Reklama

Kultura

Rodzinne kolędowanie Z Arką Noego

Arka Noego prowadzi radosną ewangelizację i promuje więzi rodzinne

Marian Sztajner/Niedziela

Arka Noego prowadzi radosną ewangelizację i promuje więzi rodzinne

„Tacy duzi” i „tacy mali” szczelnie wypełnili 19 stycznia br. Bazylikę Jasnogórską, by kolędować wspólnie ze słynnym dziecięcym zespołem Arka Noego. Koncert zorganizowała Fundacja NIEDZIELA. Instytut Mediów we współpracy z redakcją Tygodnika Katolickiego „Niedziela” – patronem medialnym. Honorowy patronat nad koncertem objęli: abp Wacław Depo – metropolita częstochowski oraz o. Marian Waligóra OSPPE – przeor Jasnej Góry

Uczestników rodzinnego kolędowania powitał abp Wacław Depo. Przypomniał słowa św. Jana Pawła II, że Boże Narodzenie to święto odnalezionego sensu życia oraz że każde rodzące się dziecko jest dowodem na to, iż Pan Bóg nie zniechęcił się do człowieka. O. Marian Waligóra podziękował za pomysł rodzinnego kolędowania na Jasnej Górze z Arką Noego. – Naszym pragnieniem jest, aby to wspólne uwielbienie Chrystusa w tajemnicy Jego Wcielenia wzmocniło rodziny chrześcijańskie także w wierności Zbawicielowi, który przeżywał człowieczeństwo właśnie w rodzinie – powiedział prowadzący spotkanie Marian Florek ze Studia TV „Niedziela”. – Bo przecież rodzina ludzka w swoim dążeniu do zbawienia ma doskonały wzór w Świętej Rodzinie z Nazaretu. Wyjaśnił też intencję koncertu, którą było okazanie solidarności z rodzinami żyjącymi w Syrii na Bliskim Wschodzie, w miejscu wojny i prześladowań chrześcijan.

W Bazylice Jasnogórskiej z Arką Noego i honorowymi patronami koncertu kolędowali również: Jadwiga Wiśniewska – posłanka do Parlamentu Europejskiego, Konrad Głębocki – poseł na Sejm, o. Mariusz Tabulski OSPPE – definitor generalny Zakonu Paulinów, o. Jan Poteralski OSPPE – podprzeor Jasnej Góry, mec. Ireneusz Wilk – prezes Fundacji Niedziela. Instytut Mediów, Lidia Dudkiewicz – redaktor naczelna „Niedzieli”, ks. inf. Ireneusz Skubiś – honorowy redaktor naczelny „Niedzieli”, Rycerze Kolumba z delegatem stanowym Tomaszem Wawrzkowiczem, Artur Dąbrowski z Zarządu Krajowego Akcji Katolickiej, ks. Mariusz Boguszewski – reprezentujący Sekcję Polską Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Nie zawiodła publiczność z bliska i z daleka – na jasnogórski koncert przyjechały grupy z dalekiego Podlasia i z okolic Warszawy.

Obecni byli również goście specjalni, bez pomocy których koncert nie mógłby się odbyć: Euro Holding reprezentowali przewodnicząca Rady Nadzorczej Zofia Kowalska i prezes Zarządu Krzysztof Suski, który przybył na koncert wraz z rodziną; firma Sky Estate – z prezes Zarządu Anną Bielińską; AOT Energy; VIVUS.PL – z dyrektorem Markiem Bosakiem, obecnym także z rodziną; oraz firma Bakalland.

Reklama

Arkę Noego prowadzi od początku Robert Friedrich – kompozytor, wokalista, autor tekstów, gitarzysta. – Od tego miejsca, od Jasnej Góry, bardzo dużo w naszym życiu się zaczęło i zmieniło, dlatego przyjechaliśmy, aby razem kolędować i zaśpiewać kilka naszych piosenek – wyjaśnił Robert Friedrich. Przypomniał, że pierwsza piosenka „Nie boję się, gdy ciemno jest” , która stała się wielkim przebojem, została napisana z okazji wizyty Jana Pawła II w Polsce. – Gdy trzymamy się Boga za ręce, nie musimy się niczego bać, bo On, ten Dobry Ojciec, zawsze nam pomoże – zapewniał. Robert Friedrich opowiadał również o swojej, liczącej siedmioro dzieci i ośmioro wnuków, rodzinie oraz o bliskich relacjach ze starszym pokoleniem. – Na początku naszego śpiewania dzieci często słyszały w szkole, że są gwiazdami. Pan Bóg pomógł mi znaleźć właściwą odpowiedź. Powiedziałem dzieciom: Tak, jesteście gwiazdami – betlejemskimi. A co robi Gwiazda Betlejemska? – Prowadzi do Jezusa.

Radosny i spontaniczny występ zespołu udzielił się publiczności, która udowodniła, że Arka Noego, która przez swoją muzykę promuje więzi rodzinne i prowadzi radosną ewangelizację, jest popularnym i kochanym zespołem. Wspólnie śpiewano kolędy i pastorałki, m.in. „Gdy śliczna Panna”, „Świeć, gwiazdeczko mała, świeć, do Jezusa prowadź mnie”, największe przeboje Arki, m.in. „Taki duży, taki mały”, oraz piosenkę z najnowszej płyty „Wyjątkowy osioł”. Były również piosenki ze specjalną dedykacją: dla dziadków i babć, dla mam i ojców oraz dla Matyldy z Arki i wszystkich Mariuszów obchodzących w tym dniu imieniny.

Jasnogórski koncert był piękną okazją do wspólnej modlitwy śpiewem, do wspominania naszych braci na Bliskim Wschodzie, w kraju dotkniętym wojną. Po zakończeniu koncertu abp Wacław Depo udzielił zgromadzonym w bazylice pasterskiego błogosławieństwa. Zespół Arka Noego uczestniczył również w Apelu Jasnogórskim.

2018-01-24 12:43

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Opowieści Bożonarodzeniowe

Monika Łukaszów

Opowieści Bożonarodzeniowe – to tytuł koncertu jaki w niedzielę 22 stycznia br. odbył się w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na legnickim osiedlu Piekary.

Więcej ...

Kard. Kazimierz Nycz spotkał się z Patrickiem Kellym, przywódcą Rycerzy Kolumba

2022-12-03 12:47

Rycerze Kolumba

Metropolita warszawski rozmawiał w piątek z przywódcą międzynarodowej wspólnoty Rycerzy Kolumba o pomocy Ukrainie. Rozmowa dotyczyła reakcji Kościoła i narodu polskiego na kryzys humanitarny związany z wojną za naszą wschodnią granicą.

Więcej ...

Dwa nieoczywiste znaczenia biblijnego „nawracajcie się”

2022-12-03 16:31

S. Amata CSFN

Rozważanie do Ewangelii: Mt 3:1-12

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

Modlitwa

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

Watykan: Na placu Świętego Piotra zapalono światła na...

Aktualności

Watykan: Na placu Świętego Piotra zapalono światła na...

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wielki misjonarz

Święci i błogosławieni

Wielki misjonarz

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Niedziela Lubelska

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Dwa paradoksy Adwentu

Rok liturgiczny

Dwa paradoksy Adwentu

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Sport

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...