Reklama

Z Jasnej Góry

Niedziela Ogólnopolska 26/2017, str. 8

Narodowa modlitwa o trzeźwość

Wolni w Chrystusie

Pod hasłem „Wolni w Chrystusie” w dniach 17-18 czerwca br. na Jasnej Górze odbywała się 36. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości. Modlitwa o wolność od nałogów, przemianę, uzdrowienie rodzin i wszystkich uzależnionych jest jednym z wydarzeń zaplanowanych w ramach odbywającego się w tym roku Narodowego Kongresu Trzeźwości.

Centralnym punktem jasnogórskiej modlitwy była Msza św. odprawiona w niedzielę 18 czerwca na Szczycie Jasnogórskim, której przewodniczył metropolita gnieźnieński, prymas Polski abp Wojciech Polak. Koncelebrował bp Tadeusz Bronakowski – przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości. – Trzeba obudzić nasze sumienia, abyśmy z odwagą pokazywali innym przekonujące i piękne życie w prawdzie i wolności, w miłości i trzeźwości, życie otwarte, twórcze i zaangażowane, wolne od lęku czy niepewności, życie otwarte na Boga i na drugiego człowieka, życie we wspólnym domu, wolnym od rozdzierających nas kłótni i sporów, życie owocującego w świadczeniu sobie nawzajem wsparcia i pomocy. Takie życie jest bowiem fundamentem kultury trzeźwości – powiedział w homilii abp Polak.

Studyjna część kongresu odbędzie się na UKSW w Warszawie w dniach 21-23 września br. Zwieńczeniem kongresu będą uroczyste liturgie w świątyniach w całej Polsce w niedzielę 24 września. Hasło kongresu brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”.

20 lat

Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci

Pod hasłem: „Matko Najświętsza, dziękujemy!” 11 czerwca br. odbyła się 18. Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, które obchodzą jubileusz 20-lecia istnienia. Powstały w 1997 r. z inicjatywy 9-letniej wówczas Madzi Buczek. Za sprawą Radia Maryja objęły całą Polskę oraz wiele innych krajów. Mszy św. dla jasnogórskich pielgrzymów przewodniczył bp Antoni Długosz z Częstochowy.

Krótko

10 czerwca odbyła się 27. Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców z udziałem kilkuset osób. Mszy św. przewodniczył ks. prał. Mirosław Mikulski – honorowy prezes Katolickiego Stowarzyszenia Sportowców. W pielgrzymce uczestniczyli m.in. narciarze i działacze Uczniowskiego Klubu Sportowego Rawa Siedlce oraz Polskiego Związku Narciarskiego, którzy dotarli na Jasną Górę na nartorolkach.

Reklama

10 czerwca prawie 2 tys. osób zgromadziła na Jasnej Górze 18. Pielgrzymka Poczty Polskiej. Obecny był Przemysław Sypniewski – prezes Zarządu Poczty Polskiej. Tegoroczne hasło: „Poczta Polska w koronie Maryi” nawiązywało do jubileuszu 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej. Eucharystii na Szczycie Jasnogórskim przewodniczył abp Stanisław Nowak, koncelebrował m.in. ks. prał. Jarosław Sroka, duszpasterz pocztowców.

10 czerwca odbyła się pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę, w której uczestniczyło kilka tysięcy osób wraz z Zarządem Krajowym Instytutu Akcji Katolickiej na czele z panią prezes Urszulą Furtak. Mszy św. dla uczestników pielgrzymki przewodniczył bp Mirosław Milewski – krajowy asystent Akcji Katolickiej.

11 czerwca miała miejsce 33. Ogólnopolska Pielgrzymka Ogrodników.

11 czerwca odbyła się 25. Pielgrzymka Lekarzy i Służb Weterynaryjnych. Mszy św. przewodniczył o. Jerzy Brusiło, franciszkanin z Krakowa – krajowy duszpasterz lekarzy weterynarii.

www.jasnagora.com

Jasnogórski telefon zaufania (34) 365-22-55 czynny codziennie od 20.00 do 24.00

Radio Jasna Góra UKF FM 100,6 MHz

2017-06-21 10:04

Wybrane dla Ciebie

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Więcej ...

Niepokalana – nasz ideał

Francisco de Zurbaran

"Niepokalane Poczęcie", Francisco de Zurbaran, olej na płótnie, 1630-1635

Mój przyjaciel powtarza, że Kościół co rusz popełnia błędy. Nie powinien np. ogłosić dogmatu o Niepokalanym Poczęciu. „Dogmat – tłumaczy – dotyczy mojego zbawienia, a ta maryjna prawda nie ma nic wspólnego ze mną. Wiąże się tylko ze zbawieniem Maryi”.

Więcej ...

W sobotę w diecezji opolskiej święcenia biskupia nominata Waldemara Musioła

2022-12-08 07:17

www.diecezja.opole.pl

W sobotę 10 grudnia biskup nominat Waldemar Musioł przyjmie święcenia biskupie w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu - poinformowało biuro prasowe Episkopatu Polski.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Wiara

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Godzina Łaski

Kościół

Godzina Łaski

Maria czy Maryja?

Wiara

Maria czy Maryja?

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Niedziela Kielecka

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...