Reklama

Niedziela 12/2021

Szczegółowy spis treści

edytorial
3

Odwaga wśród przeciwieństw

Ks. Jarosław Grabowski

Odwaga w obronie wiary spowoduje zjednoczenie ludzi myślących i czujących podobnie.

z jasnej góry
5

Z Jasnej Góry

Rubrykę przygotował o. Stanisław Tomoń, paulin

obserwator
6-7

Obserwator

Nie ma zgody na tuszowanie pedofilii

Ks. Adam Bieniek, Kanclerz Kurii Diecezjalnej Bielsko-Żywieckiej

Jako wspólnota Kościoła mierzymy się z trudnymi sprawami, w tym z krzywdami wyrządzonymi osobom małoletnim przez duchownych. Trudno znaleźć słowa, które mogłyby oddać ogrom cierpienia Pokrzywdzonych i ich najbliższych. Zaświadczyć o tym mogą wszyscy bezpośrednio zaangażowani w towarzyszenie i pomoc Pokrzywdzonym i ich rodzinom.

temat numeru
8-13

Czy w Polsce prześladuje się katolików?

Ks. Piotr Roszak

Ze spychaniem ludzi wierzących na margines jest trochę tak jak z budynkiem, który ktoś chce zniszczyć. Można próbować wbić się w niego taranem i zburzyć w ciągu kilku sekund, ale gdy systematycznie, rok za rokiem, będzie się wyjmowało cegły, nadwyrężało konstrukcję, to efekt będzie taki sam, może nie tak spektakularny, ale równie skuteczny.

Granice zostały naruszone

Marek Bielecki

Czciciele Matki Bożej mają prawo domagać się ochrony Jej wizerunku

30. rocznica pielgrzymki 1991 r.
14-15

Jana Pawła II Dekalog dla Polaków

Grzegorz Polak

Czy nauczanie Jana Pawła II sprzed 30 lat o Dekalogu jest aktualne dziś, kiedy Polska jest już tak bardzo inna?

w oczekiwaniu na beatyfikację
16-17

Niewola Maryjna zamiast politycznej

Ks. Janusz Królikowski

Analizując Milenijny Akt Oddania w macierzyńską niewolę miłości za wolność Kościoła, wydaje mi się, że trzeba zacząć trochę „od tyłu”, tzn. najpierw zwrócić uwagę na ostatnie słowa zawarte w jego nazwie.

rekolekcje wielkopostne
18

Między Wieczernikiem a Emaus

Ks. Krzysztof Pawlina

Dla większości z nas przystanek jest miejscem odjazdu, przesiadki, chwilowej obecności. Całe nasze życie składa się z wielu przystanków. Jednym z nich jest Wielki Post. Na ten przystanek Bóg wysyła autobus, abyś mógł podjąć dalszą podróż. Ale to ty decydujesz, czy wsiąść czy zostać. Może jednak warto się zabrać w tę podróż? W podróż bliżej Boga...

moim zdaniem
19

Dziękuję ci, Teresito

Ks. Krzysztof Podstawka

Taka oto historia, odnaleziona w czeluściach internetu. Historia z dalekiego kraju o niezwykłej osobie. W sam raz na Wielki Post

życie kościoła
20-21

Św. Józef po polsku

Ks. Mariusz Frukacz

Polacy mają słabość do tego milczącego Opiekuna Świętej Rodziny. W Rzeczypospolitej Obojga Narodów czczony był od XVII wieku, a nasilenie tej czci następowało wtedy, gdy kraj niszczyły wojny i zarazy. Nie dziwi więc, że pandemia COVID-19 spowodowała kolejną falę zainteresowania tym świętym

kościół lokalny
22-23

Krakowski Opiekun

Maria Fortuna-Sudor

Rok św. Józefa jest dobrą okazją do przypomnienia miejsc kultu tego świętego, w których religia mocno splata się z historią Polsk

życie kościoła
24-25

Jakie będą święta?

Przemysław Kacperski

W modelach matematycznych, na których oparte są prognozowanie przebiegu pandemii i decyzje dotyczące znoszenia czy zaostrzenia restrykcji, szczyt obecnej, nazywanej przeważnie trzecią, fali pandemii jest przewidywany na przełom marca i kwietnia, czyli na najważniejsze dni w tegorocznym kalendarzu liturgicznym.

O Tanzanii, Iraku i Polsce

Ks. Paweł Rozpiątkowski

Spotkałem w życiu jednego Tanzańczyka. To ksiądz. Razem studiowaliśmy w Rzymie i razem wykonywaliśmy ćwiczenie w ramach seminarium „Teoria i technika obrazu”. Niestety – było to już ćwierć wieku temu – nie pamiętam nawet jego imienia.

punkt widzenia
26-28

Niczego ważniejszego już w życiu nie zrobię

Rozmawia Artur Stelmasiak

Jeśli ktoś chciałby obniżyć poziom ochrony życia, musiałby zmienić konstytucję. A do tego potrzebna jest większość konstytucyjna, czyli zgoda 307 z 460 posłów – mówi dr Bartłomiej Wróblewski.

Niebezpieczny dokument

Paweł Sarafin

Sejm rozpoczął prace nad obywatelskim projektem ws. wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Czy Polska dołączy do innych państw Grupy Wyszehradzkiej i odrzuci ten dokument?

kochane życie
30

Liście laurowe i ocet

Elżbieta Nowak

Niedziela z kulturą
31-42

Czy wiecie, że...

Ireneusz Korpyś

Co mówi ptak

w.d.

Ciągłość i zmiana

j.k.

Szwajcarski ser

j.k.

Bez zarzutu, bez wyroku

w.d.

Program telewizyjny

Książę z pasją do zabytków

Rozmawia Andrzej Tarwid

O pasji do renowacji zabytków, kultywowaniu tradycji przodków oraz internetowej grze z przesłaniem opowiada książę Jan Lubomirski-Lanckoroński, prezes Fundacji Książąt Lubomirskich.

Krzyżówka

moim zdaniem
44-45

Dziś będzie o TSUE…

Piotr Grzybowski

Nie może dochodzić do sytuacji, kiedy to obce dwory będą decydować o tym, kto ma rację w sporze między Kowalskim i Malinowskim.

Węgiersko-polski bohater

Grzegorz Górny

świadek wiary
46-47

Wizjoner i prorok

Ks. Adrian Put

Jego wizja Kościoła jest dziś tak samo aktualna jak wówczas, gdy głosił swoje nauki.

nasze sprawy
48-49

Bóg osusza łzy

Urszula Buglewicz

Mówią, że Kościół dba tylko o życie poczęte, że potem niewiele go ono już interesuje. Oto przykład z Lublina. Hospicjum, które opiekuje się dziećmi z wadami letalnymi, z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Nie zapomina też o ich rodzinach.

sprawy rodzinne
50-52

Gdy w życiu dzieją się cuda

Maria Bocheńska

O tym, co się teraz dzieje w moim życiu i w naszej rodzinie, to ja nawet nie marzyłem... – mówi Roman Śliwa, mąż Beaty, ojciec Sandry i Daniela

Słyszysz czy słuchasz?

Karolina Mysłek

moim zdaniem
53

Wyklęci na swój sposób

Jarosław Kumor

listy
54

Chcą korespondować

Życzliwy donosi

Aleksandra

dobre rady
56-59

Zdrowe dania cioci Uli

Sposoby na niejadka

Urszula Piekara

Brzoza i jej lecznicze właściwości

Ojciec Henryk

Zadbajmy o stawy

akw

Bielszy odcień bieli

Ewa Nowak

historia
60-61

Do Polski przydymy!

Grzegorz Gadacz

medycyna i wiara
62-63

Kościół katolicki a komórki macierzyste

polecamy
63

Premiera fascynującej książki

Joanna Szczerbińska

prasa zagraniczna
64

Prasa zagraniczna

pr

moim zdaniem
65

Mężczyzna

Witold Gadowski

niedziela liturgiczna
III-VIII

Ziarno, które wpadłszy w ziemię obumrze, przynosi plon obfity

Śmierć – lęk i... radość!

O. Krzysztof Osuch, jezuita

Nieocenioną usługą Jezusa jest jasne i łagodne oswajanie nas, ludzi – śmiertelnych i doznających lęków – z tak powszechnym i nieuchronnym procesem obumierania i śmierci. On wie na pewno, że za progiem śmierci wybuchnie nowe życie – w Bogu – inne, wspaniałe, chwalebne.

Symbol ziarna

Ks. Krzysztof Kowalik

Kyrie eleison

Ks. Mariusz Frukacz

Kiedy odmawiam litanię, znajduję w niej wezwanie „Kyrie eleison”. Ostatnio na Mszy św. przy akcie pokuty nasz organista zaśpiewał te słowa. Skąd się wzięło to wezwanie w naszej liturgii?

Nieco zapomniany święty

Ks. Antoni Tatara

Chodzi o duchownego o imieniu Turybiusz, który choć był Hiszpanem, jest jednym z patronów Peru. Jego nieobowiązkowe wspomnienie przypada 23 marca.

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

Niedziela bielsko-żywiecka

Jak bratanek z bratankiem

Mariusz Rzymek

O posłudze duszpasterskiej u Madziarów opowiada ks. Stanisław Biegun, salwatorianin rodem z Wieprza na Żywiecczyźnie, w rozmowie z Mariuszem Rzymkiem.

Przywracanie dawnego blasku

Monika Jaworska

Konserwacja zasłony wielkopostnej znajdującej się na co dzień w parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Łodygowicach.

Wzorzec dla potrzebujących

Mariusz Rzymek

– Patronem naszej placówki jest św. Józef. Dlatego 19 marca jest dla nas dniem szczególnym – mówi ks. Józef Walusiak, założyciel Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Młodzieży „Nadzieja” w Bielsku-Białej.

Niedziela częstochowska

Pascha na kalwarii

Wielki Tydzień to szczególny czas w Archidiecezjalnym Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w Praszce

Prezent na urodziny

Beata Pieczykura

W 100. rocznicę urodzin ks. Franciszka Blachnickiego o Ruchu Światło-Życie i jego założycielu opowiadają ci, którzy go spotkali

Janowski męczennik Auschwitz

Ks. Mirosław Siółko

„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości” – prorocze słowa św. Jana Pawła II w trudnym czasie pandemii przywracają nadzieję wielu zatroskanym o swoją przyszłość. Spojrzenie w przeszłość pomoże w odważnym zmaganiu się z teraźniejszością. Trzeba tylko znaleźć odpowiedni punkt odniesienia.

Niedziela podlaska

Oblicza kobiecości

Kamila Dębska

Na debatę pod hasłem: „Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów” zaproszono kobiety różnych stanów.

Patron świętości rodzin

Ks. Zenon Czumaj

Liturgiczna uroczystość Opiekuna Zbawiciela i Oblubieńca Maryi z oczywistych względów wpisuje się w obchody Roku św. Józefa. Jednocześnie w dniu Opatrznościowego Stróża Bożej Rodziny rozpoczęliśmy – ogłoszony przez papieża Franciszka – Rok Rodziny.

Wzbogacenie duchowe

Ks. Jarosław Błażejak

W Wielkim Poście staramy się wniknąć głębiej w Boże przepaści, szczególnie przez rozważanie męki Pańskiej. Spoglądamy na cierpiącego Chrystusa i próbujemy Mu towarzyszyć w najtrudniejszych chwilach Jego życia.

Niedziela kielecka

Wspólnoty siłą Bielin

Agnieszka Dziarmaga

Palmy misyjne, wtorki ku czci św. Józefa, terenowe Drogi Krzyżowe, konkursy papieskie – trudno byłoby o tyle akcji, gdyby nie podejmujące je wspólnoty i ich opiekunowie – księża i katecheci.

Rozpalał ogień misyjny

Katarzyna Dobrowolska

Za mało mówi się o pracy misyjnej sługi Bożego o. Wojciecha Piwowarczyka (1902-92), kandydata na ołtarze, przez cały niemal wiek związanego z diecezją kielecką. Może dlatego, że przyćmiły ją inne jego wielkie dzieła.

Zbrodnia i pamięć

Agnieszka Dziarmaga

Zwyczajną betonową płytę w polu otoczoną skromnym płotkiem zrobiono w 1986 r. Upamiętnia śmierć dwóch Żydówek i ich dzieci, zastrzelonych przez Niemców w bruzdach ziemniaków.

Niedziela małopolska

To nie tylko frytki

Anna Bandura

W food trucku nad Zalewem Nowohuckim młode osoby z zespołem Downa serwują frytki belgijskie, rozmawiają ze spacerowiczami i cieszą się z każdego nowego klienta.

Czas i piękny uśmiech dla misji

Anna Zboch

Kunkujang Mariama w Gambii to miejsce misyjnej pracy Gabrieli Pyzi z Dębicy.

Jej posłannictwo trwa

Maria Fortuna-Sudor

Nigdy nie miałam wątpliwości, że jest to dzieło Boże, że św. Siostra Faustyna przez to dzieło nadal prowadzi swoją misję – powiedziała s. Elżbieta Siepak w czasie jubileuszu Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”.

Niedziela lubelska

Dar serca

Urszula Buglewicz

Zamiast „chlebków dobroci” Caritas Archidiecezji Lubelskiej zachęca do nabywania czekoladowych baranków wielkanocnych.

Radość miłości

Ks. Mieczysław Puzewicz

W rodzinie przyszedł na świat Syn Boży; w rodzinie rodzi się i dojrzewa wiara kolejnych pokoleń.

Możny opiekun

Anna Artymiak

Kościół parafialny w Markuszowie jest w naszej archidiecezji najstarszą, sięgającą XVII wieku, świątynią pod wezwaniem św. Józefa.

Niedziela legnicka

Nowe duszpasterstwo

Monika Poręba-Zadrożna

19 marca bp Zbigniew Kiernikowski powołał do istnienia duszpasterstwo wiernych, związanych z tradycyjnym rytem trydenckim

Kościelny recykling

Ks. Piotr Nowosielski

Prośba dotyczy również zniszczonych, ale poświęconych przedmiotów kultu takich jak: różańce, krzyże, obrazy, książeczki, Pismo Święte, książki religijne czy palmy z Niedzieli Palmowej. – Prosimy nie wyrzucać ich do śmieci, lecz przynieść je na plebanię lub do kościoła – mówi proboszcz parafii ks. Józef Hupa

Rok św. Józefa w diecezji

Ks. Waldemar Wesołowski

W ramach obchodu Roku Jubileuszowego prezentujemy kolejną parafię, która za patrona ma św. Józefa.

Niedziela łódzka

Radosny świat Oli

Łukasz Głowacki

Ola Bendkowska uwielbia taniec, muzykę chrześcijańską, pisanie tekstów i grę na pianinie. Pytana przez doradcę zawodowego o rzecz, którą w sobie najbardziej lubi, odpowiada błyskawicznie – radość.

Tradycja i wartości

O działalności edukacyjnej ojców bernardynów z o. Juwenalisem Andrzejczakiem, dyrektorem podległych im szkół, rozmawia Marlena Bączak

Sprawa ks. Edwarda Marksa

Mateusz Opaliński

Proces ten rozpoczął się jeszcze przed powołaniem diecezji łódzkiej, a pierwszym pozyskanym obiektem była garnizonowa cerkiew pod wezwaniem św. Aleksego w Łodzi. W 1919 r. oddano kościół dla potrzeb duszpasterstwa wojskowego, nadając mu tytuł św. Jerzego

Niedziela przemyska

Zamienić kanapę na parę butów

Ks. Kazimierz Bełch

Papież Franciszek mówił: „aby pójść za Jezusem, trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów” – pora zatem wyruszyć w drogę!

Spełnione tęsknoty

Ks. Maciej Flader

W ciągu jednego wieku mieszkańcy Bud Łańcuckich wybudowali dwa kościoły. Nie były im straszne zawieruchy wojenne i inne zmagania. Zawsze jednoczyli się przy wspólnym dziele, aby móc w swojej miejscowości wielbić Boga we własnej świątyni.

Droga św. Łotra do archidiecezji przemyskiej

Ks. Łukasz Jastrzębski

Koniec marca to w kalendarzu liturgicznym archidiecezji przemyskiej wspomnienie św. Łotra, jej patrona. Od wieków święty ten i nasza archidiecezja są ze sobą złączeni. Warto zatem zapoznać się z historią kultu św. Dyzmy na naszych ziemiach.

Niedziela rzeszowska

Przesłanie Rodziny Ulmów

Maria Szulikowska

Data rozstrzelania rodziny Ulmów, 24 marca 1944 r., została upamiętniona jako Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

Nasze życie wpisane w krzyż

Natalia Janowiec

O znaczeniu krzyża i o krzyżu z jasielskiego cmentarza mówi o. Artur Zajchowski, franciszkanin w parafii św. Antoniego w Jaśle.

