Reklama

Niedziela Przemyska

Św. Janie Pawle II, witaj nam

Przykładem namacalnej obecności św. Jana Pawła II wśród nas są relikwie. Zapewniają nas, że nasz wielki rodak ciągle jest z nami i oręduje w naszych potrzebach u samego Boga

Świętość drugiego człowieka zawsze pobudza nas do tego, aby popatrzeć na swoje życie i czasami je przewartościować. Zobaczyć, co jest w nim dobrego, a co złego. Nad czym należy jeszcze popracować, co zmienić w swoim postępowaniu, a co należy pielęgnować i rozwijać dla dobra wspólnoty i samego siebie. W życiu człowieka ważny jest wzór do naśladowania. Dla każdego nadchodzi moment, w którym chce się powołać na autorytet. Człowiekiem, który z pewnością go posiadał, był św. Jan Paweł II. Mimo że Jana Pawła II nie ma już wśród nas, i że przebywa już w domu naszego Ojca, to jesteśmy przekonani o jego obecności i opiece. Przykładem takiej namacalnej obecności są relikwie, zapewniają nas, że nasz wielki rodak ciągle jest z nami i oręduje w naszych potrzebach u samego Boga.

W wielu świątyniach naszego kraju i nie tylko, takie właśnie relikwie już się znajdują, a ostatnio do ich grona dołączyła również nasza białobrzeska świątynia. Do tej jakże ważnej i historycznej uroczystości nasza parafialna wspólnota przygotowywała się poprzez różne wydarzenia, m. in. przez poświęcenie w 2015 r. pomnika Jana Pawła II przez abp. Józefa Michalika oraz przez cotygodniową modlitwę przed Najświętszym Sakramentem do naszego świętego Papieża. W każdy poniedziałek wspólnota parafialna gromadziła się w białobrzeskim wieczerniku i prosiła miłosiernego Boga o godne i owocne przyjęcie relikwii św. Jana Pawła II.

Reklama

19 października 2016 r. na stałe zapisze się w historii naszej parafii. To właśnie wtedy w naszej wspólnocie na stałe zagościł św. Jan Paweł II. Dokonało się to za sprawą posługi abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego, długoletniego współpracownika naszego świętego papieża. Podczas uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej w obecności kapłanów z dekanatu Łańcut II, której przewodniczył Ksiądz Arcybiskup, relikwie zostały przekazane naszej wspólnocie na ręce ks. proboszcza Jana Bździkota, który już od dawna zabiegał o to, aby Jan Paweł II w symbolu relikwii zagościł w naszej parafii. W homilii abp Mieczysław Mokrzycki podkreślił, jak bardzo zależało naszemu papieżowi, aby świat zobaczył, jak wielka jest miłość Boga do człowieka. Podkreślił, że Jan Paweł II był człowiekiem wielkiej wiary i modlitwy, na którą nigdy nie żałował czasu i mimo to, że był wielkim teologiem i mistykiem, to modlił się bardzo prosto. Jego życie było modlitwą. Zauważył, że Ojciec święty powołuje nas do świętości w naszym codziennym życiu i pielęgnowania w nas łaski Bożej. Metropolita zachęcał nas słowami Jana Pawła II, abyśmy my sami starli się stawać lepsi, by lepszymi dzięki Bożemu błogosławieństwu stawali się nasi bliscy, rodacy, Ojczyzna i cały świat.

Uroczystość miała podniosły charakter dzięki licznemu udziałowi harcerzy, Orkiestry Dętej z Białobrzeg, chórowi Kanon pod dyrekcją Sylwii Wojnar, dzieci i młodzieży ze wspólnoty oazowej, jak również wspólnoty parafialnej. Mamy nadzieję, że ten czas modlitwy w bliskości św. Jana Pawła II sprawi, że sięgniemy do nauczania tego wielkiego Świętego, może zrodzi się w naszych sercach pragnienie świętości, by łatwiej nam było podejmować wyzwania, jakie stawia przed nami codzienność.

2016-11-08 12:11

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

„Zawsze był bardzo ludzki”- abp M. Mokrzycki wspomina św. Jana Pawła II

2020-05-18 11:32

Adam Łazar

„Don Mietek”, jak popularnie mówiono o nim w Watykanie, był także świadkiem śmierci Jana Pawła 15 lat temu. W wywiadzie dla Radia Watykańskiego opowiada o swoim codziennym życiu u boku Papieża, który urodził się dokładnie 100 lat temu w Wadowicach.

Więcej ...

Miliony od Trzaskowskiego dla byłej agentki

2020-05-23 18:19

Facebook.com

Jolanta Lange wcześnie nazywała się Jolanta Gontarczyk i jako tajny współpracownik komunistycznego wywiadu TW Panna inwigilowała ks. Franciszka Blachnickiego. Jej fundacja nadal otrzymuje gigantyczne pieniądze z warszawskiego ratusza

Więcej ...

Mieć w sercu doskonałą Miłość

2020-05-28 21:26

Fot. Grzegorz Kryszczuk

Dziesięciu neoprezbiterów, którzy 23 maja przyjęli święcenia kapłańskie z rąk abp Józefa Kupnego, odprawiło Mszę Św. prymicyjną w kaplicy Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Wrocławskiej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Mama, która przebaczyła

Kościół

Mama, która przebaczyła

Niestrudzony pasterz narodu

Niedziela w Warszawie

Niestrudzony pasterz narodu

USA: urzędnicy zezwalają na otwarcie kościołów, ale...

Kościół

USA: urzędnicy zezwalają na otwarcie kościołów, ale...

Święty nie rodzi się po śmierci

Wiara

Święty nie rodzi się po śmierci

Miliony od Trzaskowskiego dla byłej agentki

Wiadomości

Miliony od Trzaskowskiego dla byłej agentki

USA: szczepionka na koronawirusa ma być dobrowolna

Zdrowie

USA: szczepionka na koronawirusa ma być dobrowolna

Meksyk: ksiądz w czasie Mszy  św.  odebrał telefon od...

Kościół

Meksyk: ksiądz w czasie Mszy św. odebrał telefon od...

Polka zażyła pigułki aborcyjne i urodziła ciężko...

Wiadomości

Polka zażyła pigułki aborcyjne i urodziła ciężko...

22 maja: wspomnienie św. Rity – patronki trudnych spraw

Święci i błogosławieni

22 maja: wspomnienie św. Rity – patronki trudnych spraw