społeczności modlitewnych w internecie. Zgodnie z dekretem ks. Teodor Sawielewicz, założyciel dzieła, z dniem 1 marca 2026 r. rozpocznie posługę jako wikariusz w parafii pw. NMP Matki Kościoła we Wrocławiu.

Więcej ...

„Sprawiedliwość” ma znaczenie wierności wobec woli Boga

AK

Więcej ...

Rozmowa z Ojcem: Druga niedziela Wielkiego Postu

2026-02-28 10:00
Zespół będzie wyjaśniał wszelkie sprawy związane z osobami pokrzywdzonymi

Maciej Orman/Niedziela

Zespół będzie wyjaśniał wszelkie sprawy związane z osobami pokrzywdzonymi

Jak wygląda życie codzienne Kościoła, widziane z perspektywy metropolii, w której ważne miejsce ma Jasna Góra? Co w życiu człowieka wiary jest najważniejsze? Czy potrafimy zaufać Bogu i powierzyć Mu swoje życie? Na te i inne pytania w cyklicznej audycji "Rozmowy z Ojcem" odpowiada abp Wacław Depo.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Od 1 marca w Kościele będzie można nakładać kary...

Kościół

Od 1 marca w Kościele będzie można nakładać kary...

40 pytań Jezusa:

Wiara

40 pytań Jezusa: "Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie?"

Meksyk w strachu: Księża udzielają błogosławieństwa...

Wiara

Meksyk w strachu: Księża udzielają błogosławieństwa...

40 pytań Jezusa:

Wiara

40 pytań Jezusa: "Cóż za korzyść odniesie człowiek,...

95. rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego

Wiara

95. rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego

Twórcy filmu

Kościół

Twórcy filmu "Najświętsze Serce": szatan nie chciał...

Kacper Tomasiak: robię znak krzyża przed skokami, żeby...

Wiara

Kacper Tomasiak: robię znak krzyża przed skokami, żeby...

40 pytań Jezusa:

Wiara

40 pytań Jezusa: "Czy chcesz stać się zdrowym?"

40 pytań Jezusa:

Wiara

40 pytań Jezusa: "Dlaczego zwątpiłeś?"