Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Finał tuż tuż

Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie

Piotr Wyparło MFKiPZ

Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie

Setki kilometrów dzielą ponad 30 polskich miast, gdzie odbyły się eliminacje XXIV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika – jednej z wizytówek naszej diecezji i jej znakomitego towaru eksportowego. Jednak Boże Narodzenie i wspólne kolędowanie zbliża ludzi! Ponad 120 solistów i grup (półtora tysiąca osób) wyłonionych z ponad 1600 zgłoszonych do eliminacji wykonawców już od 11 stycznia 2018 r. zaprezentuje się na scenie w będzińskiej szkole muzycznej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przesłuchania finałowe potrwają od czwartku do soboty (11-13 stycznia 2018 r.) niemal przez cały dzień – od rana do wieczora. Ich harmonogram znaleźć można na stronie www.mfkip.pl . Wśród wykonawców, jak co roku, nie zabraknie barwnych zespołów ludowych, klasycznych chórów, dzieci i młodzieży, Ukraińców i Białorusinów. Wykonają oni najpiękniejsze kolędy i pastorałki, które – wykonywane z serca, z ogromnym przejęciem – brzmią dużo lepiej niż te puszczane w marketach, a nawet komercyjnie nagrywane przez popularne zespoły.

– Będzie różnorodnie, barwnie i radośnie – jak zawsze w tych dniach w Będzinie. Podczas Festiwalu przypominamy wszystkim, że Bóg rodzi się dla każdego z nas, że możemy cieszyć się, iż chce być z nami, że możemy tę radość wyśpiewać – mówi ks. Piotr Pilśniak, dyrektor Festiwalu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Radość i pasja wspólnego śpiewu jest ważna, ale konkurs rządzi się swoimi prawami – zwycięzców Festiwalu wybierze jury złożone z profesorów polskich akademii muzycznych. Przewodniczy mu w tym roku prof. dr hab. Teresa Krasowska z Akademii Muzycznej w Poznaniu i Instytutu Muzyki UMCS w Lublinie, a wraz z nią oceniać wykonawców będą prof. dr hab. Benedykt Odya z Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz ks. dr hab. Paweł Sobierajski reprezentujący Akademię Muzyczną w Katowicach.

Reklama

Laureatów poznamy 14 stycznia o godzinie 16.00 podczas odbywającego się w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na osiedlu Syberka w Będzinie Koncerty Galowego, który od lat reżyseruje Dariusz Wiktorowicz. Poza najpiękniejszymi kolędami zobaczymy też filmy odpowiadające na pytanie, jak spędzamy Boże Narodzenie. Na to pytanie odpowiedzą m.in. Małgorzata Foremniak i Wojciech Malajkat, a także osoby spędzające święta w pracy – policjanci, lekarze czy strażacy.

Wstęp na przesłuchania finałowe i Koncert Galowy jest wolny. Całość wydarzenia będzie także transmitowana na żywo w Internecie na stronie www.mfkip.pl .

Po raz drugi partnerem strategicznym i mecenasem Festiwalu jest Polska Spółka Gazownictwa. Patronat honorowy nad imprezą objęli m.in. bp Grzegorz Kaszak i marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Festiwal odbywa się pod patronatem medialnym Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Podziel się:

Oceń:

2017-12-27 11:10

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Radosny śpiew najmłodszych

Ks. Adam Stachowicz

Więcej ...

Przemyśl: Msza żałobna w intencji abp. Michalika

2026-05-08 16:57
Abp. Wacław Depo

Łukasz Sztolf

Abp. Wacław Depo

- Modlimy się dzisiaj, dziękując za jego piękne życie i prosimy, aby te dzieła, nad którymi pracował, zaowocowały także w naszej rzeczywistości - powiedział abp Adam Szal podczas Mszy świętej żałobnej w intencji śp. abp. Józefa Michalika. Homilię w pierwszym dniu uroczystości pogrzebowych wygłosił abp Wacław Depo. Rozpoczynając, metropolita częstochowski powrócił do nauczania zmarłego abpa Michalika i jego spojrzenia na koniec ziemskiego życia, który mówił, że życie człowieka wierzącego jest radością i nadzieję, poruszania się w obecności Boga.

Więcej ...

Majowe podróże z Maryją: Kraków - U stóp Loretańskiej Pani w kapucyńskiej ciszy

2026-05-09 19:40
Krakowskie Loreto

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska

Krakowskie Loreto

Nasza majowa pielgrzymka szlakiem franciszkańskich sanktuariów maryjnych dociera do Krakowa, miasta świętych i królów. Skręcamy z gwarnego rynku w cichą ulicę Loretańską, by wejść w progi kościoła Ojców Kapucynów. To miejsce szczególne na mapie franciszkańskiego świata – tu, w przylegającym do kościoła Domku Loretańskim, mieszka Maryja w swej tajemnicy nazaretańskiego życia.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Pompeje: świadectwo Polki podczas wizyty Papieża

Kościół

Pompeje: świadectwo Polki podczas wizyty Papieża

31 spojrzeń Maryi: Spojrzenie uważne na drugiego

Wiara

31 spojrzeń Maryi: Spojrzenie uważne na drugiego

Fatima: policja apeluje o uwagę na drodze do osób...

Kościół

Fatima: policja apeluje o uwagę na drodze do osób...

Nowenna o pokój za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej

Wiara

Nowenna o pokój za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej

Oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie ws....

Kościół

Oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie ws....

Kolejne podpalenie świątyni katolickiej

Kościół

Kolejne podpalenie świątyni katolickiej

Podano szczegóły uroczystości pogrzebowych abp. Józefa...

Kościół

Podano szczegóły uroczystości pogrzebowych abp. Józefa...

W Australii dzieci przystępują do bierzmowania... przed...

Kościół

W Australii dzieci przystępują do bierzmowania... przed...

Papież zadzwonił do działu obsługi klienta....

W wolnej chwili

Papież zadzwonił do działu obsługi klienta....