Reklama

Niespokojni Nadzieją powitali Nowy Rok

Sylwestrowa radość Niespokojnych Nadzieją

Mariusz Kipigroch

Sylwestrowa radość Niespokojnych Nadzieją

Niespokojni Nadzieją to działająca przy Bractwie Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski na Jasnej Górze i pod patronatem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, grupa dla panien w wieku od 25 do 40 lat, a także kawalerów w wieku od 25 do 45 lat pragnących znaleźć dobrego męża i dobrą żonę oraz zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Opiekę nad grupą sprawują o. Roman Wit OSPEE oraz starsza bractwa – Maria Emanuel Dziemian.

Na progu 2018 r. Niespokojni Nadzieją uczestniczyli we Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem abp. Depo, a następnie w spotkaniu opłatkowym, podczas którego każdy z osobna uzyskał pasterskie błogosławieństwo. Myśl przewodnia spotkania skupiała się m.in. na zachęcie do dążenia drogą cierpliwości i ufności w oczekiwaniu na Objawienie za przykładem Symeona – człowieka przepełnionego głęboką i nadającą sens życiu nadzieją.

Wcześniej Niespokojni Nadzieją uczestniczyli w czterodniowym wydarzeniu sylwestrowym, wypełnionym modlitwą i refleksją oraz rozmowami przy ognisku. Najpierw były Msza św. i modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie i uwolnienie z o. Marcinem Ciechanowskim OSPPE, egzorcystą, oraz o. Romanem Witem. Wygłoszone konferencje były oparte na ewangelicznym opisie cudu w Kanie Galilejskiej. Ania i Piotr – małżeństwo z wieloletnim stażem – podzielili się doświadczeniami swojego życia małżeńskiego. Podkreślili, jak istotne jest dbanie o to, aby w stągwiach serc małżonków nie zabrakło czystej wody, którą Pan Jezus cudownie przemienia w wino – będące znakiem obfitości Bożego błogosławieństwa.

Do cudu w Kanie Galilejskiej nawiązywał również podczas swojej konferencji o. Michał Legan OSPPE. Wskazywał, że do tego, aby Pan Jezus mógł przemieniać wodę w wino, niezbędne są takie elementy, jak ubóstwo – na wzór pary młodej, czystość – na wzór Maryi oraz posłuszeństwo – na wzór usługujących. Zwrócił uwagę na analogię Bożego Narodzenia, kojarzącego się z białymi pieluszkami, w które owinięty był nowo narodzony Pan Jezus, z białymi płótnami całunu, w który zawinięte było ciało Chrystusa w grobie, oraz z obrusem na ołtarzu eucharystycznym, białą suknią panny młodej, białym obrusem w domu rodzinnym oraz białym prześcieradłem w małżeńskim łożu.

Reklama

Podczas konferencji Marii Emanuel Dziemian członkowie grupy Niespokojni Nadzieją usłyszeli o mocy zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Wielu uczestników wydarzenia sylwestrowego złożyło świadectwo otrzymania niezwykłych łask wyproszonych przez Matkę Bożą Częstochowską.

Niespokojni Nadzieją mieli okazję doświadczyć atmosfery weselnej podczas trwającej do białego rana zabawy sylwestrowej. Zwieńczeniem całego wydarzenia sylwestrowego była Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze 1 stycznia 2018 r. wraz z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Kierując się słowami św. Jana Pawła II: „Maryjo, Matko nadziei, bądź z nami na naszych drogach” oraz pragnąc obecności Matki Bożej w swoim życiu, członkowie Niespokojni Nadzieją pozwalają się prowadzić Maryi na drodze ku realizacji swojego powołania do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego oraz założenia rodziny na fundamentach wiary katolickiej. Obecnie Niespokojni Nadzieją przygotowują się do balu karnawałowego, zaplanowanego na dni 9-11 lutego 2018 r., na który zapraszają osoby poszukujące dobrego męża i dobrej żony. Od 6 stycznia 2018 r. dla Niespokojnych Nadzieją w każdą pierwszą sobotę miesiąca będzie się odbywał cykl spotkań na Jasnej Górze, w Kaplicy Różańcowej, w godz. 12.00-14.00. Będzie je prowadził o. Włodzimierz Ogorzałek OSPPE. Wszelkie informacje można uzyskać na stronie: http://bractwokrolowejpolski.pl/category/niespokojni-nadzieja/. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Kontakt: niespokojni.nadzieja@gmail.com

2018-01-17 10:04

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Abp Depo: prawo stanowione nie może być sprzeczne z prawem naturalnym

Karol Porwich "/Niedziela"

Podstawą wartości nie mogą być tymczasowe i zmienne większości opinii publicznej, ale wyłącznie uznanie obiektywnego prawa moralnego, które jako prawo naturalne wpisane jest w serce człowieka - mówił we wtorek do polskich parlamentarzystów, cytując słowa Jana Pawła II, abp Wacław Depo.

Więcej ...

Patronka od... Decyzji serca

Niedziela Ogólnopolska 39/2015, str. 22-23

Obraz Matki Klary, który zostanie umieszczony w jednej z kaplic sanktuarium
św. Jana Pawła II

Małgorzata Cichoń

Obraz Matki Klary, który zostanie umieszczony w jednej z kaplic sanktuarium św. Jana Pawła II

By zostać siostrą zakonną... uciekła z domu. O bł. Klarze Ludwice Szczęsnej rozmawiamy z m. Agnieszką Renatą Kijowską SSCJ, przełożoną generalną Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

Więcej ...

Częstochowa: Spotkanie Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji

2023-02-08 13:25

Biuro Prasowe Jasnej Górze

Na Jasnej Górze sprawowana była Msza św. w ramach roboczego spotkania Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski odbywającego się w Częstochowie. Wśród tematów obrad znalazły się m.in. propozycje duszpasterskie na Rok Jubileuszowy 2025, w tym wypracowanie nowych narzędzi (np. w mediach społecznościowych) pozwalających zwłaszcza młodym, a także w parafiach, odkrywać, czym jest Kościół w świetle nauczania Soboru Watykańskiego II.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Elbląg: będzie proces beatyfikacyjny Aleksandry Gabrysiak...

Kościół

Elbląg: będzie proces beatyfikacyjny Aleksandry Gabrysiak...

Poznań: Zatrzymano sprawcę dewastacji kościoła w...

Wiadomości

Poznań: Zatrzymano sprawcę dewastacji kościoła w...

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie...

Wiara

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie...

Sednem życia religijnego ma być słuchanie serca

Wiara

Sednem życia religijnego ma być słuchanie serca

To cud! Matka Boża go uzdrawia! Świadectwo wstawiennictwa...

Wiara

To cud! Matka Boża go uzdrawia! Świadectwo wstawiennictwa...

Czy w piekle też jest życie wieczne?

Czy w piekle też jest życie wieczne?

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego...

Kościół

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego...

5 powodów, dla których warto pójść do spowiedzi

Wiara

5 powodów, dla których warto pójść do spowiedzi

Bp Zbigniew Zieliński nowym biskupem...

Kościół

Bp Zbigniew Zieliński nowym biskupem...