Reklama

Niedziela Małopolska

Radość apostolstwa

Mamy nowych animatorów
i ceremoniarzy parafialnych

Monika Ziółkowska

Mamy nowych animatorów i ceremoniarzy parafialnych

Jak co roku na zakończenie wakacji wspólnoty Domowego Kościoła, Ruchu Światło-Życie i Służby Liturgicznej Archidiecezji Krakowskiej spotkały się w Kalwarii Zebrzydowskiej. – Przyjechałem tu, żeby spotkać się ze znajomymi z rekolekcji – mówi Michał, który na oazie wakacyjnej był jak dotąd trzy razy.

W trakcie uroczystej Eucharystii, której 26 sierpnia przewodniczył bp Jan Szkodoń, błogosławieństwo do posługi otrzymało 40 nowych animatorów oraz 39 ceremoniarzy parafialnych. Wśród kapłanów koncelebrujących Mszę św. znaleźli się moderatorzy oaz z całej diecezji, a także moderator generalny Ruchu Światło-Życie, ks. Marek Sędek.

Podczas homilii bp Jan podziękował młodym za ich udział w rekolekcjach i zaangażowanie we wspólnoty. – Apostolstwo przynosi wiele radości; kiedy innym przekazujemy wiarę, to sami się umacniamy – podkreślił i zaapelował do uczestników: – Starajcie się o rozwój wspólnot w duchu tego charyzmatu, który Pan Bóg dał nam przez sł. Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Reklama

Pobłogosławieni właśnie kandydaci na animatorów mają za sobą dwuletni kurs, przygotowujący ich do tej posługi zarówno merytorycznie, jak i duchowo. Do Kalwarii Zebrzydowskiej przyjechali już w piątek, kiedy to zostali przedstawieni Biskupowi przez doświadczonych animatorów. Podczas wieczornej modlitwy prosili o dary Ducha Świętego na czas swojej misji. – Przez te dwa lata pracowałam nad swoimi słabościami i charakterem poprzez posługę w Kościele, pomoc bliźniemu, codzienną modlitwę zwaną Namiotem Spotkania, przez rekolekcje i formację – wyjaśnia Ania, nowo pobłogosławiona animatorka Oazy Dzieci Bożych. Animatorzy podejmą teraz posługę w swoich parafiach – będą prowadzić grupy formacyjne, śpiew oraz dbać o oprawę liturgiczną Eucharystii.

W czasie Mszy św. w Kalwarii błogosławieństwo otrzymały również nowe pary rejonowe Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Oazy – oraz nowożeńcy, którzy swoje powołanie do założenia rodziny odkrywali w Ruchu Światło-Życie. Po zakończeniu Eucharystii przyszedł czas na życzenia dla nowych animatorów, spotkania ze znajomymi z innych wspólnot oazowych, a także wspomnienia z wakacyjnych rekolekcji.

Pielgrzymki Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej mają kilkudziesięcioletnią tradycję. Celina błogosławieństwo animatorskie przyjęła tu trzydzieści lat temu. Dziś wspomina: – Wstawaliśmy wcześnie rano, żeby pociągiem pojechać do Kalwarii. Mszę św. odprawiał kard. Franciszek Macharski. Po niej wszyscy szukali znajomych i rzucali się sobie na szyję. Osoby ze swoich rekolekcji odnajdywaliśmy dzięki emblematom, wypalanym w drewnie, które były pamiątką z oazy.

2017-08-30 12:21

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Nie zwalniają tempa

2020-09-09 11:45

Niedziela lubelska 37/2020, str. IV

Agata, Mateusz i Maria otrzymali krzyże Ruchu Światło-Zycie

Paweł Wysoki

Agata, Mateusz i Maria otrzymali krzyże Ruchu Światło-Zycie

Blisko 200 uczestników, 40 animatorów i moderatorów oraz niewyczerpane pokłady dobra – tak można podsumować wakacje Ruchu Światło-Życie.

Więcej ...

Poseł Wróblewski: Polskę czekają odszkodowania

2020-09-18 11:27

Artur Stelmasiak

Przeciwko ustawie tzw. "Piątka dla Zwierząt" głosowało wielu posłów Zjednoczonej Prawicy. Wśród nich cała Solidarna Polska, wielu posłów Porozumienia, ale także politycy Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Bartłomiej Wróblewski z PiS, który jest prawnikiem konstytucjonalistą, wydał w tej sprawie oświadczenie.

Więcej ...

Projekt "Kultura w sieci"

2020-09-19 09:24

ARCHIWUM ZESPOŁU "ŚLĄSK"

Zapraszamy do oberzenia projektu "Kultura w sieci". Jest on realizowany przez Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater dla Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Odbędą się 3 premiery koncertowe online.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Terlecki: koalicja praktycznie nie istnieje

Polityka

Terlecki: koalicja praktycznie nie istnieje

Młodości, ty do Kościoła przychodź!

Kościół

Młodości, ty do Kościoła przychodź!

Nigeria: chrześcijanie spaleni żywcem

Kościół

Nigeria: chrześcijanie spaleni żywcem

On przemawia

Wiara

On przemawia

Kard. Nycz: tłumów już nie będzie, cieszmy się z...

Polska

Kard. Nycz: tłumów już nie będzie, cieszmy się z...

Nikt nikogo nie zmusza do kapłaństwa

Niedziela Łódzka

Nikt nikogo nie zmusza do kapłaństwa

Jasna Góra żegna Emmę Morosini - najstarszą pieszą...

Jasna Góra

Jasna Góra żegna Emmę Morosini - najstarszą pieszą...

Kard. Sarah: „Z radością powróćmy do Eucharystii”

Watykan

Kard. Sarah: „Z radością powróćmy do Eucharystii”

Watykan: nowa diecezja bpa Kałuży

Watykan

Watykan: nowa diecezja bpa Kałuży