Reklama

Niedziela Przemyska

Idźcie i głoście!

Podziękowania dla prowadzących rekolekcje

Archiwum parafii

Podziękowania dla prowadzących rekolekcje

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Inicjatorami rekolekcji ewangelizacyjnych w Błażowej był Krąg Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie. W zorganizowaniu rekolekcji pomogły pozostałe grupy duszpasterskie parafii (Akcja Katolicka, Grupa Modlitewna, Intronizacyjna, Oaza młodzieżowa). Nad całością czuwali Lucyna i Mariusz Wackowie z Kręgu Domowego Kościoła. Wspólnie z ks. dziekanem Jackiem Rawskim, ks. Tomaszem Brodowiczem, ks. Jackiem Wilkosem oraz wieloma życzliwymi osobami udało się rekolekcje zorganizować w Zespole Szkół w Błażowej. Dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły Ewy Kozubek, budynek gimnazjum, szkoły podstawowej, stołówka i hala sportowa zmieniły się w „dom rekolekcyjny”. Wiele osób z niedowierzaniem patrzyło na to, co się dzieje, ponieważ do tej pory nie uczestniczyło w rekolekcjach całodniowych odbywających się w szkole. Większość z nas przywykła do rekolekcji prowadzonych w kościele. Zawsze, kiedy pojawia się coś nowego, pojawiają się też pytania: kto przyjdzie na takie rekolekcje, pomimo że zaproszeni są wszyscy? Czy można zostawić wszystkie ważne sprawy? Przecież każdy z nas nie ma czasu. A jednak...

Rekolekcje rozpoczęły się w piątek wieczorem. Przybyło wielu parafian, mieszkańcy sąsiednich miejscowości, a nawet z Warszawy. Ponad 300 osób. Przybyli sami, ze znajomymi, z małżonkami, wielu przyszło całymi rodzinami z małymi dziećmi. Pomimo zmęczenia po całym tygodniu pracy, przyszli, aby posłuchać Słowa Bożego i powierzyć swoje sprawy Bogu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Nauki rekolekcyjne prowadził ks. Marek Zajdel, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rymanowie-Zdroju. Piękną oprawę muzyczną rekolekcji zarówno podczas konferencji, jak i Mszy św. zapewnili Iwona i Tadeusz Śliwkowie (współprowadzący rekolekcje).

Każdy dzień rekolekcji ewangelizacyjnych to wspólne konferencje, na których rozważane było Słowo Boże. Następnie odbywały się spotkania i praca w grupach z animatorami. Każdy uczestnik miał możliwość przeżywać swoje życie „na nowo” – wsłuchując się w słowa Pisma Świętego, mógł podzielić się z innymi tym, co czuje, jak je odbiera i w jaki sposób doświadcza Bożej miłości. Pięknym i ważnym przeżyciem podczas rekolekcji była sobotnia modlitwa wstawiennicza. Każdy mógł powierzyć Bogu swoje troski, z którymi przyszedł na spotkanie, wypowiadając je głośno, bądź też chowając w sercu – z nadzieją, że Bóg je usłyszy. Pomiędzy spotkaniami był czas na swobodne rozmowy pomiędzy uczestnikami.

Reklama

Wspólna modlitwa, ale jednocześnie zabawa i śpiew w pogodny wieczór sprzyjały wzajemnym, bliskim i życzliwym relacjom między uczestnikami. Jednocześnie z dorosłymi swoje rekolekcje miały też dzieci. Pod opieką Sióstr Prezentek, nauczycieli Szkoły Podstawowej i Publicznego Przedszkola w Błażowej miło spędzały czas w oddziale przedszkolnym i świetlicy szkolnej. Dzieci brały udział w grach i zabawach integracyjnych. Aktywnie uczestniczyła w rekolekcjach nasza młodzież oazowa i gimnazjalna, która jednocześnie pomagała przygotować sale, obsługiwała w stołówce, opiekowała się dziećmi, pomagała w pracach porządkowych. W każdy dzień w kaplicy była odprawiana Eucharystia, w której brali udział wszyscy, bez względu na porę – każdy chciał podziękować za dar wspólnych lekcji duchowych i wzmocnić się Słowem Bożym trafiającym prosto do serc słuchających.

Niedziela była dniem podsumowań, refleksji, świadectw i podziękowań za to, co się wydarzyło podczas trzech dni. Dominował temat Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Były dwa świadectwa osób wyzwolonych dzięki interwencji Bożej poprzez właśnie rekolekcje ewangelizacyjne i ludzi, którymi posłużył się Jezus, aby właśnie oni znaleźli się w tym miejscu i tym czasie. Na koniec nie zabrakło podziękowań dla prowadzących, organizatorów i wszystkich osób, które przyczyniły się do zorganizowania rekolekcji i błogosławieństwa wszystkich uczestników. Gdy na zakończenie wybrzmiewała pieśń „Zjednoczeni w Duchu”, na sali czuć było Jego obecność.

Reklama

Potwierdzeniem działania Ducha Świętego była atmosfera, jaka panowała od samego początku – wielkiej otwartości i życzliwości organizatorów, prowadzących, obsługujących i uczestników. Mamy nadzieję, że owocem będzie również idąca za tym przemiana wewnętrzna – duchowa, każdego uczestnika rekolekcji, który znalazł czas dla Boga.

Dziękujmy Bogu za wszystkich ludzi, którzy tworzą takie dzieła.

Podziel się:

Oceń:

2017-11-22 12:45

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Akceptować i wspierać

Niedziela Ogólnopolska 4/2023, str. 9

Karol Porwich/Niedziela

Katecheta nie może uczyć religii w sposób moralizatorski, bo to odpycha młodych. Musi za to mieć odwagę włożyć kij w mrowisko.

Więcej ...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Adobe Stock

Litania Loretańska to jeden z symboli miesiąca Maja. Jest ona także nazywana „modlitwą szturmową”. Klamrą kończąca litanię są wezwania rozpoczynające się od słowa ,,Królowo”. Czy to nie powinno nam przypominać kim dla nas jest Matka Boża, jaką ważną rolę odgrywa w naszym życiu?

Więcej ...

Noc Muzeów - Światło Miłosza

2024-05-13 18:43
Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

Fatima - główne treści orędzia Matki Bożej

Europa

Fatima - główne treści orędzia Matki Bożej

107. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie

Wiara

107. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie

Czego tak naprawdę Maryja oczekuje od nas wołaniem z...

Wiara

Czego tak naprawdę Maryja oczekuje od nas wołaniem z...

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

8 maja - wielkie pompejańskie święto

Kościół

8 maja - wielkie pompejańskie święto

Zmarł Jacek Zieliński, współtwórca zespołu Skaldowie

Wiadomości

Zmarł Jacek Zieliński, współtwórca zespołu Skaldowie

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela