Od grudnia 2014 r. do lipca 2016 r., czyli do Światowych Dni Młodzieży jest dwadzieścia miesięcy. Tyle też trwa duchowa wędrówka polegająca na rozważaniu przez miesiąc jednej tajemnicy Różańca. Stąd propozycja i zachęta, aby jak najliczniejsze grono wierzących, wyruszyło na „Różańcowy szlak” medytacji i modlitwy.
Rozpoczyna się on w Nazarecie w przeżyciu tajemnicy Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, którą rozważamy w ciągu pierwszego miesiąca drogi. Potem przychodzi miesiąc przeznaczony na tajemnicę Nawiedzenia i na dalsze tajemnice zbawienia, które Kościół daje nam do rozważenia w modlitwie różańcowej. Taka wędrówka jest szczególnym doświadczeniem duchowym. Modlitwa jest w nim połączona z rozważaniem, intencja błagalna przeplata się z uwielbieniem, a akt miłości do ludzi, wyrażony w modlitwie wstawienniczej, splata się z aktem miłości do Boga, którego coraz lepiej poznaję i z którym się coraz bardziej jednoczę.
Do wyruszenia na „Różańcowy szlak” zaproszeni są wszyscy, którym bliska jest ta forma modlitwy i medytacji. Historia pokazuje, że armia ludzi trzymających w ręku różaniec i rozważających zbawcze czyny Chrystusa, miała zawsze wielki wpływ na pokonanie zła, na przywrócenie pokoju, na uratowanie z zagrożeń. Dziś toczy się wiele wojen militarnych, ale jeszcze więcej jest walk duchowych o człowieka i jego godność, o ludzi młodych i godną dla nich przyszłość, o małżeństwa i rodziny. Podejmując dodatkowy czyn modlitewny w postaci jednej dziesiątki różańca, wypraszamy błogosławieństwo Boga dla ludzi młodych i organizatorów Światowych Dni Młodzieży, a także dla wszystkich innych potrzebujących duchowego wsparcia.
Pomóż w rozwoju naszego portalu