Reklama

Bożena Sztajner/Niedziela

Archidiecezjalny Kongres Biblijny

2019-09-17 14:31


Edycja przemyska 38/2019, str. 6

Panie, uświęć nas w prawdzie

Jesień w kalendarzu wydarzeń duszpasterskich zapowiada się bardzo bogato. Miejsce szczególne zajmuje w nim niewątpliwie Kongres Biblijny, do udziału w którym zachęca Metropolita Przemyski w liście: „W czasach, w których w imię źle rozumianej wolności świat odchodzi od obiektywnej i objawionej prawdy, trzeba nam jeszcze bardziej docenić Słowo Boże. Bez kontaktu z nim nie obronimy chrześcijańskiej tożsamości w pluralistycznym i często wrogim nam świecie. Kongres będziemy przeżywać tej jesieni kolejno w sześciu archiprezbiteratach w następujących miejscach: Polańczyk (21 września), Strachocina (5 października), Łańcut (12 października), Jarosław (19 października), Krosno (26 października) i Przemyśl (9 listopada). Wybór takiej formuły kongresu ma na celu ułatwić jak najliczniejszy udział oraz umożliwić współpracę i koordynację działań duszpasterskich w poszczególnych regionach diecezji. Niech spotkania kongresowe będą dla nas początkiem powrotu do bardziej systematycznej i pogłębionej lektury Biblii, a udział w nich delegacji z każdej parafii wraz z duszpasterzami niech będzie znakiem gotowości do podjęcia odnowy biblijnej w naszych wspólnotach”.

Moderator Dzieła Biblijnego oraz dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Przemyślu zapraszają na Kongres Biblijny Archidiecezji Przemyskiej: duszpasterzy i delegacje parafii, osoby konsekrowane pracujące w archiprezbiteracie, grupy biblijne, uczestników warsztatów biblijnych w Polańczyku w maju 2019 r., wszystkich zainteresowanych lekturą i modlitwą Pismem Świętym.

Podajemy terminy spotkań, o których będziemy Państwu sukcesywnie przypominać:
21 września – Polańczyk
5 października – Strachocina
12 października – Łańcut
19 października – Jarosław
26 października – Krosno
9 listopada – Przemyśl

Reklama

Ramowy program spotkań w poszczególnych dekanatach:
10.00 – Rozpoczęcie Kongresu
10.20 – Wykłady: „Jak Żydzi i Grecy rozumieli prawdę” – ks. dr hab. Andrzej Piwowar; „Prawda w świetle Psalmów” – ks. dr Maciej Dżugan
11.30 – Wspólnotowa modlitwa Słowem Bożym
12.00 – Przerwa
12.45 – Lokalny program biblijny
13.30 – Eucharystia

Pierwsze spotkanie dla archiprezbiteratu bieszczadzkiego rozpocznie się o godz. 10 w sanktuarium w Polańczyku. Mszę św. na zakończenie spotkania celebrował będzie bp Stanisław Jamrozek.

Tagi:
kongres

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Podsumowanie  385. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

Podsumowanie 385. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

Lech Dyblik na Pielgrzymce Bezdomnych

Lech Dyblik na Pielgrzymce Bezdomnych

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

101. rocznica urodzin

101. rocznica urodzin

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Prezentacja nr 47/ 2019

Prezentacja nr 47/ 2019

Wizyta studyjna u duchaczy

Wizyta studyjna u duchaczy

Międzynarodowy kongres

Międzynarodowy kongres "Katolicy a tożsamość wspólnoty narodowej"

INSIEME znaczy razem

INSIEME znaczy razem

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem