Choć bł. Pier Giorgio Frassati był patronem i jedną z najważniejszych postaci niedawnych Światowych Dni Młodzieży, pozostaje mało znany. Tymczasem to postać fascynująca. Nic dziwnego, że za wzór do naśladowania dla młodzieży uznawali go kolejni papieże. Wskazywali, że wyniesienie na ołtarze 24-letniego studenta politechniki z Turynu jest przykładem na to, że świętość jest możliwa w każdym wieku. Jan Paweł II jeszcze przed beatyfikacją wskazywał go jako patrona młodzieży. W Rzymie w 2001 r. apelował: „Starajcie się go poznać! Jemu powierzam wasze misyjne zaangażowanie”.
„Będąc młody tak jak wy, z wielkim zaangażowaniem zdobywał formację chrześcijańską i dawał świadectwo wiary, proste i skuteczne” – wskazywał papież Benedykt XVI podczas spotkania z młodymi w Turynie, w 2010 r. „Zdumiewająca była wrażliwość Pier Giorgia Frassatiego na człowieka biednego, na potrzebującego, na chorego. To szczególne wezwanie i wyzwanie pod adresem naszego pokolenia i naszych czasów” – mówił papież Franciszek w orędziu na Światowe Dni Młodzieży w Polsce.
Biografia bł. Frassatiego pióra Roberta Claude’a nie wyczerpuje tematu, ale – szczególnie w tych szybkich czasach, gdy wymianę myśli zdominowały SMS-y, Facebook i inne media społecznościowe – godna uwagi jest książka napisana przystępnym językiem. Da się szybko przeczytać między kolejnymi wpisami na Twitterze.
Pomóż w rozwoju naszego portalu