Reklama

Z życia ruchu Światło-Życie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dzień Wspólnoty

19 stycznia w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Częstochowie odbył się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Częstochowskiej dla regionu częstochowskiego. Mszy św. przewodniczył moderator generalny Ruchu ks. Roman Litwińczuk.
Jak głosić Jezusa innym przez Maryję Niepokalaną? Oto świadectwo jednego z uczestników:
Od pewnego czasu mój stosunek do Maryi był pełen chłodu. Nie umiałam się do Niej zwracać tak jak kiedyś, traktować jak Matkę. Skutkowało to kryzysem Różańca. Coraz rzadziej też odwiedzałam Maryję na Jasnej Górze. Oddalałam się od Niej.
I oto Pan Bóg zaprowadził mnie na dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Tematem przewodnim była właśnie Ona, Maryja, Niepokalana Matka Kościoła. Im dalej zagłębiałam się w Tę tajemnicę, w Jej tajemnicę, tym bardziej czułam obecność Maryi czy to na spotkaniu w grupie, czy na Eucharystii. Zrozumiałam, na nowo odkryłam, że nie będę prawdziwą chrześcijanką bez Maryi. To Ona ma stać się moją przewodniczką w kroczeniu za Chrystusem.
Od tamtego dnia zmienia się moja relacja do Maryi. Otwieram się na Jej macierzyńską dobroć i ciepło. Wiem, że jest przy mnie i opiekuje się mną - swoim dzieckiem. Teraz, kiedy tylko jestem w Częstochowie, staram się odwiedzać Maryję w Domu Jasnogórskim. Chwała Panu! (Iza)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Oprac. Agnieszka Purgal

Warsztaty ewangelizacyjne

W dniach 1-3 lutego w "Świętej Puszczy" odbywały się warsztaty ewangelizacyjne pod hasłem Biada mi, gdybym nie głosił Ewangeli". Prowadzili je ks. Tomasz Knop i Wspólnota Jordan. Do Domu Rekolekcyjnego "Święta Puszcza" przybyły 22 osoby, aby w twórczy i aktywny sposób uczyć się podstaw skutecznej ewangelizacji. Poznawali m.in. jak układać plan, tworzyć dobrą ekipę i efektywnie prowadzić akcję ewangelizacyjną. Mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami przedstawiania świadectwa, rolą i znaczeniem muzyki oraz śpiewu w ewangelizacji. Nie brakło również czasu na spotkania dotyczące pantomimy, dramy i tańca.
Podsumowaniem konferencji i zajęć praktycznych był wieczór ewangelizacyjny. Z jednej strony był on prezentacją zdobytych w czasie warsztatów umiejętności, ale przede wszystkim stał się doświadczeniem miłości Boga, który mimo nędzy i grzeszności człowieka, nie odtrąca go, ale obdarza zbawieniem i przebaczeniem w Osobie Jezusa Chrystusa.

Oprac. Anna Kłosowicz

Rekolekcje ewangelizacyjne

Pod hasłem Ojciec, który kocha dziś w dniach 4-6 lutego odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne, również prowadzone przez ks. Tomasza Knopa i Wspólnotę Jordan. Na rekolekcyjny czas przybył także ks. Mariusz Foltyński - moderator Ruchu Światło-Życie naszej archidiecezji. Do malowniczo położonego Olsztyna k. Częstochowy w zacisze "Świętej Puszczy" dotarło 70 młodych ludzi z całej archidiecezji częstochowskiej. Przyjechali z różnych powodów, z różnymi pragnieniami, ale najważniejsze, że każdy z nich chciał doświadczyć miłości Boga. Wystarczyło jedno krótkie słowo "chcę", a Bóg zaczynał dokonywać wielkich dzieł.
Zapisując się na rekolekcje, chciałam jedynie urozmaicić sobie czas ferii. Kiedy 4 lutego znalazłam się w "Świętej Puszczy" w Olsztynie, byłam mile zaskoczona. Pół dnia siedzieliśmy w kaplicy; śpiewaliśmy piosenki i modliliśmy się. Nie znałam takiej formy modlitwy. Wieczorem czułam się jak u siebie, jakbym znała tych ludzi od lat. Drugiego dnia przeżyłam najtrudniejszą i najwspanialszą spowiedź w życiu. Poczułam, jak Jezus przytulił mnie do serca.
Jeżeli chcielibyście tak jak ja doświadczyć Miłości Bożej, jedźcie na rekolekcje. Za wszystko, co przeżyłam, Chwała Panu. (Ilona, lat 14)

Oprac. Anna Kłosowicz

Podziel się:

Oceń:

2003-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Trwają przygotowania do synodu nt. synodalności: pierwsza wersja dokumentu roboczego gotowa

2024-06-25 14:27

episkopat

Gotowa jest pierwsza wersja dokumentu roboczego na październikową sesję synodu nt. synodalności. Instrumentum laboris jest aktualnie konsultowane przez ok. 70 osób reprezentujących lud Boży z całego świata, o różnej wrażliwości kościelnej i z różnych „szkół” teologicznych. Po zaaprobowaniu ostatecznej wersji dokumentu przez papieża Franciszka zostanie on opublikowany. Ma to nastąpić w pierwszej połowie lipca.

Więcej ...

Jak wygląda moja modlitwa?

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 7, 15-20.

Więcej ...

Rozpoczyna się szkoła letnia Akademii Liderów

2024-06-26 09:34

Mat. prasowy

Wyjątkowo zaangażowana społecznie młodzież rozpoczyna właśnie 10-dniowe szkolenie w ramach Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. 31 wyjątkowych młodych społeczników (w wieku 16-20 lat) wyłonionych w ogólnopolskiej rekrutacji będzie uczyć się jak prowadzić własne projekty społeczne i stawać się prawdziwymi liderami zmian w swoich miejscowościach. I choć wielu badaczy mówi o pokoleniu Z jako o pokoleniu „nowych nihilistów”, są w Polsce młode osoby chcące brać odpowiedzialność za wspólne sprawy i pomagać osobom potrzebującym. I te osoby właśnie spotkały się na szkole letniej Akademii Liderów.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kościół

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Niedziela Kielecka

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Jak wygląda moja modlitwa?

Wiara

Jak wygląda moja modlitwa?

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Niedziela na Podbeskidziu

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Kościół

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Kościół

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?

Kościół

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?