Reklama

Noc Konfesjonałów

2017-04-06 09:46

Magdalena Lewandowska
Edycja wrocławska 15/2017, str. 1

To już ostatni dzwonek przed Świętami Wielkanocnymi, by skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Tak jak w latach ubiegłych archidiecezja wrocławska włącza się w ogólnopolską akcję i daje nam szczególną okazję do spowiedzi – Noc Konfesjonałów. – W roku 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie Ksiądz Arcybiskup kontynuuje, w ramach ogólnopolskiej akcji duszpasterskiej, Noc Konfesjonałów w archidiecezji. Tym razem pod hasłem: „Dar Miłosierdzia”, ze szczególnym uwzględnieniem parafii wrocławskich. Noc Konfesjonałów we Wrocławiu zaplanowana jest w Wielkim Tygodniu, z Wielkiego Wtorku na Wielką Środę, z dnia 11 na 12 kwietnia – mówi ks. Marian Biskup, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii. Podkreśla, że nocna spowiedź kierowana jest do wszystkich: tych zabieganych, tych, którzy są na peryferiach Kościoła, czy tych, którzy potrzebują chwili wyciszenia. – Noc Konfesjonałów jest akcją wychodzenia na peryferie do ludzi, którzy niezbyt aktywnie uczestniczą w życiu sakramentalnym. Jest dla nich szansą na spotkanie z Bogiem Miłosiernym. Jest także okazją dla tych, którzy są zabiegani, zapracowani i nie mają możliwości wyspowiadania się w swoich parafiach. Noc Konfesjonałów to taka ekstra możliwość dla wszystkich – przekonuje ks. Marian Biskup.

Do skorzystania z okazji wyspowiadania się nocą zaprasza Metropolita wrocławski, wskazując, że wiele osób ze względu na swoje obowiązki nie ma możliwości, by wyspowiadać się w ciągu dnia. Podkreśla także, że Noc Konfesjonałów jest szansą na pojednanie się z Bogiem osób przyjeżdżających na święta z zagranicy. Nocna pora sprzyja również spokojnemu spotkaniu z Bogiem w ciszy. – Kiedy wypełnimy wszystkie obowiązki, milkną rozmowy i hałas wokół nas, wówczas łatwiej usłyszeć Tego, który przemawia w ciszy naszego serca – podkreśla abp Józef Kupny. Hierarcha tłumaczy, że poprzez Noc Konfesjonałów archidiecezja pragnie wyjść naprzeciw wszystkim, którzy pragną w Triduum Paschalne wkraczać w stanie łaski uświęcającej.

* * *

W Nocy Konfesjonałów uczestniczyć będą następujące parafie wrocławskie:

1. Katedra św. Jana Chrzciciela – pl. Katedralny

Reklama

2. Parafia Bożego Ciała – ul. Bożego Ciała 1

3. Parafia św. Mikołaja – ul. św. Antoniego 30

4. Parafia św. Ignacego Loyoli – ul. W. Stysia 16

5. Parafia św. Klemensa Dworzaka – al. Pracy 26

6. Parafia św. Augustyna – ul. Sudecka 90 – Krzyki

7. Parafia św. Antoniego – al. Jana Kasprowicza 26 – Karłowice

8. Parafia NMP Matki Pocieszenia – ul. Wittiga 10 – Dąbie

9. Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego – ul. Horbaczewskiego 20 – Gądów

10. Parafia Ducha Świętego – ul. Bardzka 2/4

11. Parafia św. Jana Apostoła – ul. Królewska 30 – Zakrzów

12. Parafia NMP Bolesnej – Różanka

13. Parafia św. Karola Boromeuszka – ul. Krucza 58

Tagi:
spowiedź

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Podsumowanie  385. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

Podsumowanie 385. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

Lech Dyblik na Pielgrzymce Bezdomnych

Lech Dyblik na Pielgrzymce Bezdomnych

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

101. rocznica urodzin

101. rocznica urodzin

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Prezentacja nr 47/ 2019

Prezentacja nr 47/ 2019

Wizyta studyjna u duchaczy

Wizyta studyjna u duchaczy

Międzynarodowy kongres

Międzynarodowy kongres "Katolicy a tożsamość wspólnoty narodowej"

INSIEME znaczy razem

INSIEME znaczy razem

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem