Reklama

Niedziela Sandomierska

Zaśpiewali Miłosiernemu

Świątynia w Nisku wypełniła się po brzegi wiernymi

Ks. Adam Stachowicz

Świątynia w Nisku wypełniła się po brzegi wiernymi

Około 50 młodych ludzi wzięło udział w koncercie pt. „Nieść chwałę Miłosiernego”, który odbył się w sanktuarium św. Józefa w Nisku

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Koncert poprzedziła modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą młodzi odmówili w 5 językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim i polskim, czyli językach młodzieży, która odwiedziła diecezję sandomierską dwa lata temu podczas Światowych Dni Młodzieży.

– Pomysł na zorganizowanie koncertu zrodził się ponad miesiąc temu w sercach Agaty Woźniak i Gabrieli Kozak. Podchwyciła go oazowa młodzież, która aktywnie działa w naszej parafii. Koncert swoim charakterem nawiązywał do Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Polsce dwa lata temu oraz wspaniale wpisał się w czas wielkanocny, w którym w sposób szczególny czcimy tajemnicę Bożego Miłosierdzia – wyjaśnia ks. Adrian Kalek, wikariusz w parafii św. Józefa w Nisku.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– To wspólne działanie było spontaniczne. Koncert był tak naprawdę wcześniej nieplanowany. To, że do niego w ogóle doszło jest zasługą parafialnej oazy, KSM, orkiestry z Zarzecza oraz ks. Adriana. Wystąpili nasi przyjaciele z całej diecezji, w tym z Jeżowego, Sandomierza i Szumska – mówi Agata Woźniak.

Koncertem tym młodzież uczciła nie tylko 2-lecie ŚDM, ale również 200-lecie powstania diecezji i 20-lecie wyniesienia niżańskiej świątyni do godności sanktuarium. Nie bez znaczenia był też fakt, iż obecnie przeżywamy Rok św. Józefa. Gośćmi specjalnymi koncertu była pięcioosobowa grupa z Ukrainy.

Reklama

Podczas koncertu młodzi zaprezentowali szereg pieśni związanych z kultem Bożego Miłosierdzia, ŚDM oraz poprowadzili wspólną modlitwę uwielbienia.

– Ten koncert był dla mnie ogromnym przeżyciem. Cieszę się i jestem dumna z tego, że mogłam wziąć w nim udział. Poznałam wielu wspaniałych ludzi, których zawsze będę miło i ciepło wspominać. Był on też dla mnie duchowym przeżyciem, dzięki niemu poczułam wyjątkową bliskość Jezusa – mówi Julia Puzio.

– Koncert był szczególnym wydarzeniem wśród całego roku ze względu na przyczynę zebrania się całego składu – Zmartwychwstania Jezusa, a także ze względu na wyjątkowe osoby, które brały udział w organizacji występu. Zajęła się tym młodzież, pośród której można było się otworzyć, pokazać i spotkać ludzi z takimi samymi zainteresowaniami, a wszystko w wyjątkowym celu – dodaje Patrycja Hawryło.

– To wydarzenie było dla nas wszystkich niesamowitym przeżyciem i na pewno będziemy go jeszcze długo wspominać. Niewiarygodne jak szybko złapaliśmy ze sobą dobry kontakt, przez co na próbach zawsze była miła atmosfera. Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w koncercie i mam nadzieje, że kiedyś uda nam się to powtórzyć – kończy Ewelina Siembida.

Podziel się:

Oceń:

2018-05-02 09:46

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Organy czekają na remont. Wkrótce koncert

 Organy parafii św. Elżbiety w Cieszynie.

Parafia św. Elżbiety w Cieszynie

Organy parafii św. Elżbiety w Cieszynie.

Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa COVID 19 parafia św. Elżbiety w Cieszynie zaprasza na następny koncert organowy w wykonaniu Tomasza Kramera z Poznania. Będzie można wesprzeć remont zabytkowych organów.

Więcej ...

„Są jeszcze wioski, które czekają na słowo Boże” - poruszające pozdrowienia z serca Afryki dla parafian

2026-05-25 20:08

Karol Porwich/Niedziela

Dzieci pierwszokomunijne z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Miasteczku Krajeńskim w czasie „białego tygodnia” otoczyły modlitwą misje oraz włączyły się w akcję Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci „Dzieci komunijne dzieciom misji”. Zebrane ofiary trafiły do potrzebujących rówieśników w Czadzie.

Więcej ...

Niemcy: Podczas Mszy św. nieznany sprawca ostrzelał okna kościoła, w którym była zgromadzona polska wspólnota

2026-05-26 14:19

Adobe Stock

Pragniemy z bólem serca poinformować o bardzo przykrym zdarzeniu, które miało miejsce w zeszłą niedzielę pod koniec Mszy św. o godz. 12.00 w Hanau. Nieznany sprawca ostrzelał z bliżej nieokreślonego sprzętu okna kościoła Hl. Geist w czasie nabożeństwa, uszkadzając kilka szyb - czytamy w ogłoszeniach z Niedzieli Zesłania Ducha św. na stronie internetowej pmk-hanau.de - Polskiej Misji Katolickiej w Hanau-Fulda.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Oświadczenie Rzecznika Prasowego Archidiecezji Lubelskiej...

Kościół

Oświadczenie Rzecznika Prasowego Archidiecezji Lubelskiej...

Ks. Adam Podbiera w ciężkim stanie trafił do szpitala....

Kościół

Ks. Adam Podbiera w ciężkim stanie trafił do szpitala....

Zmiany personalne w diecezji

Aspekty

Zmiany personalne w diecezji

31 spojrzeń Maryi: Spojrzenie, które nie szuka siebie

Kościół

31 spojrzeń Maryi: Spojrzenie, które nie szuka siebie

TV Republika: Abp Galbas reaguje na wpis ks. Sowy o...

Wiadomości

TV Republika: Abp Galbas reaguje na wpis ks. Sowy o...

Łask: usunięto wizerunek Matki Bożej z gmachu Urzędu...

Wiadomości

Łask: usunięto wizerunek Matki Bożej z gmachu Urzędu...

Włochy: figura ojca Pio płacze krwią. Sprawę bada...

Kościół

Włochy: figura ojca Pio płacze krwią. Sprawę bada...

Zmiany kapłanów 2026 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2026 r.

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego