Reklama

Współcierpiała z Chrystusem

2019-09-10 12:59

Br. mgr Feliks Grabowiec i o. prof. Celestyn Napiórkowski OFMConv
Niedziela Ogólnopolska 37/2019, str. 25

Siostra Róża Niewęgłowska, tercjarka dominikańska z Lublina, zmarła w 1989 r. w opinii świętości ze słowami na ustach: „Panie, pozwól mi pozostać pod Krzyżem, z Krzyżem i na Krzyżu umierać”. 16 września br. przypada 30. rocznica jej śmierci.

Jej pragnieniem było kochać Pana Jezusa i cierpieć dla Niego: „Panie Jezu, gdy bardzo będziesz znieważony przez świat, spocznij w moim sercu, żebym ja cierpiała, a Ty byś mógł odpocząć. Złącz serce moje ze swoim, niech uderzają we wspólnym rytmie. Czego nie będę mogła wyprosić modlitwą, niech dopełnię cierpieniem”. Współcierpiała z Chrystusem przez 40 lat, by wypraszać łaski Boże grzesznikom, i nadal wstawia się u Boga za potrzebującymi. Modliła się za cały Kościół Chrystusowy, a szczególnie za nasz naród: „Panie, błagam Cię za naszą Ojczyznę nie na kolanach, ale na łokciach, na których otwierają się rany”. Sparaliżowana była przez 40 lat. Powiedziała: „Pan powołał mnie do wielkiego cierpienia”.

Reklama

Więcej wiadomości można zaczerpnąć z książki pt. „40 lat pod Krzyżem. Siostra Róża Niewęgłowska (1926-1989)”, a także z broszury o jej życiu. (Książkę i broszurę można nabyć w Niepokalanowie).

Lublin i nasza Ojczyzna czekają na beatyfikację s. Róży Niewęgłowskiej. Bardzo prosimy o modlitwę o rozpoczęcie procesu informacyjnego.

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Lech Dyblik na Pielgrzymce Bezdomnych

Lech Dyblik na Pielgrzymce Bezdomnych

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Bł. Edmund  Bojanowski w Częstochowie

Bł. Edmund Bojanowski w Częstochowie

101. rocznica urodzin

101. rocznica urodzin

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Prezentacja nr 47/ 2019

Prezentacja nr 47/ 2019

35-lecie święceń biskupich abp. seniora Stanisława Nowaka

35-lecie święceń biskupich abp. seniora Stanisława Nowaka

Myśląc z Wyszyńskim

Myśląc z Wyszyńskim

Żarki: spotkanie o bł. ks. Ludwiku Gietyngierze

Żarki: spotkanie o bł. ks. Ludwiku Gietyngierze

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem