Reklama

Niedziela Małopolska

Żyje w swym dziele

Ks. Piotr Mikołaj Marks do ostatnich dni swego życia pełnił posługę w konfesjonale

Archiwum ARKi

Ks. Piotr Mikołaj Marks do ostatnich dni swego życia pełnił posługę w konfesjonale

W pierwszą rocznicę śmierci śp. ks. Piotra Mikołaja Marksa, 15 listopada br. Apostolat Ratunku Konającym (ARKa) zaprasza na spotkanie do krakowskich Łagiewnik. Z sanktuarium Bożego Miłosierdzia kapłan był związany przez ostatnie lata swej posługi, tu odprawiał Msze św., tu spowiadał, tu powstało dzieło jego życia

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rektor sanktuarium, ks. Franciszek Ślusarczyk, w czasie homilii wygłoszonej w dzień pogrzebu przypomniał o poważnej operacji, którą kapłan przeżył jako młody człowiek, i podkreślał: – Od chwili przeszczepu serca, przez prawie 20 lat „życia na kredyt”, ks. Piotr miał właściwie tylko jeden cel: pomagać ludziom w spotkaniu z Bogiem tu, na ziemi, by mogli z nadzieją i ufnością spoglądać w stronę nieba.

Miał zadanie

I chociaż wszyscy, którzy znali ks. Piotra, mieli świadomość, jak kruche było to życie, to jego śmierć ich zaskoczyła. A po roku od tamtych bolesnych dla nich wydarzeń powtarzają, że ks. Piotr Mikołaj Marks – założyciel i ojciec duchowy Apostolatu Ratunku Konającym – Dzieła Pokutnego, Adoracji Najświętszego Sakramentu i Nieustannej Koronki za chorych, cierpiących i konających – żyje i wspiera dzieło, które promieniście rozprzestrzenia się coraz dalej i dalej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Krakowianka, Barbara Grabowska opowiada: – Kiedy w 2011 r. ks. Piotr znalazł się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, widział, że Boże zamiary się urzeczywistniają. Szukał ludzi, którzy mu w tak wielkim zadaniu pomogą. Szukał ich w konfesjonale. Wskazywał drogę do dalszych zadań. Zachęcał do podejmowania postu i pracy nad sobą. Pokuta, do której Matka Boża wzywała w Fatimie i dziś wzywa w Medjugorje, stała się podwaliną pod wielkie dzieło ratowania dusz na wieczność. Pani Barbara wspomina, że pomysł utworzenia SMS-owej koronki za konających zrodził się w konfesjonale. Dodaje: – Potem zaistniała potrzeba wspierania odchodzących z tego świata także poprzez upraszanie im miłosierdzia Bożego na chwile przejścia z tego świata do wieczności, stąd stała adoracja Najświętszego Sakramentu przez całą dobę, w każdy pierwszy piątek miesiąca.

Poszła w świat

Gdy dopytuję, jak działa SMS-owa koronka za konających, moja rozmówczyni wyjaśnia, że w każdy dzień tygodnia inna osoba – koordynatorka wysyła SMS-y z imionami osób, za które trzeba się modlić. Wyznaje: – To dzień naszej służby Panu Bogu. Pan Jezus uzdalnia nas do tej posługi – każda z nas ma blisko 200 SMS-ów do rozesłania. Doświadczamy mocy z wysoka. Ci, którzy od nas otrzymują prośbę o modlitwę za nieznaną osobę, bardzo się cieszą, że mogą pomodlić się w jej intencji koronką. Dodaje, że w ostatnim roku życia ks. Piotra SMS-owa koronka została poszerzona o osoby w najrozmaitszych cierpieniach; tych fizycznych i psychicznych, o ludzi w śmierci duchowej. I podkreśla: – Liczne świadectwa mówią o otrzymanym ratunku i odejściach pełnych pokoju, po pojednaniu się z Bogiem i bliźnimi. Koronka poszła w świat. Zgłaszają się chętni do modlitwy z różnych krajów. Niektórym imię osoby potrzebującej modlitwy wysyłamy mailem, do wielu z zagranicy – przez WhatsAppa. Przychodzą prośby o modlitwę w różnych językach. Za konających modlą się koronką ludzie m.in. w Meksyku, Anglii, Irlandii, Niemczech, Francji…

Reklama

Stanowią wielką pomoc

Koordynatorką SMS-owej koronki jest też Sabina Borsuk z Lublina. Pracująca od ponad 20 lat w lubelskim hospicjum p. Sabina wyznaje: – Z radością przyjmowałam informacje o tworzonych przez ks. Piotra dziełach Apostolatu Ratunku Konającym i włączałam się w nie. Doświadczałam, że dla dzieł Bożych nie ma wymiaru odległości, a Duch Święty zawsze daje czas. Dzięki TV Milosierdzie mogłam uczestniczyć, będąc w Lublinie, we Mszach świętych koncelebrowanych przez ks. Piotra w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Przekonuje, że każde słowo homilii ks. Piotra było wymownym wyrazem Słów Chrystusa. I dodaje: – Zauważyłam, że słuchane przez chorych i konających treści homilii ks. Piotra, jak ta z 1 listopada 2016 r. (moja rozmówczyni przyznaje, że ma tę homilię wgraną na komórkę), to duchowa brama do nieba. Przekonuje: – Pozostawione przez ks. Piotra słowa stanowią wielką pomoc dla duszy człowieka zagubionego, a często są przysłowiową ostatnią deską ratunku.

Więcej informacji o rozwijającym się dziele śp. ks. Piotra, m.in. świadectwa, ale też sposoby dołączenia do Apostolatu, można znaleźć na: apostolatratunkukonajacym.pl .

Podziel się:

Oceń:

0 0
2017-11-08 11:46

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Jubileusz kresowiaków

Miłośnicy dawnych Kresów Wschodnich RP wraz z ks. Władysławem Gieńcem

Piotr Jackowski

Miłośnicy dawnych Kresów Wschodnich RP wraz z ks. Władysławem Gieńcem

Jubileusz 30-lecia działalności świętował Klub Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

Więcej ...

Benedykt XVI - papież w latach 2005-2013

Grzegorz Gałązka

"Mozart teologii" - tak jeden z niemieckich dostojników kościelnych nazwał przed laty zmarłego w wieku 95 lat emerytowanego papieża Benedyka XVI, który stał na czele Kościoła katolickiego od 2005 do 2013 roku. On sam po swoim wyborze po śmierci św. Jana Pawła II mówił o sobie, że jest "skromnym pracownikiem winnicy Pana".

Więcej ...

Ogólnopolskie Sympozjum Warsztaty „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia”

2024-04-16 09:52

Mat.prasowy

Fundacja Dwanaście Kroków zaprasza na Ogólnopolskie Sympozjum Warsztaty „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia” odpowiedzią na współczesne trudności psychiczne i duchowe.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmarła wybitna socjolog i analityk polityczny prof....

Wiadomości

Zmarła wybitna socjolog i analityk polityczny prof....

Jezus mówi dziś o głodzie, który zagnieżdża się w...

Wiara

Jezus mówi dziś o głodzie, który zagnieżdża się w...

Koniec procesu o cud za wstawiennictwem siostry Barbary...

Kościół

Koniec procesu o cud za wstawiennictwem siostry Barbary...

Jak wybiera się nowego biskupa? - wywiad z kard....

Kościół

Jak wybiera się nowego biskupa? - wywiad z kard....

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

Smoleńsk. Niezabliźniona rana

Wiadomości

Smoleńsk. Niezabliźniona rana

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Kościół

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Maryja – Matką s. Faustyny

Wiara

Maryja – Matką s. Faustyny