Reklama

Niedziela Częstochowska

Z życia KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Z przeszłości w przyszłość...

Występ zespołu RHEMA

Archiwum KSM

Występ zespołu RHEMA

Forum KSM to szczególny czas w ciągu roku. W listopadzie, tuż przed uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata, czyli świętem patronalnym stowarzyszenia, młodzież spotyka się na najważniejszym wyjeździe. Tradycją stało się już organizowanie Forum w Ośrodku „Święta Puszcza” w Olsztynie. To właśnie tam zjeżdżają się KSM-owicze z całej archidiecezji.

Forum rozpoczęło się w piątek 23 listopada. Po zakwaterowaniu przyszedł czas na kolację, a także spotkanie z Jezusem na Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz spowiedzi. Obecni kapłani – asystent diecezjalny ks. Andrzej Witek i zastępcy asystenta, ks. Wojciech Biś oraz ks. Dawid Kowalewski spowiadali do późnych godzin nocnych! Ten weekend to także czas formalności. Przeprowadzono egzamin przed złożeniem przyrzeczenia na członka KSM-u, ponadto podczas wyborów uzupełniających. Wybrano nowego skarbnika oraz zastępcę sekretarza zarządu. Sobota – co to był za dzień! Po jutrzni z konferencją przyszedł czas na szkolenie Anny Orłowskiej – pracującej na co dzień w hospicjum psycholog, która do Olsztyna przyjechała z Gdańska. Było o miłości, tej do siebie samych i innych ludzi. 24 listopada zapisze się także w pamięci jako dzień obchodów 25-lecia KSM-u w archidiecezji. Uroczystości z tej okazji rozpoczęły się o godz. 15, trwały aż do 2 w nocy! Pierwszym punktem programu była gala, podczas której wysłuchano konferencji bp. Andrzeja Przybylskiego; historię stowarzyszenia oraz archiwalne zdjęcia przybliżył uczestnikom KSM-owicz senior. KSM-owy zespół RHEMA zagrał krótki koncert swoich autorskich piosenek. Następnie Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo. Po duchowych przeżyciach nadszedł czas na „coś dla ciała”. Bal kończący obchody okazał się być strzałem w dziesiątkę! Uczestnicy bawili się do drugiej w nocy, pokazując tym samym, że mając w sercu Jezusa, można bardzo dobrze się bawić! Alkohol i inne używki są niepotrzebne, wystarczy dobra muzyka, a przede wszystkim wspaniali ludzie. Uroczystości przyciągnęły dużo gości, od wyżej wspomnianych księży – arcybiskupa oraz biskupa, poprzez ks. prał. Mariana Szczerbę, ks. Marka Batora, asystentów parafialnych, KSM-owiczów seniorów, oraz wszystkich tych, którzy dziś tworzą stowarzyszenie. Mimo krótkiej nocy, już od samego rana młodzież była gotowa do dalszego przeżywania wrażeń. Niedziela w czasie Forum to dzień wyjazdu do Częstochowy i wzięcia udziału we Mszy św., podczas której kandydaci, w obecności abp. Wacława Depo, składają przyrzeczenie, wstępując tym samym w szeregi KSM.

2018-11-28 11:04

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Wzrastaj ze Słowem w Ziemi Świętej

2022-11-25 09:30

ks. Kamil Falkowski

Pod hasłem „Wzrastaj ze Słowem w Ziemi Świętej" trwają rekolekcje dla księży asystentów diecezjalnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Grupa 31 kapłanów wraz z bp. Piotrem Sawczukiem pielgrzymuje po Ziemi Świętej. Poznawanie Piątej Ewangelii inspiruje do głębszej medytacji nad Słowem Bożym.

Więcej ...

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

Więcej ...

Uroczystość ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze

2022-12-06 17:01

Karol Porwich/Niedziela

Modlitwa w obronie życia dzieci poczętych, nieszpory, a po nich „procesja światła”, akt zawierzenia i „hołd z kwiatów” złożą się na obchody na Jasnej Góry uroczystości ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny obchodzone 8 grudnia. Tego dnia minie także 69. rocznica Apelu Jasnogórskiego.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Św. Mikołaj - biskup, nie krasnal

Wiara

Św. Mikołaj - biskup, nie krasnal

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana...

Kościół

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana...

Święty Mikołaj - „patron daru człowieka dla...

Święci i błogosławieni

Święty Mikołaj - „patron daru człowieka dla...

Litania do św. Mikołaja

Wiara

Litania do św. Mikołaja

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...