Reklama

Mała książeczka o Wielkiej Miłości

Misjonarz miłosierdzia – paulin z Jasnej Góry wymarzył sobie tę książeczkę. Dobrze, że też ją napisał. To o. Michał Legan, który we wstępie wyjaśnia: „Wymarzyłem sobie książeczkę, która kosztować będzie jedną drobną monetę, by można ją było rozdawać. Nade wszystko jednak, by trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału”. Dzięki temu, że książeczka ukazała się nakładem Inicjatywy Ewangelizacyjnej Wejdźmy NA SZCZYT, o. Michał może przekazać czytelnikom doświadczenie ojcowskiej miłości Boga, które stało się jego bardzo osobistym odkryciem w Roku Świętym Miłosierdzia. Jak pisze, przez cały tamten rok obsesyjnie opowiadał na kazaniach, wykładach, rekolekcjach i w prywatnych rozmowach przypowieść o miłosiernym Ojcu, która znajduje się w 15. rozdziale Ewangelii wg św. Łukasza. Wraz z autorem, który w książce rozważa tę właśnie przypowieść, dokonujemy, na podstawie jej treści, cennych odkryć. Jedno z nich brzmi: „Człowiek osądzi cię nawet za winy, których nie popełniłeś. Bóg nawet za winy, które popełniłeś, cię uniewinni”. To jedno z ważnych przesłań na drogę do konfesjonału. Swoje myśli skierowane do tych, którzy przychodzą do spowiedzi, o. Legan zatytułował: „Epicentrum Ewangelii. Mała książeczka o wielkiej miłości”.

akw

Reklama

Faktycznie książeczka malutka, lecz jej treść jest wielka, mówiąca o tej Największej Miłości. Trzymam ją w ręce, wydaje się taka krucha, cieniutka. Pierwsza myśl – do przeczytania w jedną chwilę. Nic bardziej mylnego! Każda kolejna strona to czas przemyślenia. Kartka za kartką Boże słowo przeplata się z komentarzem. Dotykamy Bożego przebaczenia, jesteśmy zagubionymi owcami, synami marnotrawnymi. Cały czas doświadczamy dotyku miłosiernego Ojca. Jak pisze o. Michał: „Miłość to zawsze wybór, nie coś, do czego jesteśmy zmuszeni przez różne ograniczenia i uwarunkowania”. Czy odpowiem na tę miłość? Czy ty odpowiesz? Nie wiem... Pewne jest to, że warto, więc odwagi! „Epicentrum Ewangelii. Mała książeczka o wielkiej miłości” to drogowskaz, którym warto się posłużyć.

Ewelina Zamojska

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książeczce o. Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15. rozdział św. Łukasza. (...) Ponieważ każdy z nas jest w życiu wiele razy zagubiony i potrzebuje Dobrej Nowiny o Bogu, który cieszy się za każdym razem, gdy nas odnajduje.

Abp Grzegorz Ryś

O. Michał Legan OSPPE, „Epicentrum Ewangelii. Mała książeczka o wielkiej miłości”. Książeczkę można nabyć na stronie Inicjatywy Ewangelizacyjnej WEJDŹMY NA SZCZYT (http://wejdzmynaszczyt.pl) oraz na portalu PROFETO (www.sklep.profeto.pl).

2018-10-24 10:41

Wybrane dla Ciebie

Hiszpania: zagrożeni benedyktyni i krzyż w Dolinie Poległych

2021-07-23 16:30

Vatican News/ANSA

Projekt ustawy o pamięci demokratycznej, który w tym tygodniu przyjął hiszpański rząd, budzi niepokój wielu środowisk, w tym także Kościoła. Zdaniem opozycji jest zamachem na demokrację. Z kolei większościowe zrzeszenie prokuratorów uważa, że tekst jest niejasny, dwuznaczny, a nawet sprzeczny w sobie. Ustawa wymierzona jest m. in. w tak emblematyczne miejsce, jakim jest bazylika Świętego Krzyża w Dolinie Poległych koło Madrytu. To w niej został pochowany gen. Francisco Franco.

Więcej ...

Zmiany kapłanów 2021 r.

Adobe.Stock.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Więcej ...

Tokio 2020 [NA ŻYWO]

2021-07-23 22:19

PAP

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Polska

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Zmiany kapłanów 2021 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2021 r.

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Kościół

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Ksiądz na wakacjach

Kościół

Ksiądz na wakacjach

Ojciec Pio i epidemie

Wiara

Ojciec Pio i epidemie

Dziękujemy Bogu za każdy dzień

Polska

Dziękujemy Bogu za każdy dzień

Bp Batut: Motu proprio papieża Franciszka w sprawie Mszy...

Kościół

Bp Batut: Motu proprio papieża Franciszka w sprawie Mszy...

Watykan: Papież ograniczył odprawianie Mszy św....

Kościół

Watykan: Papież ograniczył odprawianie Mszy św....

Od piątku jedna forma liturgii rzymskiej

Kościół

Od piątku jedna forma liturgii rzymskiej