Reklama

Bożena Sztajner/Niedziela

In Christo – W Chrystusie

2017-05-25 11:21

Ks. Jacek Molka
Edycja częstochowska 22/2017, str. 1

Archidiecezja częstochowska cieszy się nowym biskupem pomocniczym. Z woli papieża Franciszka został nim 20 maja 2017 r. ks. prał. dr Andrzej Przybylski (więcej o nim i jego dorobku na str. 6-7 „Niedzieli” ogólnopolskiej). To kapłan szczególny, który poznał smak pracy duszpasterskiej praktycznie na wszystkich jej płaszczyznach, zaczynając od posługi wikariuszowskiej zaraz po święceniach kapłańskich w roku 1993 w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Częstochowie, a kończąc na posłudze proboszczowskiej w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu. Był m.in.: kapelanem i osobistym sekretarzem abp. Stanisława Nowaka, duszpasterzem akademickim – organizatorem personalnej parafii akademickiej pw. św. Ireneusza w Częstochowie, redaktorem „Niedzieli” oraz rektorem Wyższego Seminarium Duchownego.

Ks. Andrzej Przybylski to kapłan uniwersalny. Pozwalam sobie na tego typu określenie jako jego kursowy kolega (razem przyjmowaliśmy święcenia diakonatu i prezbiteratu). I z pewnością nie jestem w tym przekonaniu odosobniony. Ks. Andrzej Przybylski to również wzięty kaznodzieja i rekolekcjonista. To także autor wielu książek i poczytnych internetowych publikacji. Przebija przez nie umiłowanie Chrystusowego Kościoła i kapłańska troska o zbawienie powierzonych mu wiernych. Jego biskupie zawołanie – „In Christo” (W Chrystusie) bardzo trafnie streszcza jego życie w całości zadedykowane właśnie Temu, Któremu powierzył całą swoją egzystencję.

Reklama

Biskup nominat Andrzej Przybylski przyjmie święcenia biskupie 24 czerwca br. w bazylice archikatedralnej pw. Świętej Rodziny w Częstochowie. To uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wtedy to niejako narodzi się dla archidiecezji jako wsparcie i pomoc dla abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Wpisze się również w poczet zacnych osobistości biskupów pomocniczych jako dziewiąty z nich. Na pewno może też liczyć na wsparcie zarówno wiernych, jak i braci kapłanów jako znany i szanowany prezbiter. Może też liczyć na modlitewne wsparcie i konkretną pomoc w posłudze biskupiej na częstochowskiej ziemi. Szczęść Boże na dalsze lata duszpasterskiego trudu!

Tagi:
bp Andrzej Przybylski

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

37. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy

37. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy

Homilia abp Adama Szala do Ludzi Pracy

Homilia abp Adama Szala do Ludzi Pracy

Kazanie abp Depo podczas Pielgrzymki Tygodnika

Kazanie abp Depo podczas Pielgrzymki Tygodnika "Niedziela" na Jasną Górę

Święty Krzyż

Święty Krzyż

Zawód z misją

Zawód z misją

Niedziela nr 37/ 2019

Niedziela nr 37/ 2019

Uroczyste przekazanie i poświęcenie dzwonu „Pamięć i Przestroga” w Wieluniu

Uroczyste przekazanie i poświęcenie dzwonu „Pamięć i Przestroga” w...

Misjonarz Afryki

Misjonarz Afryki

135 lat łódzkiej parafii prawosławnej

135 lat łódzkiej parafii prawosławnej

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem