Reklama

Już jest kalendarz „Niedzieli” na rok 2018

Pięć lat rabanu z Franciszkiem

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Papież Franciszek jest bohaterem kalendarza ściennego „Niedzieli” na rok 2018, w którym mija 5 lat jego pontyfikatu. Argentyński kardynał Jorge Mario Bergoglio, jezuita, został wybrany na papieża 13 marca 2013 r. Przyjął imię Franciszek, wskazując na swoją duchową bliskość z Biedaczyną z Asyżu. Przez całe życie Papież z Argentyny podąża drogą pokory i ewangelicznej prostoty. Przypomnijmy, że w latach swojej pracy w Buenos Aires kard. Bergoglio poruszał się po mieście autobusem lub metrem, samodzielnie robił zakupy na miejskim targowisku i przygotowywał posiłki. Miał ulubiony kiosk, w którym kupował poranne dzienniki. A jako papież osobiście telefonicznie odwołał u kioskarza swoją prenumeratę argentyńskich gazet.

Telefon w dalszym ciągu stanowi dla Ojca Świętego narzędzie komunikacji z różnymi ludźmi i przekazywania swojej czułości. Gdy dowiaduje się o jakiejś szczególnej sytuacji, chwyta za słuchawkę i tak zwyczajnie, jak każdy z nas, wystukuje numer stacjonarny lub komórkowy. Rozmowę rozpoczyna od słów: „Halo, tu Franciszek”. A jak nikt się nie odzywa, to Ojciec Święty nagrywa wiadomość na automatyczną sekretarkę, i wyraża zdziwienie, że ktoś nie odbiera telefonu od papieża. Franciszek wysyła też wzruszające listy, jak ten skierowany do ciężko chorej 10-letniej Paoliny, na miesiąc przed jej śmiercią. Papieski list został odczytany na pogrzebie tej włoskiej dziewczynki i podany do publicznej wiadomości.

Papież Franciszek jest sprawcą rabanu w Polsce w lipcu 2016 r., podczas krakowskiego spotkania z młodzieżą świata. Wyzwolił wtedy prawdziwy entuzjazm wiary u młodych ludzi, poderwał ich z kanapy i posłał na drogi nowej ewangelizacji – do przeróżnych dzieł. Ten papieski raban trwa właściwie przez cały jego pontyfikat. Przy każdej okazji Franciszek prosi w wielkiej prostocie, abyśmy się za niego modlili. Pamiętajmy o tym codziennie, a szczególnie w dniach dla Ojca Świętego najważniejszych: 13 marca 2018 r., gdy przypada 5. rocznica jego wyboru na Stolicę Piotrową, 23 kwietnia 2018 r. – w dniu jego imienin i 17 grudnia 2018 r., gdy będzie obchodził 82. urodziny. W kalendarzu „Niedzieli” na rok 2018 zaznaczone są te dni szczególnej modlitwy za Piotra naszych czasów. Kalendarz ilustrują zdjęcia watykańskiego fotografa Grzegorza Gałązki, na stałe współpracującego z „Niedzielą”.

Kalendarz można zamawiać telefonicznie: nr: 34 324 36 45, 34 369 43 00 lub 34 365 19 17, listownie: Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa lub e-mailem: kolportaz.niedziela@niedziela.pl .

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2017-08-23 10:47

Wybrane dla Ciebie

Młodzież z diecezji bydgoskiej na Jubileuszu Młodych we Włoszech

2025-07-27 19:11

Diecezja bydgoska

Grupa młodych pielgrzymów z diecezji bydgoskiej wyruszyła w niezwykłą podróż, by wziąć udział w Jubileuszu Młodych we Włoszech - wydarzeniu gromadzącym młodzież z całego świata, by wspólnie modlić się, dzielić wiarą i doświadczać wspólnoty Kościoła. Pielgrzymka rozpoczęła się z wtorku 22 na środę 23 lipca.

Więcej ...

Od uzależnień do ewangelizacji. Świadectwo Krzysztofa Sowińskiego – misjonarza cyfrowego

2025-07-26 19:57

Archiwum prywatne Krzysztofa Sowińskiego

Krzysztof Sowiński należy do najpopularniejszych chrześcijańskich twórców internetowych w Polsce. Głosi Ewangelię, prowadzi popularne podcasty, śpiewa w chrześcijańskim zespole i inspiruje innych do powrotu do Pana Boga. „Kościół jest piękny, kochający, pełny życia” - mówi z przekonaniem, choć lata temu jego świat zdominowany był przez uzależnienia.

Więcej ...

Jak VPN i serwery proxy wpływają na bezpieczeństwo i anonimowość online?

2025-07-28 08:36

Materiał sponsora

Cyfrowa transformacja przenosi coraz więcej aspektów życia do internetu. Kwestia prywatności i cyberbezpieczeństwa staje się dziś nie tylko techniczną ciekawostką, ale realnym problemem każdego użytkownika. Wystarczy chwila nieuwagi, by dane osobowe trafiły w niepowołane ręce - dlatego tak istotne jest zrozumienie mechanizmów, które mogą pomóc chronić naszą tożsamość i aktywność w sieci. Dwa najczęściej stosowane narzędzia to VPN i serwery proxy - choć podobne w działaniu, różnią się istotnie pod względem funkcji i zastosowania.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Św. Szarbel – przybytek, w którym Bóg objawia się...

Wiara

Św. Szarbel – przybytek, w którym Bóg objawia się...

Ksiądz oskarżony o przywłaszczenie ponad 600 tys. zł....

Wiadomości

Ksiądz oskarżony o przywłaszczenie ponad 600 tys. zł....

W czasie, kiedy to czytasz, wydarza się kolejny cud św....

Wiara

W czasie, kiedy to czytasz, wydarza się kolejny cud św....

Od uzależnień do ewangelizacji. Świadectwo Krzysztofa...

Kościół

Od uzależnień do ewangelizacji. Świadectwo Krzysztofa...

Rodzina zmarłego harcerza prosi media o uszanowanie...

Kościół

Rodzina zmarłego harcerza prosi media o uszanowanie...

Nowenna do św. Szarbela

Wiara

Nowenna do św. Szarbela

Mazowieckie: Zarzut zabójstwa znajomego dla proboszcza z...

Wiadomości

Mazowieckie: Zarzut zabójstwa znajomego dla proboszcza z...

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Komunikat Archidiecezji Warszawskiej w związku ze...

Kościół

Komunikat Archidiecezji Warszawskiej w związku ze...