Gdy grom się zbliża, pośpiesz do Krzyża

Marian Salwik, pracownik samorządowy, geograf

W czasie Wielkiego Postu mamy szansę nie tylko pośpieszyć do Chrystusowego krzyża, ale wręcz do niego przylgnąć i szukać duchowego umocnienia.

Niedziela sandomierska

Dla Jego bolesnej męki

Ks. Wojciech Kania

Z dr Urszulą Stępień, kustoszem Muzeum Diecezjalnego, o eksponatach, które dotyczą tajemnicy męki Zbawiciela, rozmawia ks. Wojciech Kania.

Wypełniając testament przodków

Ks. Wojciech Kania

Jolanta Słomka-Kret, prawnuczka długoletniego wójta Dzikowa Jana Słomki, założyła fundację Serce Lasowiackie im. Barbary i Franciszka Mortków, która ma uczyć młode pokolenia tradycji i dobrych obyczajów.

Wskazywanie drogi do nieba

Ks. Adam Kopeć

Różne miejsca posługiwania, ale jeden cel przyświecały zarówno św. Janowi Marii Vianneyowi (1786 – 1859) , jak i słudze Bożemu ks. Stanisławowi Sudołowi (1895 – 1981) – zdobywać ludzi dla Pana Boga.

Niedziela sosnowiecka

Dokonująca cudów

Piotr Lorenc

W parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski rozwija się kult św. Rity z Cascii – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych

Modlitwa do św. Józefa

Piotr Grzybowski

Honorowy patronat nad konkursem, organizowanym w związku z obchodzonym Rokiem św. Józefa, sprawuje bp Grzegorz Kaszak. Turniej jest adresowany do uczniów ze szkół podstawowych z terenu diecezji sosnowieckiej z klas I-VIII. Celem konkursu jest poznanie osoby św. Józefa oraz jego roli w dziele odkupienia człowieka, kształtowanie postaw na wzór św. Józefa i zachęcenie do modlitwy za przyczyną świętego

Do ostatnich chwil

Rozmawia Piotr Lorenc

Z Eweliną Kotysz – psychoonkolożką, pracującą w Sosnowieckim Hospicjum im. św. Tomasza Apostoła, rozmawia Piotr Lorenc.

Niedziela świdnicka

Jedyna taka szkoła

Ks. Mirosław Benedyk

Siostry Niepokalanki prowadzące w Wałbrzychu Prywatne Liceum Ogólnokształcące zapraszają do odwiedzin szkoły podczas dni otwartych.

Maturzyści ze wsparciem

xmb

19 marca przed wizerunkiem Pani Jasnogórskiej w intencji maturzystów modlili się bp Adam Bałabuch i dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. prał. Marek Korgul.

„Boży szaleńcy” na rekolekcjach

Hubert Gościmski

Pomimo pandemii nie zapominają, że Wielki Post to szczególny czas. Podczas codziennych spotkań motywują się wzajemnie w walce ze swoimi słabościami.

Niedziela szczecińsko-kamieńska (Kościół nad Odrą i Bałtykiem)

Wielkanocne dary serca

Ks. Robert Gołębiowski

Pamięć dla pokoleń

Ks. Marcin Miczkuła

Na przykościelnym cmentarzu w Lasce w marcu rozpoczęły się prace konserwatorsko-restauracyjne.

Modlitwa, braterstwo, asceza

Niedziela toruńska

Miejsce dla świętego

Beata Dubilewicz

Ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka Rok św. Józefa stwarza okazję do podjęcia inicjatyw duszpasterskich, które mogą wzmocnić codzienne życie każdego z nas wiarą.

Rozumiem tylko miłość

Renata Czerwińska

Rozmowa z przedszkolakami. – Co byście zrobili, gdyby do waszego domu nocą przyszedł złodziej? – Ja bym usiadł, wziął różaniec i modlił się o jego nawrócenie!

Poznamy się po oczach

Ewa Melerska

Dzień Świętości Życia, który przeżywamy w Kościele 25 marca, przypomina nam o tym, że każde życie ma ogromną wartość i jest darem od Boga.

Niedziela warszawska

Bezwarunkowa miłość

Z Moniką i Pawłem Cieślikami rozmawiała Magdalena Wojtak

O trudzie wychowania córki z Zespołem Downa, wsparciu rodzin niepełnosprawnych dzieci i przekazywaniu im wiary, z Moniką i Pawłem Cieślikami, rozmawia Magdalena Wojtak.

Laskowa droga do nieba

Łukasz Krzysztofka

„Ja się nigdy nie modlę za matkę Czacką, ja się tylko modlę do niej” – wyznał w Wielką Sobotę 1963 r. na spotkaniu z mieszkańcami Lasek prymas Stefan Wyszyński. Teraz wspólnie będą wyniesieni na ołtarze.

Machina codziennej pomocy

Katarzyna Kasjanowicz

W minionym roku wielu z nas potrzebowało pomocy, ale też jej doświadczyło. Tym bardziej, rozliczając PIT, nie zapomnijmy o podzieleniu się 1% podatku z diecezjalnymi Caritas.

Niedziela wrocławska

Wiele dobrych nowin

Małgorzata Trawka

Pierworodne dziecko w rodzinie witane jest po królewsku. Na drugie jeszcze trochę tego splendoru spływa. Ale im dalsza pozycja, tym więcej podejrzliwych spojrzeń otoczenia i pytań o roztropność rodziców. Skoro jednak każdy człowiek jest po pierwsze dzieckiem Bożym, to dlaczego kolejnym maluchom odmawiać tytułu royal babies?

Trzymaliśmy w ramionach świętego

Marzena Cyfert

Aron miał się nie urodzić. Urodził się i żył godzinę, otoczony miłością i opieką rodziców, rodzeństwa i lekarzy. Jako dziecko z wadami letalnymi miał być zdeformowany. Jednak przyszedł na świat piękny. Miał spowodować traumę, a rozpalił miłość w sercach wielu ludzi.

Biorą przykład od św. Józefa

Grzegorz Kryszczuk

Trwa Rok św. Józefa ustanowiony przez Papieża Franciszka. W tym wyjątkowym czasie w archidiecezji wrocławskiej nie brakuje inicjatyw związanych z Opiekunem Świętej Rodziny.

Niedziela zamojsko-lubaczowska

Bogu niech będą dzięki

Ks. Krzysztof Hawro

Obchodzimy 29. rocznicę powstania Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Niech będzie to czas dziękczynienia za dar Kościoła lokalnego.

Ks. Marek Niedźwiecki wyróżniony

Adam Łazar

W Konsulacie Generalnym RP wręczono odznaczenia państwowe przedstawicielom lwowskiego środowiska polskiego oraz duchowieństwa.

Pamięci Niezłomnych

Joanna Ferens

Społeczność Biłgoraja upamiętniła Żołnierzy Wyklętych. Ze względu na pandemię uroczystości miały skromniejszy charakter niż w latach ubiegłych.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska (Aspekty)

Odnalezione relikwie?

Ks. Adrian Put

W większości publikacji na temat św. Brunona, towarzysza św. Benedykta i św. Jana w misji do Polski Chrobrego, można znaleźć informację, że jego relikwie zaginęły. Ich brak był m.in. jednym z powodów nieobecności brunonowego kultu w naszej ojczyźnie w wiekach średnich. Okazuje się jednak, że jego relikwie są. Być może nawet nie zaginęły?

Ukierunkowani na dobro

Kamil Krasowski

Każde życie, a w szczególności dopiero co poczęte, słabe i bezbronne – jest święte. W marcu przypominają o tym dwa dni.

Męska wrażliwość

Lech Kopyść

W naszej rokitniańskiej poradni rodzinnej wraz z panią Urszulą przyjmujemy pary przygotowujące się do małżeństwa. Rzeczywistość powstawania związków jest tak różnorodna, że zaskakują nas swoimi decyzjami, głównie pozytywnymi.

Reklama

Najpopularniejsze

Warszawa: Narodowy Marsz Życia i Rodziny

Warszawa: Narodowy Marsz Życia i Rodziny

Matka Boża Płacząca. Mija 175 lat od objawień w La...

Wiara

Matka Boża Płacząca. Mija 175 lat od objawień w La...

Tajemnica stygmatów Ojca Pio

Wiara

Tajemnica stygmatów Ojca Pio

Dożynki Prezydenckie 2021

Wiadomości

Dożynki Prezydenckie 2021

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od...

Wiara

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od...

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

Kościół

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...

Niemcy

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę,...

Wiara

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę,...

Ona wskaże drogę

Kościół

Ona wskaże drogę